Legatura intre Celiachie si infectii dese? Exista?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns philip spune:

a, si nu am amigdalele extirpate, medicul care ma avea in grija, prieten de familie si orl-ist a decis ca e mai bine sa nu le scoatem ca cica m-as fi imbolnavit mai mereu la plamani...

philip
24weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Multumesc Ramona, Andreea!
I-am si dat azi vit. C mai multa.

Andreea, biopsia pt. intestinul subtire se face prin colonoscopie sau e alta treaba?
Ai incercat sa bei apa dimineata (o cana intreaga), imediat cum te scoli, pe stomacul gol?
Asa e cu copiii si ai mei mananca uscaturi. Dar parca sunt mai cooperanti acum, mai mari (in sensul ca accepta si fructe/struguri, salate si altele). Totusi fata mea are si o hernie ombilicala. Cred ca are legatura...
Apropo... scuze, sper sa nu va scarbosesc... Ieri, dupa ce am citit mai multe pe Net despre subiect, am aflat ca printre simptome (cred ca mai mult se aplica alor mici, nu adultilor), se numara si... scaun uleios. Asa mi-am adus aminte ca am vazut, intamplator, la fata, de cateva ori bune, "ulei" in toaleta. Deci grasimile nu sunt asimilate, dupa cate am inteles... Poate ca de asta mananca si nu se ingrasa...
Apoi, tot citind, mi-am adus brusc aminte ca mama are poliartrita, fratele meu SM, sora sotului, la fel, SM, si mama lui lupus. Sa mai imi inchipui ca nu-i nimic cu asa o zestre de boli autoimune?

Of, va las ca v-am facut capul banita (sa ma iertati) si va multumesc mult, mult!

Incerc sa renunt la gluten si, daca reusim, poate sa ajungem sa-i facem si cateva analize de sange. Ah, si mai spune si ceva de Giardia si alti paraziti intestinali (acum, parca inteleg de ce te umpli de ei atunci cand esti slabit)...

Take joy! (poze)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

P.S. Am uitat... Andreea, ma intrebam cat are baietelul tau, asa ca ti-am deschis pozele. Ce mai de copil frumos!!! . Sa iesiti cu bine la liman si cu bebele nou!

Take joy! (poze)

Mergi la inceput