*LMA!!*Puiuti de Randunici 2008!! (208)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Buna dimineata stol!

O , o imbratisare si un , ca in rest nu mai apuc sa zic nimic.

Vad ca Sanziana primeste o cumnata? Felicitari ursulico, sarcina usoara si sa-ti mearga toate din plin!

Am 5 minutele timp de respiro la job, si fug sa citesc cateva pagini din urma.





Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Neata, si eu la cafeluta, Rebecca a marait toata noaptea! Desi dintu' nr. 4 a iesit si odata cu el s-a dus si uratu' de eritem fesier, asa ca pasa e bine si ea acum.
Si Rebe musca dar finut , nu tare, mai mult ma ia de haine de la suprafata, nu ajunge la carnita!
Eu aventuri cu sofatul nu am avut, merg prudent, catinel asa! E bine, dar inca sunt stresata cu parcarile si cu drumurile pe care nu le cunosc. In schimb cu drumurile pe care le tot fac si le cunosc bine sunt data ! Trec de pe o banda pe alta fara probleme, imi place sa ma bag in fata si avand masina sport demarez imediat si ma duc rapid! Dar sa-mi fie mie drumul familiar, altfel batraneste!

Gecko, ce bine ca o sa mearga Bursucelu 2 zile la gradinita faina!

Ursulico, sa fie intr-un ceas bun, sa faci o bebelina frumoasa, sanatoasa si la fel de cuminte ca ursuletul mic. Si sarcina sa fie usoara, usoara!

Bubule, ce de te mai distrezi tu!

Razva e la teatru azi, la Ion Creanga si o sa-l aduca soacra-mea acasa, asa ca nu ies pe vremea asta ! Sper sa fie si Rebe putin mai linistita ca e durere cu ea in ultima vreme.



mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7fd2f1a050eab6c577e367" target="_blank">MONTAJ REBECCA

Sufletica si Gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Liana, vad ca ai scos putin capul, dar putin sa nu ne invatam prost! Ce mai face si ce mai zice Teo mica si scumpica?

Kya, servici usor, Sanzi ce mai face?

Mi-a venit CM azi si am inceput sa iau AC sa nu am surprize. Noi ne oprim aici cu bebeii!
Merg sa lecturez putin ca Rebe cred ca o sa motaie de-acum. Va pupic si o zi minunata sa aveti!



mami de 2 minuni, Razvan si Rebecca.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=7fd2f1a050eab6c577e367" target="_blank">MONTAJ REBECCA

Sufletica si Gurita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Citat:
citat din mesajul lui gecko

si fuga, fuga o intrebare....

ai vostri musca? Ca Patrick deschide gura mare si se napusteste asupra mea si zice "HATZ" si musca...mie imi place ca ne jucam si ne distram...dar a bagat cumnata in mine microbul ca obligatoriu trebuie sa il dezvat...ca daca musca alti copii la gradinita. Apoi daca si la asta trebuie sa ii spun NU cred ca mai usor imi va fi sa ii fac o lista cu cele putine lucruri ce are voie sa le faca.


Pai hai sa-ti zic:
- am o vanataie pe umar cu urme de dinti (noroc ca nu-i randunoiul acasa, sa-si puna intrebari )
- de 2 ori mi-a dat sangele la deget - m-a muscat exact deasupra unghiei unde e pielea subtire, cand incercam sa-i dau cu niste Dentinox
- si are o predilectie sa ma muste de nas! Ori isi apropie buzele de obraz (si zic eu ca ma pupa) ori ma musca de nas, depinde de dispozitie...

Si nu are decat 2 dinti de jos. Cand or iesi si aia de sus, vai mama!



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kya spune:

Clau
Eu sunt bine, iar Sanziana e la fel bine - cand nu cade si-si face cate un cucui. Ultimul l-a avut in frunte si parca era un unicorn.
Iar la baia de ieri seara era plina de sapun pe maini, si s-a frecat la ochi. A urlat din toti plamanii, de sperietura si usturime a inceput sa tremure, eu nu mai stiam cum sa o clatesc mai repede, i s-a inrosit ochiul, etc, etc. Dar a trecut! Si acum are o experienta in plus.



