Nou stil de viata (253)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Puskin, din punctul meu de vedere cartoful are un beneficiu major: imi da senzatia de satietate. Fara ea, ma intorc la frigider in 2 ore si atunci e mai tragic pentru ca dau iama in alte prostii (piine cu unt si cu miere si tot felul de "crantaneli"). Am incercat sa maninc doar carne cu salata/legume insa nu tine figura pe termen lung...ma apuca o foame de-as roade si peretii si la mine asta e un punct periculos. Iar citeodata chiar simt nevoia acuta de carbohidrati, in special piine.

Zuzi, de acord cu Anda, te intereseaza prea mult ce spun altii. Trebuie sa fii mai stapina pe tine si sa te lasi mai putin influentata. Imi place ca esti vesela si optimista si mai ales ca in ultima vreme ai inceput sa te tii de treaba cu sportul si dieta.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Lou, da...sunt super incantata, de-abia astept. Cand ai timp, astept ideile de snack.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Delia, eu ( si alte persoane) am observat exact contrariul: daca mananc carbohidrati de genul cartofi, paste, etc mi se face foame foarte repede.

Zuzilici, mie mi se pare ca esti plina de viata, vesela, optimista si easy going.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

bunaa!
mi-a mai venit inima la loc, mm-am cantarit azi dimi si am 69.1, cand am venit de la munte aveam 71.3, era f multa apa, altcum nu imi explic.

Mi-am dat seama ca pana nu=mi termin cu examehul nr 6 de la doctorat(ultimyul referat ) nu am cum sa ma concentrez ope slabit.
Am sa facasa:
voi incerca in fiecare zi sa fac un pas catre alimentatie sanatoasa.
Nu voi cantari portii, dar voi renunta la orice "prefabricate" si pe cat posibil la carbohidratii din paine si paste.
pt ce a ramas din saptamana asta imi propun un singur lucru: sa beau 2 litri de apa.


ca sa nu fie dubii si intrebari, CristinaT se referea la mine.(povestea cu userii intalniti in "jde" pe parti)


Puskin, ce ma bucur ca faci party! asa de tare ca imi vine sa ma sui in avion sa viu la tine

Gusta, Donna....va tin pumnii.


Zuzi, tu esti o persoana exceptionala si stii asta.

tre sa plece fata la pian, mai viu.

aaa, un moment. Tzuni, unde ai gasit personal trainer? in zona la noi?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Sabina, pai vin-o .
Renunta macar la dulciuri, zahar, paine si fainoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

pai asa vreau:)
pe bune ca as veni...da nu pot sa las tzitzili acasa



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:


Esti sigura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

carina - f interesant ce spui acolo. bine de stiut si de urmat.
ceea ce mi se pare cel mai important e confortul psihic, sa nu ne consideram la dieta, ci asta sa fie stilul de viata permanent de-acum incolo.
totusi la mine personal daca nu-mi impun restrictii (severe sau totale, cum vrei sa le zici) la dulciuri, n-am nici o sansa sa slabesc. nu mai mananc dulciuri de la inceputul anului (in afara de cate o lingurita de miere de albini pe stomacul gol, ocazional). si culmea, nici nu mi-e pofta de ele... sper sa ma dezobisnuiesc de gustul asta. ma refer la prajituri, ciocolata, torturi etc.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

si am uitat sa mentionez ca am 30 de ani, 1,70 m si 63 kg. la inceputul anului aveam 65 kg, am slabit 2 kg pana acum.
mi-am propus (pe cat posibil) sa slabesc aprox. 1 kg la 3 saptamani. pana ajung la 55 kg.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika

carina - f interesant ce spui acolo. bine de stiut si de urmat.
ceea ce mi se pare cel mai important e confortul psihic, sa nu ne consideram la dieta, ci asta sa fie stilul de viata permanent de-acum incolo.
totusi la mine personal daca nu-mi impun restrictii (severe sau totale, cum vrei sa le zici) la dulciuri, n-am nici o sansa sa slabesc. nu mai mananc dulciuri de la inceputul anului (in afara de cate o lingurita de miere de albini pe stomacul gol, ocazional). si culmea, nici nu mi-e pofta de ele... sper sa ma dezobisnuiesc de gustul asta. ma refer la prajituri, ciocolata, torturi etc.


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki


Ramo: de aia am spus ca eu consider ca pentru rezultate bune, e f important ca totul sa fie personalizat (urmand principiile de baza, fiecare isi construieste stilul propriu). Altfel, nu merge sau nu poate merge toata viata. Eu sunt o gurmanda, gatesc ff mult, am si blog de asa ceva si visul meu e sa imi deschid restaurant. Pentru mine mancarea e un aspect important al existentei, asa ca in cazul meu restrictiile de grupe alimentare nu ar functiona. EU mananc dulce in fiecare zi, si nici nu am de gand sa renunt la asta. Pentru mine mancarea e mai mult decat "fuel" si tocmai de aia nu o pot privi doar in termeni de ce imi aduce bun.
Delia: si mie un cartof copt cu putina branza in cazul meu, imi aduce confort si da imi tine de foame. La fel ca si tine, mie imi trebuie proteine si fainoase ca sa imi tina de foame si sa functionez normal taspe ore pe zi. E drept ca aleg fainoase integrale, ca am grija la portii, dar nu le pot exclude si nici nu vreau.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!
Anda si Carina (deja domnisoara)
http://community.webshots.com/user/andamihai
http://andaoana.wordpress.com/
http://flickr.com/photos/32304863@N04/

Mergi la inceput