Sezatoarea canadiana (129)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Simona, sarcina usoara si bebe sanatos si mancacios. Tine-ne la curent

Delphin, Maru si Simi , faleza noi locuiam aproape si am tot batut-o la picior, acolo ne faceam noi planuri de Ca ... ce timpuri

Terapie frumoasa si va asteptam cu instantanee

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacanada2005 spune:

"Aripa Ontario", nu vine nimeni cu copil? Ca eu vreau sa vin cu Thea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

pai abia asteptam sa o cunoastem. eu nu vin cu Andrei, ca se plictiseste, ori ma lasa falita, daca da de dulce

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Ina- eu vin cu fiimea de 3 ani,chiar ma gandeam ca va fi singura, asa ca cred ca ar fi super dc o aduci.
Rita-saru mina apt telefon.
Maru- ce faci,vii pe la mine mai intai? mia scrii ceva in blog?
Khristin- tu o aduci pe Yasmi?Ammarcat primul weekend de martie

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacanada2005 spune:

Ah, Denisa, ce bine ca or sa se joace...Dar eu vin si cu ...sotul..., nu de alta dar e cale taaaaaaaare lunga de la mine pana acolo si nu prea ma aventurez singura cu masina daca nu cunosc drumurile. Sper sa nu fie nici o problema...eu zic ca-i simpatic ( ca-i al meu ) plus de asta e bucatarul familiei..puteti sa faceti schimb de retete cu el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Si eu cred ca vin cu 2 copii din 3, una fie-mea ai mare si unul la purtator.

Denisa ti-am trimis si eu cell, zi daca vrei un ride la restaurant si inapoi.

Gagici, voi stiti ca e licensed LCBO localul, asta in cazul in care aveti ceva "jene" legate de aspectul asta.

Nu mai stiu daca intreba cineva altceva... Sper sa ne descurcam cu scaunele...


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Nelia, nici tu n-ai servit soia in sarcina? Nu's de ce parca imi aminteam ca voi consumati... Ai auzit ceva de speriat legat de asta, daca da?


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

mQQm-ai prins"grai" dupa lunch-sar'na de cell, si pt ride, dar o sa am masina,initial am zis ca fac o plimbare pe jos ca e cam 10min,dar zic astia ca ploua-acu treb sa dau de nasii lui fii-miu sa aranjez sa il las pe derbedacje sa se iubeasca cu nasu-su al mic(5 luni intre ei),ca oricum se vad zilnic la gradi si cica se iubesc foc de pe acuma- se pupa mai la greu-sper sa nu iasa pe dos ca e vai si amar de el...
Edit-soia-eu nu stiu sa fie interzisa,nu am mincat prea multa, stiam ca NU-la seafood,si niste brinze din alea cu mucegai si ficat.

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Eu am consumat soia cit am fost insarcinata, sub forma de tofu, naturala, mai luam si deserturi cu soia si, mai ales, sos de soia. Si eu am citit la momentul respectiv si inca mai caut articole legate de copii, pentru ca eu le dau copiilor diferite produse cu soia... si ce pot sa-ti spun ca pentru ar fi: contine calciu, fier si zinc, inlocuieste cu succes carnea pe linga alte vegetale, asigura un tranzit bun (spun asta pentru ca la doua dintre sarcini am avut probleme in ultimele luni cu constipatia si am tinut un regim cu alimente usoare si care se digera rapid, iar soia a fost unul dintre ele). Contra ar fi faptul ca e suspectata de nu stiu ce legatura cu cu nu stiu ce hormoni (era un studiu pe undeva cum ca un consum exagerat de soia ar duce la inmultirea sanselor de a avea cancer la sin). Te-am lamurit bustean, dar nu mai tin minte ce si unde am citit, dar din cite imi aduc aminte acum e cam singura informatie pe care as putea-o pune la contra consumului de soia in timpului sarcinii. Japonezele maninca si soia si sushi si nu cred, adica nu stiu, ca nu sint informata, sa aiba probleme mai mari decite alte gravidoase. Dar zic eu ca moderatia e buna la orice...

CORNELIA, mami de AGATA, TUDORA si LISANDRU

Simplitatea in viata este adevarata libertate. (George Enescu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Maru-sar'na ca ai updatat blogul- dc am si eu o zi mai lejera,ma pun pe cetit

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput