Ceaiurile si sarcina

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valeanu_mary spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valeanu_mary spune:

buna seara tuturor mamicilor!
sunt insarcinata in luna a4-a si in fiecare seara beau cite o cana de ceai sanye(impotriva constipatiei) care ma ajuta sa merg dimineata la baie...L-am baut si inainte sa ramin insarcinata...niciodata mai mult de 1 cana si numai seara.Mie medicul nu mi/a spus nimic cu privire la ceaiuri,mi/a specificat doar sa am o alimentatie cat mai sanatoasa...Va rog sa/mi raspundeti daca mai este cineva intr/o situatie similara sau cum credeti ca ar putea dauna fatului...imi este teama ca fara acest ceai nu mai merg la baie si toxinele acumulate in organism i/ar putea dauna.Va multumesc, numai bine tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina_1609 spune:

l-am intrebat pe medicul meu si a zis ca pot sa beau chiar si ceai verde sau negru. bineinteles ca nu trebuie sa depasesc limitele. dar in mod normal, asa cum beau eu cam cate o cana pe zi nu are ce sa se intample rau. a spus ca sunt insarcinata nu bolnava asa ca pot manca si bea ce am eu chef....

----------------------------------------
Marina6+ & ANA SOFIA 05.08.08
----------------------------------------

Mami Marina - Gospodina

Copil crescut din suc de morcovi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_mdm spune:

am aproape 10 saptamani si m-am pricopsit cu o infectie urinara. Cum sa scap de ea mai natural nu vreau sa iau inca antibiotice pana nu se formeaza bine bebelusul! Nici nu e indicat pana dupa 16 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Din cate stiu eu ceaiurile indicate in sarcina sunt cele de tei si musetel. Alte plante pot provoca contractii. Cel mai bine este sa te consulti cu doctorul.Sanatate !

carmen
25 + cu Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_mdm spune:

am tot citit si rasfoit netul dupa subiectul asta si am inteles ca ceaiul de codite de cirese si matase de porumb ar fi indicat,cica il recomanda si medicii. Voi ce spuneti? Am baut vreo trei cani deja si nu a avut nici un efect negativ. ce-i drept nu mai simt disconfortul la urinare. Sa mai iau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elda spune:

eu am citit ca in sarcina sunt permise ceaiurile de tei, menta, musetel, zmeur

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_mdm spune:

am facut analize la urina si mi-au zis urmatorul lucru: foarte frecvente epitelii plate, rare leucocite si hematii, rara flora.
Ce stiti de asta? e de bine sau rau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaviotax1 spune:

si eu am avut aceias problema iar doctorita mia dat sa eau antibiotic lam luat simia facut bine "bebe" are 7ani acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea2011 spune:

Eu doar ce am citit intro revista de sanatate cum ca nici ceaiul de musetel n-ar fi bun. Cica ar provoca contractii. Nu stiu ce sa ami zic>
L-am trimis pe sotul meu la farmacie si a cerut un ceai pentru sarcina.
A plecat de acolo nedumerit, deoarece farmacistele i-au spus ca am voie sa beau orice fel de ceai.
Nu mai inteleg nimic

Mergi la inceput