Nou stil de viata (252)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tumpi, de acord ca arata bine tipa.
Legat de constructie...eu am abdomenul ok insa fundul cat roata carului..., deci nu stiu cum e mai bine.

Eu am avut putin soare azi, dar cum am fost toata ziua la birou, nu prea m-am bucurat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare dragelor,

Zuzi, multumim pentru noul capitol.

Deja sintem la pagina 5, vad ca aveti spor la scris.
Eu am fost azi la facultate, am dat penultimul examen. Nu ma simt prea bine, cind m-am intors parca ma batuse cineva, eram sleita de puteri asa ca m-am culcat vreo 2 ore. Acum e ceva mai bine.

Puskin, de ce-i zice tortului Padurea Neagra daca el e alb? Din cauza ciocolatei presarate pe deasupra?
Frumoasa gagica din poza, dar vorba lui Gabi, as vrea mai degraba sa am ca ea, ca de la solduri se mai duce cu sport da' acolo sus nu se mai pune...

Onitza, bun venit la noi si spor la treaba.

Sabina, nu te da batuta pentru ca ai sa regreti. Trebuie sa existe o cale sa poti controla ce maninci. Si eu cind ma duc la mama o mai dau in bara cu mincarea pentru ca gateste bine si cam "nepermis" insa imi pun portii mai mici si oricum asta nu se intimpla decit maxim 1 data/saptamina, iar in rest incerc sa ma tin de treaba. Incearca diferite combinatii, salate, supe, iaurturi...zici ca n-ai sustinerea familiei, poti sa fii mai exacta? Cine gateste la tine in familie?

Claudia, e superba rochita.

Ieri m-am uitat la Vicki Cristina Barcelona, mi-a placut, e un film bun si deloc plicticos, iar Penelope Cruz arata mai bine decit ma asteptam. Javier Bardem nu e nici el de lepadat desi mie mi se pare cam uritel, dar deh, nu trebuie neaparat sa fii Brad Pitt ca sa fii sexy.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Mey, Vik asa ma stii tu pe mine, sup[arici...ei mai sunt si eu cateodata dar pe tine chiar n-am nici un motiv sa fiu. Deci nu sunt suparata, sunt Terminata. La botezul unde am fost am dansat aproape toata noaptea. A doua zi "ma calcase trenul" dar aveam 85.4 kg. N-am prea mancat acolo si ce-am mancat aproape ca mi s-a intors inapoi de la efort. Asa ca m-am lasat pagubasa in a mai mancat din platourile cu prajituri si aperitive. Si s-a vazut la cantar. Ideea e ca eu am dansat pur si simplu, am mai dat si din burik si din "balcoane" dar zona burtii/soldurilor ma doare cel mai tare. Abia am putut cobora scatile a doua zi.
Asa ca ieri (luni) m-am suit pe banda si-am zis ca numai ea ma poate salva. Si-am alergat-o de i-au mers fulgii pana am ars 500 calorii. Inca mai am ceva dureri in zona respectiva dar doar asa mocnite si la miscari mai bruste.
Dar un lucru am invatat din explicatia ta. Eu nu stiu sa dansez din buric. ZSi eu care credeam ca ma pricep. Probabil ca stiu sa dau bine din solduri.

Dragelor am actualizat listutza si m-am cam impotmolit la Gusta ca-mi arata cam asa:
Gusta --------1,65 m : 69 kg_67.5 kg, 66.8 kg, 64.9 ...........60 kg

Dupa mine eu zic c-ai slabit cel putin 2.1 kg ori nu s-a actualizat corect lista data trecuta. Help!

Revin.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Zuzi de ce am semn de intrebare la kg?Felicitari de noile kg.

Ruxi ,Gabi si Delia la partea de sus arat ca tipa,acolo nu ma plang eu am o problema de la buric in jos am ramas cu burta dupa mara si la picioare ,fund nu am in pantaloni.Chiar am sa va pun o poza cum arat de la spate(fara sa va ganditi la prostii).

Delia ai facut bine la examen? Bun filmul.

Ruxi iar eu ma plang ca cresc din nou iar am ajung la 75E.

Nu mi-am gasit titulatura.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Zuzi dadusem saptamana trecuta raport 65,3kg.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Delia, ii zice Padurea Neagra ca blatul e negru .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Uite aici Ruxi sa vezi diferenta.Eu nu am talie, desi in poza avem cam 56-57 kg, pe cand sora mea e alta conformatie, e mica in talie, dar tot asa mai lata in solduri.Saracuta acum se plange ca e cat mamaie Dumnezeu sa o ierte, ca are mare si burta.Da nu-mi fac griji pt silueta ei ca stiu ca e ambitioasa.La prima nastere la o luna arata ca mine acum, asa ca.E adevarat ca atunci avea 23 de ani, acum are 37,da ea nu e ca mine, are ambitie.

POate daca ma uit pe poze mai vechi si ma vad cum aratam acum vreo 3-4 ani, imi vine si mie mintea la cap si ma pun pe treaba.

Oana, bine ai venit printre noi si spor la slabit
"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Gusta, cum o dam nu e bine...tu ai prea mult, eu nu prea mai am deloc . Acum port 75B.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Ruxi imi pare rau ca cresc ,dar cum arata nu.Daca e sa fiu sincera recunosc ca chiar daca au crescut nu s-au mai lasat si stau asa frumos si fara sutien.Nu e frumos sa ma laud dar acolo e treaba buna.

Tumpi frumoase poze.

Eu evaluarea o fac la 59kg dar stiu ca o sa vreau si mai putin.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tumpi, da...sora ta are conformatia mea...

Gusta, ma mai enervezi mult?

Mergi la inceput