*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (19)*

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Neatza mamici!

Fi-miu e un frumosss fruuumos fara bubite, cu fatzuca asa curata , Doamne si uitasem cum este sa-l pupacesc asa in voie pa fatzuca. Toata noaptea s-a trezit iubi cu bebe, eu m-am trezit la 7 dim si la 9.

Offf plange bebicu..revin

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

intrai si eu sa vad ce mai fac ploduletii si cand colo vad consortii la zid improscati cu rosii

sa ma laud si eu cu al meu: are o obsesie cu infofolitu laurei. si elimina multe din hainele ei din circuit pe criterii aleatorii: "e prea gros, prea subtire, ii cade pe nas, ii atarna, nu are elasticul bun, sunt prea lungi, prea scurti, prea stramti, prea largi" - de multe ori epitete aparent incompatibile fiind aplicate aceleiasi toale la diferite momente de timp azi iara ne certaram
"hanoracu e prea subtire, vreau plovar - e ud!!!, aaa nu ai haine pregatite pentru ea luni dimineata?? am hanoracu !!! nuuu, nu imi place. da' cum ca are 10 plovare??? nu iubirea vietii mele, are fix 2 care iti plac tie si le spalai ieri! apoi vine randu caciulii - asta e murdara, unde e ailalta?? e uda , uite, mai sunt 3 caciuli aici! nuu, tu nu vezi cum arata astea?? (cum?) cum pot sa dau copilului asa ceva?? - " si tot asa ... mai tragic e cand desfiinteaza gecile sau chestiile mai scumpe. pai dau o gramada de bani pe o geaca si apoi ma rog sa am "noroc" sa ii placa domniei sale. din cand in cand trebuie sa urlu isteric si apoi mai cadem la compromisuri

lorelay, acu lasand gluma la o parte, stiu ca vrei sa te descarci insa de multe ori discutia problemelor cu alte persoane mie nu mi-a prins bine. caci oamenii de multe ori zic "eu daca as fi in situatia ta as face si as drege" insa nu stie nimeni cum ar reactiona intr-o situatie similara. situatia nu e asa simpla, ai si 2 copii, sunt si sentimente la mijloc, poate e doar o perioada peste care puteti trece. sau poate ca pur si simplu nu mai ai cu cine te intelege insa asta numai tu poti sa decizi. eu nici macar cu parintii mei nu mai discut nici un fel de problema pe care o am caci vin cu sfaturi si se supara daca nu le urmez, sunt copilul lor, na insa daca ascultam sfaturile lui taica-miu cand am avut prb la servici as fi fost cu siguranta data afara caci tata nu a priceput niciodata cum functioneaza o firma privata si cat de usor pot scapa de tine

cu jocurile pe calculator, grea hiba fetele ... p'asta cu locuitu in garsoniera si jucatu pana la 2 noaptea am trait-o si eu, vai cat de cunoscut imi suna mama, si ce ne certam pe tema asta ... dar a fost doar o perioada si inainte sa avem copii. si acuma se mai joaca la wii insa nu asa mult si numai daca toti puradeii sunt culcati si e strans prin casa.
acuma ce sa zic, si eu sunt cam rea de gura si de multe ori protestez chiar daca stiu ca va urma o cearta. pacifismul nu e bun de fiecare data: faci azi un compromis, devine obicei, stai cu nodul in gat si se construieste pas cu pas o situatie din care apoi cu greu mai iesi. si cand nu mai poti si incepi sa urli isteric se si mira ce e cu "nebuna". suna cunoscut?

ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Ramo, ma bucur ca a fost super botezul, sa va traiasca micuta crestina!

Anca, tin pumnii sa se produca laptic cat mai mult.

Isa, ce bineeeee ca au fugit bubitele de la bebele frumos!



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Povestea nasterii
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Simteam eu ca am uitat ceva important....
Ramo, sa va traiasca micuta crestina!



Mami de baieti nazdravani: Sebi(4 feb 2004) si Antonio(27 oct 2008)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo5979 spune:

Alra suna fooaaaaaaaaaaaaaaaaarte cunoscut faza cu nebuna...si nici eu nu prea tac, asta il inebuneste cica!
Pana la urma a citit postarea toata si a zic ca ar trebui sa le acordam un drept la replica. I-am zis ca nu are decat, sa isi faca un cont pe DC si sa deschida o odisee a barbatilor, taticilor care au ceva de comentat la adresa femeilor, mamicilor etc... A inceput sa rada, pana si el considera ca situatia ar fi detul de hilara.
La multe luni bebelusilor nascuti in zi de 9!

Leeloo
Lacra a lui Damian (13 octombrie 2008)

http://good-times.webshots.com/album/569546403llbloh

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivia26 spune:

Mav, o pt sotul tau.

Eu, cand vine vb de soti, tac, ca n-am ce-i reprosa nici sa caut. Nici nu stiu de unde are atata energie.



Olivia de www.flickr.com/photos/24386067@N08/sets/72157610614218627/detail/" target="_blank">David, barbatelul mamei - 5 noiembrie 2008

Povestea nasterii
Sunt baiat mare Poze de la 3 luni

Yesterday is history, tomorrow is mystery but today is a gift, that's why we call it present!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alra spune:

Citat:
citat din mesajul lui Olivia26
Eu, cand vine vb de soti, tac, ca n-am ce-i reprosa nici sa caut. Nici nu stiu de unde are atata energie.


aici si eu trebuie sa subscriu. face o gramada de chestii prin casa - de la facut ordine pana la zugraveala si de laura are grija aproape exclusiv: baie, culcat, sculat de dimineata, imbracat, dus la wc... de aia nici nu tip prea tare cand ii discrediteaza hainele


ALRA mami de Laura(06/02/2006) si Nicole(08/12/2008)
Vacanta cu Laura in Romania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Srumficu meu a fost agitat azi toata ziua...a plans intr-una cand trebuia sa pape...din cate am inteles lapticul asta fara lactoza nu e dulce si va trebui sa cumpar glucoza sa fie mai placut la gust. A ras imediat ceaiul, dar lapticul cu mari urlete si plansete il accepta si nupt mult timp si nici nu vroia sa doarma si urla si in brate am avut o zi....sunt capiata acum. L-am adormit leganat pe picioare ca niciodata, dar nu se mai putea....acum doarme, ce bineee! Mai gust un pic linstea si ma duc la nani.
Pup fetele!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii


Puiutul! O sa i ia putin timp pana se invata cu noul laptic. Rabdare mamico!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Ramo felicitari pt micuta crestina!

Flowers la multi ani si numai bine!

La multi ani Elisa de Otilia si Eduard de Darling!

ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Ramo sa-ti traiasca micuta crestina! ma bucur ca a iesit botezul cum ti-ai dorit!
Mav mi-ai facut o pofta teribila de tort! Cand ai un picut de timp liber, poti te rog sa pui si tu retzeta? Suna bine..si daca-l face sotul tau, poate ii iese si uneia ca mine..
Saru mana!
Babyzapi doamne ce bine ca i s-a curatat fatzuca! Pup dulce un puiut scump! Muuuulta sanatate!
Eli cum te mai simti iubita?
Olivia asa si eu cu sotul! Hai ca eu poate as avea cate ceva de comentat, dar sunt lucruri minore de care eu am decis sa nu ma mai leg aiurea.
Alra, Leeloo "gura mare" eram si eu pana acum vreo 5 ani cand s-a produs o schimbare...mi-am propus la trecerea dintre ani sa fac o schimbare la mine...si am decis SA TAC..de cate ori o sa-mi vina sa reactionez la primul impuls (eu fiind un om al impulsului ). Din acel moment, m-am uitat cu uimire cum au disparut "motivele" de discutii...cum privesti lucrurile la 5 minute dupa 'eveniment"..ca nu-ti mai vine sa tipi si ca totusi lucrurile nu sunt asa de rele cum pareau la prima vedere..etc.
Eh, asta a mers la noi..unde "problemele" sunt minore, cum apar intre doi oameni normali care locuiesc impreuna.



pozici...Aventurile lui Habarnam si alte cele..:)

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput