Bucurii de sept-oct 2006 (158)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Lexi, plicul cu bani n-o sa ajunga niciodata la mine. Poate la altcineva in buzunar, da nu la mine.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

neata

am aterizat si eu de la doctor, am fost sa-mi recolteze sange pt.analize, noroc cu sotul ca e ziua lui luna asta si s-a dus ca m-am infiintat si eu (ah ce ma doare mana, niciodata nu m-a durut asa de tare)

Mira, super frumos si elegant David, iar matusica lui e super sexy

Vlad a avut o perioada cand racea foarte repede pe la 1 an - 1 an jumate, raceli cu multe mucozitati, niciodata cu temperatura mare si odata rosu in gat, in rest, multumesc lui Dumnezeu nu a mai racit in ultima vreme, nu vreau sa-l deochi
a crescut foarte frumos, desi am fost sceptica in privinta asta, mi-era teama ca o sa fie tot timpul slab si sensibil, dar arata foarte bine, e pufos, e delicios
el face alte belele, noi ne "laudam" cu operatia de hernie inghinalo-scrotala de la 2 saptamani jumate si cu mana in gips la un an si 5 luni

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut, site-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Neatza!

am vazut pozele cu bucuriile! elenia, ce mare s-a facut Darius! se vede ca-i prieste la buncii!
mexxa, si eu zic ca Sebi seamana cu tine, dar la ten cu tati! mult succes si bafta cu apartamentul si la doctor!
mira, felicitari lui David pt desene! super!
noi ne laudam cu vreo 6 enterocolite, dar doar una a fost mai grea, la 6 luni cand a durat 10 zile, restul in 2-4 zile s-au rezolvat! raceli mai grele a avut 4, 3 au necesitat picaturi in nas, sirop de tuse si paracetamol pt febra, iar una in plus si picaturi de urechi, dar nicioadata n-am ajus la antibiotic! in rest, asa muci si un pic de tuse a avut mai des in primul an de cresa, dar foarte usoare si nu i-am dat nimic!
Lilina, tare de tot bancul! l-am mai intalnit cred acum cativa ani! si atunci si acum am ras cu lacrimi! bafta sa iasa analizele bine!
xandrutza, felicitari pt olitza! gata, poti spune ca ati scapat de pampers!
Tasia, insanatosire grabnica!
Gety, vorbesc cu Lexi, ca mi-a venit o idee!
fetele din Iasi, cu intalneala pe la vara! avem ceva nunti in mai-iunie la care cam suntem obligati sa mergem! oricum dau de stire inainte!


Roxana
Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimi! Cristina, saru-mana pentru cafea!
Multumim pentru felicitari! Acum altu-i baiul, eu la somn ii pun pampers, ei daca-i vine sa faca la olita sare din pat isi da pampersul jos si face, inapoi nu-l vrea. Deci trebuie sa-i scot pampersul de somn cat de repede, dar pentru asta trebuie s-o dezobisnuiesc de biberonul cu ceai/lapte de noapte...
Tasia, multa sanatate!
Elenia, am inceput sa vizionez pozele cu dudumiciul, ce mare a crescut! Si e tare frumusel, cred ca ti se umple inima de fericire cand il vezi.
Mira, m-am amorezat de David al tau cel frumusel! Ce frumos deseneaza, m-a dat gata!
Nu stiu daca v-am spus, si Narcisa a desenat mai demult un "bebelus" si tot spunea ca e Diana. Cat despre raceli, cred ca Narcisa a racit de vreo 3-4 ori, pana acum. In primul an chiar nu a avut nimic.
Lexi, va tin pumnii pentru aprilie!
Beatrix, daca vii in tara poate ma incumet si eu la un drum in Iasi. Vedem...
Gety, mai asteptam
Lilina, ce mi-a placut bancul tau!!!

P.S. Uite asa-i la noi: IARNA


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

Buna dimineata

Mirabela ce frumooooooos deseneaza David. Si noi ca si gemenutzii lui Adina desenam doar linii si zig-zag, eventual un cerc. Noi am umplut pana acum cred ca 10 caiete de desen, tot timpul vrea hartie "curata".
Cat despre raceli, pana la 1 an nu a racit niciodata. A avut un episod de muci, fara febra iarna trecuta care l-a tinut vreo doua saptamani si doctorita pediatra i-a prescris antibiotic . De atunci a mai avut doar in toamna-iarna asta vreo 4 reprize de muci cu eventual o zi febra, dar care au tinut doar cateva zile si tratament doar panadol si nurofen. Enteroviroze nu am avut niciodata.
Nu cred ca David a racit de prea multe ori. Citisem undeva ca 6-8 raceli minore pe an sunt normale la copii.

Xandrinne si la Timisoara dimineata era tot asa zapada mare, o splendoare. Din pacate pe drumurile publice s-a facut o fleshcaiala si o mizerie de nedescris ...


Va pup fetelooooooor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

buna dimineata
multumesc de aprecieri la adresa puiului meu
noi nu prea avem cu ce sa ne laudam decut cu cateva raceli usoare,iar pana la un an si ceva nu a racit niciodata,in rest bine sanatos si voias multumim lui DD
da fetelor mi se umple inima de bucurie cand il vad si cand imi povesteste maicamea ce stie sa faca si sa zica
mai grav este ca am vreo cateva nopti,mai bine zis de luni incoace,de cand nu mai adorm decat pe la 3 sau 4 dimineata si apoi pe la 7 sau 8 dimineata ma trezesc
chestia asta ma ingrijoreaza pentru ca eu eram o persoana care dormea ff bine noaptea
am vazut si eu desenele lui david care m=au lasat masca cat de bine deseneaza
darius abia a trecut de faza cu desenatul peretilor usilor si a inceput sa deseneze si el pe foi,dar ii place mai mult sa mazgaleasca cartile de colorat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eleņia spune:

tasia daca tine mortis poti sa ii dai unghiile
povestea maicamea ca nu au putut scapa de gura lui cand s=a dat bunicasa cu oja
era atat de incantat incat arata la toata lumea ca are unghiile date
fetele all
fug ca am program administrativ astazi
ma dau un pic harnicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana01 spune:

BUna fetelor!

nu am mai intrat de cateva zile, a tot mers prost netul la mine. vad ca acum e ok, asa ca incerc sa recuperez. nu am citi decat capitolul asta, asa ca nu va suparati daca nu rasp la ce s-a scris in urma, deocamdata.

deci: multam Lexi pt pm si Beatrix pt Zantac.

deocamdata, v-am spus, nu putem sa mergem in germania, ca tr facut un exudat faringian in mom in care are puroi la amigdale. intre timp, nu stau cu mainile in san. nu stiu de ce, dar parca sunt posedata si nu vreau sa cred ca este un diagnostic corect. marti m-am programat cu daria la un medic care practica un fel de medicina alternativa, imunolog. tehnica lui de diagnosticare este iridoscopia. ceva de genul cititul afectiunilor in iris. am inteles ca este o tehnica relativ noua dar f exacta. asa incat ma duc sa vad ce zice si el.

sapt viitoare, miercuri, il vom opera si pe Victoras de hidrocel. Princess, voua v-au facut ceva analize inaintea operatiei? ca mi se pare periculos sa-l bagi in operatie fara analize inainte, doar cu anamneza facuta. oricum, il duc si pe el la iridoscopie, nu stiu sigur daca va sta linistit.

la noi sunt zile si zile. daria e superba, vorbeste incredibil de mult si ma uimeste in continuu. dar mai sunt si zile in care efectiv i se inmoaie picioarele si poc, cade. fara sa se impiedice, neaparat. ma rog, s-a intamplat de 2 x, dar va dati seama ca ma ingrijorez. plus ca genunchiul, cu tot nurofenul dat in continuu de 3 sapt, nu s-a retras deloc. iar daria, chiar daca mananca bine de vreo saptamana, a slabit 1 kgintr-o luna, asa ca nu mi se pare normal, mai ales ca ea s-a mai si inaltat (acum are vreo 97cm).

ohhhh, promisesem ca trimit niste bani si nu am apucat! s-au strans? a pus cineva in locul meu? mai pot trimite? imi pare rau, am uitat total!

va pupam

www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?UV=570270057734_14229559713&collid=19502908113.42874477613.1222433395146&page=1&sort_order=0&navfolderid=0&folderid=0&ownerid=0" target="_blank">Daria&Victoras, ingerii mei
Roxana, mamica fericita de Victor Andrei (23.06.2008) si Daria Elena (06.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Multumim mult ca ne-ati admirat in poze si ca v-ati uitat la desene, si pe mine m-a uimit, la inceput ne punea pe noi sa-i desenam apoi a inceput si el, eu n-am nici o treaba cu desenul, a recunoscut si fi-miu ca desenele mele-s urate, taxu si bunicsu deseneaza frumos. Primul aspirator l-a desenat singur, a venit si mi l-a aratat si mi-a zis : "selios mama ca eu l-am desenat", l-am pus sa mai faca unul si l-a facut. Vreau sa va spun ca toata ziua deseneaza aspiratoare, e innebunit!

Xan asa iarna e la voi? la noi e soare afara.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Roxana01, ziceai ca urma sa mai mergeti la un dr. cu Daria, insotita si de mama ta. Ati mai fost? Ce v-a zis?
Multa sanatate si lui Victoras!

Sa stii ca si Maria mai cade pe jos prin casa.

Nu mai stiu daca ti-am trimis PM cu codul IBAN. Se mai strang bani, depinde de timpul liber al fiecareia.

Xandrutza, poza e facuta in curtea casei voastre? E superba. La Iasi a plouat ieri torential, cum a scris si Mira.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput