Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,(12)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Salutare!!!!!!!!!!!
Roxana, eu m-am hotarat. Am dat si 300 de euro avans. Acuma, cum am zis, fie ce o fi.
De or scadea preturile.....asta e. Am vrut sa fiu sigura ca prind locuri la acest hotel si imi este cel mai comod cu copiii, sa fie UAI, pe plaja, cu piscinute frumoase, aproape de casa si foarte laudat de toata lumea. Sigura indoiala o am cu camera, sper ca nu am dat bani in plus si diferenta sa fie insesizabila. Sper.

In rest, cam asta, astept sa vina concediul!!!!!

Adrufl, i-ai spus sotului? I-ai dat vestea? ce a zis?



Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrufl spune:

I-am spus . Spre surprinderea mea, a reactionat extraordinar de bine. Mi-a spus: Bine. Bravo! Cand mergem?
Nu-mi venea sa cred.
Chiar nu mai merge nimeni de Paste? Puteti sa-mi sugerati cel mai scurt traseu din Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Bucuresti- Giurgiu- Russe- Varna- Burgas- Duni. Cred ca asta-i cel mai scurt. Intra si tu pe map24.
Sa ne spui cum a fost, cum te intorci te astept cu impresii. Parca tot la Royal Palace va duceti?

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrufl spune:

La traseul asta ma gandeam si eu.
Da, la Royal Palace mergem. Abea astept.
De Paste, am inteles ca o sa fie singurul hotel deschis acolo. In afara de activitati, care or sa fie. Cea de la agentie m-a asigurat ca o sa ma mai duc si a doua oara. I-am spus ca mai mult pt copil vreau. Oricum, daca nu ma duc o sa-mi para rau mult timp. N-are de ce sa nu fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuchita spune:

Anul trecut am fost in Sunny Beach la Riu Evrika si vrem sa mergem tot acolo si anul acesta.

A fost super, poate putine obiectii la mancare, dar cum noi nu suntem mari mancai as zice ca a fost ok!

Catalina, mami de Ilinca (5.07.2005) si Sebastian(30.01.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

Buna,

Am si eu o intrebare. De Paste a fost cineva la Nispurile de Aur? Sunt hotelurile incalzite? Animatia pentru copii este ok?
Ati putea sa-mi recomandati un hotel cu all inclusive (de preferat pe malul marii), incalzit (in perioada asta), cu loc de joaca si animatie pentru copii, piscina interioara? Vom merge mai multe familii cu copii intre 4-10 ani.

Noi am tot fost in Bulgaria, dar numai in sezonul estival. In Albena va recomand Kaliacra (am stat 2 ani la rand si a fost foarte bine), iar anul trecut am fost la Duni, la Marina Royal Palace. A fost foarte frumos. Daca vreti mai multe detalii, vi le pot oferi cu placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Ana, ai stat la Superior? Cum sunt camerele? Ai poze?

Nu stiu raspunsul la intrebarea ta. Nu am fost niciodata de Paste. Aceleasi intrebari le am si eu.

Cine poate pune niste poze de la Kaliakra Sup?

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adriana mica spune:

Buna ziua,

Of, m-am saturat pana peste cap de agentiile de turism romanesti.

Referitor la cererea noastra (Albena, Kaliakra superior), am primit multe oferte: unele dintre ele precizau ca vand doar pachet de 7 nopti, altele aveau pret pe noapte. Cand am incercat sa contractez doar 6 nopti, au pretins ca nu se poate pe motiv ca hotelul ar vinde doar serii fixe de 7 nopti. Doar una dintre agentii a fost de acord cu 6 nopti, dar aici a aparut alta problema: cica a venit acum cateva zile un email de la hotel cum ca nu mai este gratuit primul copil (trebuie platit 25%) si in consecinta, ei ma sfatuiesc sa analizez si alte oferte (gen Barcelo din Sunny Beach sau Berlin Golden din Golden Sands). Acest lucru este infirmat de celelalte agentii, care afiseaza in continuare gratuitate la copiii sub 12 ani.

Sincer, nu stiu cum sa procedez. Daca ar fi sa renunt la Kaliakra, ce alte variante imi recomandati?

Adriana, mami de Tudor alias 'Dudu'(26sept2006)

Uite ce mare am crescut...
www.totsites.com/tot/tudorandrei" target="_blank">Povestea merge mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana71 spune:

Citat:
citat din mesajul lui crengu75

Ana, ai stat la Superior? Cum sunt camerele? Ai poze?

Nu stiu raspunsul la intrebarea ta. Nu am fost niciodata de Paste. Aceleasi intrebari le am si eu.

Cine poate pune niste poze de la Kaliakra Sup?

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)




Am niste poze de la hotel, dar nu sunt in calculatorul asta. Dar in principal in poze m-am focusat asupra personajelor, mai putin asupra camerei . Incerc sa ti le pun luni, ptr. ca voi fi plecata din tara pana atunci. Oricum camerele sunt spatioase, noi ne-am descurcat bine cu 2 copilasi atunci (la vremea respectiva aveau 2 si 7 ani). Noi atunci am luat camera dubla cu pat suplimentar. Mancare ok, piscinele pentru copii dragute, era si ceva animatie in statiune seara (gen topogane gonflabile, pescuit de ratusti de plastic unde primeai cadouri diverse jucarii, etc). Dupa masa de pranz ne plimbam cu titicarul ptr. ca Eva nu avea somn si era tare placut. Am fost si la Centrul de Calarie. Dar poti vedea poze cu camerele cautand pe Google hotelul. Noi asa ne-am convins si nu am regretat alegerea facuta.
Ce-i drept mult mai confortabile au fost camerele de la Marina Royal din Duni (unde am luat junior suite si era loc berechet). Acolo, La Duni, am fost in 2008. In 2006 si 2007 am fost la Kaliacra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrufl spune:

Ana, povesteste-ne si noua de la Duni. E asa de grozav cum se spune? Noi am rezervat pentru Paste la Marina Royal Palace.

Mergi la inceput