Bobocei de septembrie-octombrie (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Salutare fetele!
Azi va fac cinste :cu tort, sampanie si alte bunatati

babytza, claudinna multumesc de urari!!!


Andreea de Andrei Petru(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

mmmm, bune, bune! mai ales tortul!

babytza, explica-mi procedeul, pls!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

La multi ani ! Andy_galro fericire si sanatate!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

LA MULTI ANI ANDY !!!

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Andreea, la multi ani fericiti! Numai de bine: zero restante, 10 la licenta, energie sa faci tot ce ti-ai propus si, desigur, multe impliniri alaturi de familia frumoasa!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui andy_galro

Salutare fetele!
Azi va fac cinste :cu tort, sampanie si alte bunatati

babytza, claudinna multumesc de urari!!!


Andreea de Andrei Petru(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones



LA MUUUUUUUUUULTI ANI ..
SA FII IUBITA ...FERICITA ...IMPLINITA
...

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

o sa iesim si noi azi in IOR in jur de 13-14....Asa ca Didi sau Paula daca esti pe faza ...da-ne un semn cind esti in zona ...sper sa fie o zi la fel de calda ...ca Izabella inca mai tuseste putin ...nu des ..nu foarte rau ...dar totusi tuseste..

la tot

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Gamerul sef e din nou in actiune iar in dormitor dorm fratii mei pribegi asa ca mai putine taguri, mai multe cuvinte.

Claudinna asa e cand se mareste familionul, nu mai suntem mereu porumbei. Ne adaptam usor-usor.

Babytza laptele din comer#355; e deja degresat, de aceea iese atat de putina branza. Eu am facut branza din lapte de tara, cu bunicii. Lasam laptele la prins - vara jumatate de zi, in oale de pamant. Apoi il incalzeam pe foc dar nu mai stiu daca dadea si in clocot, parca nu. Il scurgeam in tifon si aveam un guguloi de branza proaspata. Plus smantana adunata inainte. Alte vremuri!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

am incercat sa intru pe grup si sunt pending member de vreo cateva zile bune. M-am identificat cu adresa mea de mail. Unde gresesc?

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

fetelor, am uitat sa va spun ca in sfarsit ne-am dublat si noi greutatea! acum vreo saptamana...cred
l-am cantarit alateieri si avea 8790...deci pe la 5 luni jumate s-a intamplat.
pt luna a 5-a a crescut de ja 550 g si mai are o saptamana pana face 6 luni
e plin de viata, rade la toata lumea, gangureste, chiraie, mangaie, apuca cu mainile tot ce prinde in apropiere, inclusiv vreun nas, vreo buza, ureche si mai ales podoaba capilara!

ieri am inaugurat caruciorul sport (mostenit de la finutz) si am si facut o plimbare in el...plus ca il iau la bucatarie in carucior si-i dau sa manance masa de dimineata. ii place mai mult decat in coshuletz

doarme mi mult pe burta, dar si pe spate si pe o parte, se intoarce singur, nu mai am probleme.
a reusit sa strice o jucarie, cea care-i placea cel mai mult, bineinteles...paunul Jaques! i-a rupt o aripa si nu i-l mai pot da sa se joace, ca intzeapa...era dintr-un fel de plastic imbrcat cu material...asha ca tr sa ajung la kaufland sa-i iau altul, ca parca nu-mi vine nici mie sa renuntam la el...sau poate ca-i iau o alta jucarie de la LAMAZE

la plimbare nu mai doarme asha tot timpul. sta cuminte si urmareste pe strada...mai gangureste, mai canta...face niste ochi cat cepele
v-ati prins ca sunt topita dupa el si cred cu tarie ca un copil(sau mai multi) este cea mai mare realizare a unui om!
eu nu am fost niciodata atat de fericita cum sunt acum(desi credeam ca sunt), viata nu mi s-a parut nicand mai frumoasa, mai interesanta, mai buna de trait!

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput