Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Chatonel, am o banuiala ca mi-ar placea filmul daca l-s viziona pana la sfarsit , de aia mi-am si propus ca dupa ce nasc sa il vad iarasi. Ilinca, Milk cum e? Ca as incerca sa imi conving sotul sa il vizionam in seara asta, dar vreau sa ma asigur ca merita.Eu sunt cam deprimata...ma supara astia cu impozitele marite si cu tot felul de legi aprobate peste noapte, parca resimt criza din plin...nu vreau sa imi stresez bebelina si incerc sa nu ma gandesc, pe de o parte, pe de alta parte insa, resimt efectele pe aproape toate planurile.Ana-Maria 29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Si eu am vazut "Strania poveste a lui Benjamin Franklin". Nu m-a impresionat prea tare. Subiectul e inedit, dar parca e prea trasa de par actiunea, prea lung, nu cred ca merita 14 nominalizari.

Fetele, eu sunt tare intoarsa de azi dupa amiaza. V-am zis ca doctorita mea m-a trimis la un alt medic, sa nasc natural. Trebuie sa preciezez ca o prietena de a mea e f buna prietena cu fata doctoritei si afla despre mine inainte sa ii zic eu ceva. Medicul asta m-a intrebat duminica cand ne-am cunoscit cum vreau sa nasc, m-a cam mirat, i-am zis ca daca vroiam cezariana progaramata ramaneam la doctorita, dar sa imi spuna el cum crede ca e mai bine, daca crede ca am vreo contraindicatie. El a zis ca e decizia mea, exact ce mi-a zis si doctorita, fara sa imi spuna ceva de vreo contraindicatie.
Ca sa aflu azi de la prietena mea ca el i-ar fi spus doctoritei ca el s-a oferit sa imi faca cezariana dar eu nu am vrut si ca dupa parerea lui era mai indicata. dar mie niciunul din ei nu imi spune in fata asta, eu stiu ca mi-as dori sa nasc natural, dar eu nu sunt doctor. Daca doctorul mi-ar spune "parerea mea e ca e mai bine asa sau asa" nu as fi nebuna sa ma impotrivesc, dar atata vreme cat ei lasa la altitudinea mea, nu mai stiu...ei nu vor sa isi asume nicio responsabilitate si eu ma dau cu capul de pereti. Cred ca miercuri cand ma duc la el il mai intreb o data, nici nu stiu..nu as vrea cezariana doar asa, dar poate o fi mai bine....offff

34+ Ana Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

chatonel, tie ti-a zis dr ca ai putea face ceva pt a creste nr de trombocite (in afara de perioada de sarcina)? Sora mea are aceeasi problema, de asta intreb. Ma bucur ca ti-au crescut, sper sa ramana asa.

30+


kea, singurul tratament este cortizonul... dar e indicat doar la mari scaderi ... mie mi-au dat odata doze de elefant de cortizon, ii mai injur si acum pe medicii aia: am avut un accident de masina si am inceput sa fac hemoragie interna, trombocitele erau pe la 25 000 si medicii s-au speriat. Cu tratamentul asta ele au crescut in 2-3 zile pina la 200 000, timp in care am stat sub supraveghere intensiva.
Acum vreo 10 ani am avut o operatie de chist si-atunci mi-au facut transfuzie de singe imbogatit cu trombocite.
Oricum, nu e foarte periculos decit cind se ajunge la valori joase, gen 10 000-20 000.

Fille du Sud 33 cu Dragonbella
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

La multi ani, Bogdana!

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

LA MULTI ANI Bogdana! Sanatate multa si tie si copilasilor tai iti doresc!

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

fetelor, la Cluj e o vreme de sa nu scoti nasul din casa.

Maria, Casi a stiut ea ce face. fata desteapta, nu iese ea pe vremea asta de la caldurica

sper sa nu se grabeasca nici un ghiocel.

35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lysbeth spune:

Neatza fetelor
La Multi Ani! Bogdana
Raportez noapte nedormita din cauza de magarus pus pe invarteli si rasuciri. Ieri pentru prima data de multe zile incoace am ajuns acasa si n-am facut nik. Doar corectat teme la puiu 1 si stat in pat. Asa ca si puiu 2 a fost probabil foarte odihnit si pus pe sotii toata noaptea.
In alta ordine de idei dak pana ieri seara simteam cum sta cu capul in stomacul meu de ma facea frecvent sa cred ca vreau sa ma rastesc la baie acum si-a regasit pozitia favorita: capul in stanga si picioarele in dreapta.
Nush ce sa ma fac cu incapatanatul asta mic dar de citit articole pe net despre pozitii vicioase la fat nu mai am chef. Prefer sa stau in necunostinta de cauza ca oricum ma ingrozeste subiectul
Azi ma scoate sotiorul meu la teatru asa ca abia astept
Pupici la fete si va invit la o cafeluta maaaareeee cu laptic

31+ Damian Codrut Andrei
AMR 9 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PetraTudor spune:

Citat:
citat din mesajul lui lysbeth


Nush ce sa ma fac cu incapatanatul asta mic dar de citit articole pe net despre pozitii vicioase la fat nu mai am chef.

Azi ma scoate sotiorul meu la teatru asa ca abia astept



Lysbeth, pai tu esti in saptamana 31, mai este timp de ... intoarceri, nu?

La ce piesa mergeti?

35+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Buna dimineata!

La multi ani, Bogdana!

Denisa-Madalina 30+ cu Adela-Marisa
AMR 10 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adirys21 spune:

Neata Fetele!
La multi ani Bogdana!!!
Nastere usoara iti doresc.

Vin eu la o cafeluta cu lapte....asa noapte ingrozitoare am avut..cu dureri mai mari in intensitate decat la CM iar de oasele din zona inghinala si spate nu mai spun.Nu mai rezist..abia ma misc..iar cand merg...juri ca sunt o ratusca .
Si in plus mai e si vremea asta depresiva.

Maria tu cum esti..tot 2 in 1?

fetele

35+ Andrada Teona

Mergi la inceput