America (148)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Multumim !!! Suntem onorati cu un fin asa frumos!!!!
Si uite asa ne inrudeste DC-ul!!!!

Am avut aventuri azi: am fost la pediatru din nou sa ne citeasca testul de pe mana PPD-ul (pt tuberculoza)...vine o asistenta...masoara...bombane...cica "e pozitiv, tre sa internam copilul" io ca nu se poate, nu cumva e mai rosu din cauza ca el ARE vaccinul facut??? ea cica..."nu are nici o legatura"...io cer sa vina dr lui...cheama alta asistenta...vine alta, masoara "pozitiv", sa cheme ambulantza...m-am enervat...buni care era cu noi era galbena la fata...si am insistat ca vreau a il vada pediatrul...A venit pediatra de garda (pediatrul lui nu era de garda duminica) si bineinteles ca testu e negativ (, ne-a trimis acasa!!!

Buni a plecat in seara asta...si sunt asa trista...deja ne lipseste...




“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Sanzi, e testul ala de se masoara cu rigla pata rosie de pe mana? Cum naiba unul sa spuna ca e pozitiv, iar altul ca e negativ? Nu e o dimensiune standard?
Felicitari pentru un asa finut fin. Va invidiez.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hilde spune:

Sanziana, este acum un test special pt TBC. Imi sopteste sotul ca se numeste Quantiferon TB gold. Daca te mai deranjeaza, cere sa-i faca testul asta. Sper sa-l aiba statul tau disponibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Fetelor, sunt foarte bucuroasa pt sota-miu, a primit aprobarea sa isi faca operatia la ochi! Yoohoo! No more glasses! :) .E luna viitoare in 9.
Am facut rezervari de bilete de tren pana la Landstuhl care, dracu stie de ce, costa o mana si un picior!!! Asta ma enerveaza cel mai tare in Germa, trenul e scump ca naiba! Pai sa dai 156 euro pe un dus-intors de 4 ore in total??Sa mergem in Polonia, ne-au costat biletele de avion 80 euro!!!!Norocul meu ca am gasit reduceri dar care vin cu imposibilitatea de a schimba biletele si asa au fost 87 euro
Cum fras incurajeaza astia turismul nu stiu...oricum asta e prima si sper ultima data cand luam trenul undeva...pana acum e cea mai scumpa forma de transport pt noi.Daca as fi condus nu mai aveam asa dileme

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Adriana,super!!! Dar avea dioptrii mari? Eu de cand mi-am luat lentile de contact zilnice pt -0.50 si nu le port...

Ciuf, David avea 2mm de la pumn inspre umar, si asistentele amandoua asa au masurat...pediatra a spus ca desi este 2 mm asa, invers pe orizontala este mai mica circumferinta...
Dar eu stiam ca 2mm este chiar mica...tre sa fie 5mm ca sa fie pozitiv...



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alintaroma spune:

Sinzi sa va traiasca finul!
Si totusi nu i-ai intrebat de ce l-au testat pe David pentru TBC ? cu ce ocazie ? ca eu nu cred ca e ceva standard ... eu as fi intrebat macar sa stiu dupa ce emotii v-au dat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalisa09 spune:

Buna fetelor din America si bine v-am gasit! Imi fac si eu loc aici printre voi! Salutari bronzate din insorita Florida!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Fetelor multumim si noua ne pare bine sa avem asa nasi:)!
Monalisa bine ai venit!

Si eu am picat testul de tbc cand a trebuit sa fac medicalul pt immigration (green card). Tot din cauza vaccinului banuiesc. A trebuit sa fac si niste radiografii la plamani pt completare.
Ideea e ca am auzit mai multe persoane venite cu loteria vizelor avand probleme cu testul asta.

Am inceput sa ma stresez cu facturile de la spital si asigurarea. Deja mi-au denied niste teste facute in spital....o sa ajung la nebuni cu astia. Niste idioti, asa satula sunt de ei!

Edit: am pus poze noi la semnatura(photo album)

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Sinzi, avea -2.5, cred. Nici nu stiu ce inseamna...vede rau fara ocheti.

Ma bucur ca David e ok! Ce chestie cu testul asta...ti-am zis si la subiectul celalalt, m-au intepat de 2 ori si mai voiau si a treia oara pana sa realizeze ca sunt ok.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monalisa09 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miereamara
Si eu am picat testul de tbc cand a trebuit sa fac medicalul pt immigration (green card). Tot din cauza vaccinului banuiesc. A trebuit sa fac si niste radiografii la plamani pt completare.
Ideea e ca am auzit mai multe persoane venite cu loteria vizelor avand probleme cu testul asta.


Aceeasi problema am intampinat-o si eu cu testul tbc. Majoritatea persoanelor venite aici din Europa patesc la fel. Trebuie sa le spuneti ca ati facut testul BSG back home si totul se rezolva.

Mergi la inceput