Raluca mamica de Sanziana



God didn't bring me this far, to leave me here!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gecko spune:

valeuuu, da muscaciosi is astia micii. Si eu care am crezut ca al meu ma dragaleste. Si el in mod normal prinde de haine, cam absente ele tinand cont de temperaturi, dar accidente se mai intampla si musca si in carne. Ah da, si sare sa muste stelutele de pe fata de perna.
Cristina, teoretic nu ii interzic foarte multe. Cert este ca aproape tot ce mi-a interzis mie mama sa fac Patrick are voie sa faca. Si uite totusi ca o interdictie ici...si una dincolo...si in baie inca una...si de fapt am ajuns ca o baba impielitata ce stau cu gura pe copil. Si NU-ul il pricepe doar ca il distreaza de minune...intinde mana...asteapta NU-ul...se uita la mine si rade cu gura pana la urechi.

Iar cu spalatul pe dinti...Patrick inca este reticent la gusturile necunoscute...si pasta de dinti mentolata inca mai trebuie cercetata pana o sa o accepte. Problema mea este momentul spalatului...nu de alta dar asa de prost organizata sunt ca eu nici macar celebrul masaj nu i l-am facut niciodata...ca nu am gasit timp cand si nici nu am stiu cum, de ce, pentru ce (pe principiul ce tie nu iti place altuia nu-i face...eu urasc sa mi se faca masaj)...asa ca acum incerc sa ii prezint periuta de dinti la finalul baitei...dar de cele mai multe ori nu pot sa i-o bag in gura ca isi are degetul adanc infipt...semnal clar ca isi asteapta tzatza.

Stela, si eu sunt pro covorasul de baie...si Patrick acum e super fericit in cada...are incredere si se joaca in voie. Mai sunt momente cand iau covorasul ca sa il spal repede cu dusul dupa un kk exploziv si atunci nici nu vrea sa il pun in picioare in cada.

Clau, felicitari pentru nr.4...si pup pentru Rebeccutza maraita...mai au si ei zile.

Tuchi, cum e Sebi cu laringita? si te-ai inteles cu bona? vrea sa stea?

Mimo, usa am descuiat-o...casa am aranjat-o...piscoate pe masa am pus...dar tu nu mai vii? Ca parca asa ziceai la un moment dat...sa stii ca eu te-am tot asteptat.

lyvy, te-ai hotarat? bagi tratamenul de giardia sau repeti analiza?

nelia, ti-au scris fetele acolo. Sanatate mamei si musai un control mai amanuntit. Si nu fi suparata daca nu primesti multe raspunsuri...astea sunt treburi mai complicate...nu poti sa spui ca e alba sau neagra pe un forum. Chiar trebuie investigat. Si Clijul este o optiune foarte buna.

luny, tot am uitat sa iti zic...ca reteta aia cu castraveti am facut-o. Delicioasa. Doar ca sotul s-a plans de ceva arsuri la stomac...cred ca de la litra de vin ce am turnat-o in mancare...ca deh, eu sunt tare generoasa.

Simo, drum bun la Iasi si la manastiri. Cum mai e Sam? A renuntat la dormitul in carutz? Si felicitari pentru David pianistul.

Bubu, iar te relaxezi? Iar huzuresti cu cumparaturi, piscinete etc? Sa iti fie de bine. Sa stii ca musai fac salatele alea cu andive...ca tare sunt curioasa cum is. Si te voi onora si eu (speram ca anul asta) cu o salata a la gecko si cam atat ca aici se termina aptitudinile mele de bucatarie. Si apropo, ca daca tot imi propun sa bag si reteta mea de salata acolo...nu faceti voi si un concurs de salate? ca poate castig si eu ceva...ca la aia cu concursul romantic sigur nu am sanse. Uite ce am gasit intre pozele unui membru DC...reteta romantica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Neata dar pe scurt...mi-e somn de mor, afara toarna cu galeata...si am o stare de mare kk dupa ce am avut proasta inspiratie sa ma cantaresc In fine, asta e...ce-si face omul cu mana lui...cu gura lui... In plus, dupa ce trei zile m-au durut sinusurile si capul de cate ori ma aplecam, azi vad ca a inceput si urechea...sper sa fie o gluma, ca nu m-a mai durut din copilarie urechea
Eu nu l-am spalat inca pe dinti pe Vladutz, cred ca ar inghiti pasta si n-am chef de chestii d-astea deocamdata
Am citit patanii de soferita din Australia ...as veni eu Gecko, invartindu-ma as veni...dar trebuie sa-l iau cu mine si pe Mr Boboc si nu cred ca ii da voie ma'sa
Ma retrag, ca n-am vorbele la mine...cred ca le-am dat jos sa nu atarne si alea la cantar De ce naiba pot eu sa fac in lumea asta un milion de chestii, toate cele ma ambitioneaza si ma starnesc ....numai sa tin un amarat de regim nu pot
O zi cu soare va doresc ...macar Gecko stiu ca are
PS Dada...si Vladutz musca rau...rau adica am avut rana cu coaja si vanataie imprejur De atunci ma feresc

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Nu trebuie mai ales sa intelegem,/trebuie mai ales sa fim;/dar mai ales trebuie sa fi fost/intr-adevar mai ales sa fi fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca2107 spune:

Felicitari Ursuleato,sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos, frumos !!!

Si Sabin musca, eu nu prea il las, dar soacra-mea saraca e vanata toata. E exact ca un catelus caruia ii iei osul din fata, se repede si nu prea ai timp de reactie.

Cu condusul am si eu peripetii cat china de la inceput, dar cu timpul devine mecanism. De ce mergi mai mult de ce iti e mai usor. Asa ca curaj!!! Dupa ce nu mai esti stresata cu manevrele devine foarte placut, pe mine ma relaxeaza, cu conditia sa nu fie in Bucuresti la o ora de varf .

Raluca - mami de Briana Maria (06.06.2001) si Sabin Matei (13.03.2008)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Mostra de buna dispozitie :
Ieri ma suna Teo de la scoala sa-mi spuna ca nu curge apa si deci nu se vor face ore ...n-am stiut ca exista o legatura intre apa si cursuri dar am aflat si eu ieri Problema era ca vroia sa se duca prin oras, la plimbare...daca tot era libera daaaaaarrrr i se rupsese cureaua de la geanta....so, hotaraste sa se duca la ta'su la servici sa lase acolo geanta ca sa se poata plimba in voie (e aproape de liceu, d-aia).Ajunge omu' seara acasa...intreb: genta fetii? aaa, e in masina...am uitat-o, o aduc eu ...Azi ma uit in jur...nu ca Teodorei i-ar pasa, ea inca doarme ...nu vad geanta! Sun la OM...cica : am uitat-o, e la mine...tot in masina
Eu stiu ca nu-i un cap de tara, dar ma enerveaza groaznic relaxarea asta de care UNII dau dovada E psihopupu la mine? Ziceti, hai ziceti, ca nu ma supar

Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Nu trebuie mai ales sa intelegem,/trebuie mai ales sa fim;/dar mai ales trebuie sa fi fost/intr-adevar mai ales sa fi fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/LifeStar/120611/Cristi-Minculescu-internat-in-stare-grava.html




Gecko, laringita s-a dus cred, inca boscorodeste ragusit( zici ca-i ratoiul Donald!), i-am facut aerosoli cu Dexa.
Tuseste insa destul de rau, ast'noapte m-a trezit cu tusea lui si maine ar trebui sa mergem la vaccin!

Bona o sa stea pana la ora 16, sper ca pana face Seb macar 2 ani.
Depinde de cat de repede se va intoarce fata ei la munca dupa ce va naste!( eu imi doresc sa stea 2 ani!)

Mimo, daca n-ai mai privi treaba asta cu mancatul ca pe un regim si ca pe o pedeapsa poate ca lucrurile ar sta altfel!



Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput