Juniori de iunie-iulie 2003 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Neata fetele,
O saptamana frumoasa sa aveti.
Pana la urma am plecat azi dimineata in tabara. Am ceva emotii si deja imi este dor de el. Sper sa se distreze si sa vina incatat, ca in tabara de vara.
Pupici,
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

maadi - distractie maxima sa aiba, sa fie totul ok.pupici.astept impresii!stef pleaca duminica.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Buna fetele,

Mai e cineva cu un baiat asa de mamos ca Razvan? Eu nu stiu ce sa ma mai fac cu el, toata ziua numai atarnat de mine, cand il iau de la gradi se plange ca i-a fost dor de mine, daca vreau sa plec in oras sa-l las acasa, iar plange ca ii e dor de mine si ma pupaaa de numai poate. Apoi astazi e pijama day la scoala la ei si au voie sa se duca in pijamale, nici macar asta nu l-a incantat, iar se ruga de mine sa nu-l duc la scoala si sa stea acasa. Si doar la scoala ii place ca il intreb mereu si zice ca fost bine.


Anamaria, da te plimbi, nu gluma auzi si cum tratati giardia, ce medicamente fol? incep si eu sa-l suspectez pe Razvan de ceva viermi ca prea nu vrea sa manance si se plange toata ziua de burta.

Catale, imi pare rau sa aud de chestii asa nasoale la voi la firma, sper ca tu nu esti afectata.

Eu nu am ce sa va zic ca sunt in concediu, dar din cate am auzit la noi la firma e bine, chiar au mai angajat.

Astia pe aici la Tv invata lumea cum sa se adapteze la criza, sa stranga banii la ciorap, sa aiba cash, daca au ceva bani pusi deoparte sa ii lase acolo sa nu se apuce sa isi plateasca datoriile daca au. Chiar vazusem un top in ziar cu meseriile neafectate de criza, trei din ele erau legate de IT, mai erau asistente medicale, secretare, contabili si analisti financiar si cam atat.


Magda, mami de Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Maadi, distractie placuta lui Calin!

Magdone, vorbesti de Stefanul meu? Nu ma lasa nici noaptea singura .

Si eu tot la stat plimb cafele . Macar nu se pune problema de concedieri, dar situatia e albastra. Noi macar nu suntem bugetari. Plus schimbari peste schimbari in conducere... eu o sa intru peste doua - trei luni in concediu. Nu stiu ce surprize ma pot astepta.



Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Cornelia, Anamaria si cine mai doreste sa se alature, haideti ca dau si eu o cafea, ca doar este de la stat.
Deocamdata la noi (tot la stat dar nu bugetari) situatia este Ok. Nu au fost concedieri si nici schimbari in conducere (momentan). Sper nici sa nu fie.

Mai nasol este la Gabi (sotu') la servici. La ei au fost concediati foarte multi si am inteles ca mai urmeaza un nou val. Din fericire nu este in vizor postul lui , dar situatia la ei nu-i chiar pe roze.

Calin se distreaza la munte. Am vorbit aseara cu miss si totul era ok. Isi probasera claparii si skiurile, fusesera la plimbare, au o mare pofta de mancare si de abia reusisera sa-i scoale din somn dupaamiaza. Sunt curioasa azi pe skiuri cum va fi.
Si Calin este foarte mamos. Duminica mi-a spus ca atunci cand se intoarce din tabara o sa mergem numai noi doi la o cina romantica.
(acum vreo 3 saptamani ne-au oprit lumina pe la 20:30 si a tinut pana pe la 00:30, asa ca am luat cina intr-un mod foarte romantic la lumina lumanarilor si cred ca de aici i se trage, ca el a fost foarte incantat). In rest si acum mai mult doarme cu mine decat singur si sincer nu-mi displace. Imi place enorm sa-l simt langa mine, cand ma ia de gat in somn sau cand il iau in "scaunel" si adormim impreuna. Poate nu este bine ca inca dormim impreuna, dar ma gandesc ca va trece aceasta perioada, va creste si nu o sa mai vrea el, si este o perioada careia sigur o sa-i duc dorul.

La plimbareti le doresc vreme cat mai buna si sa vina sanatosi acasa. Le motivam absentele, daca vin cu povesti frumoasa. Succes Anamaria cu tratamentul frumosilor tai.

Pupici la toate fetele cucuietele.
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

buna fetelor,

am intrat sa va pup.
eu fac parte din cei concediati...

imi caut job, sau o sa fac cate ceva pana ne mai revenim din criza.

daca stiti pe cineva care are laptop de vanzare second ieftin, dati de stire.

andi e bine.

sa va spus cea mai tare declaratie de dragoste:
"mami, stii cat de mult te iubesc eu?
ca si sum tu ai fi copilul meu!"


ei?

plecam si noi in vacanta de sci saptamana viitoare.

va PUP.

b

"Fericirea nu are valoare daca nu e impartasita."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magdone spune:

Pitzinuca, imi pare tare rau bafta multa sa gasesti altceva.
Iar Andi e nemaipomenit, cum i-a dat prin cap asa ceva, un din partea mea.



Magda, mami de Razvan (19 iulie 2003) si Olivia (31 mai 2008)
_
"Pentru a castiga ceea ce merita sa ai, s-ar putea sa fie nevoie sa renunti la tot ceea ce ai deja."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catale spune:

Pitzinuca, imi pare rau... Iti tin pumnii sa gasesti ceva cat mai repede. In ce domeniu lucrezi ?
Eu nu am fost afectata decat financiar, asa ca am renuntat la o masina luata in leasing.

Gabitz, cred ca ar trebui si eu s-o las mai mult fara desene... deocamdata pedepsele astea au fost pentru o ora sau doua.

Magdone, imi place chestia cu pijama day. Mi-ar placea sa fie si la noi la gradinita o astfel de zi... In fiecare dimineata o imbrac pe Cata in timp ce doarme. Asa as putea s-o duc direct la gradinita, fara sa ma mai chinui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
bobi - nasol.sa-ti gasesti curand ceva ce-ti place.
eu sunt suparata.stef nu mai pleaca in tabara.azi dimineatza ne-au anuntat, ca parintii si-au retras copiii si nu mai au cu cine merge.si mi-au mai zis ca s-a marit si taxa...asa ca...o zi proasta. se vede ca e vineri 13!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maadi spune:

Buna fetele,

Bobi - Imi pare rau. Iti doresc mult succes, sa gasesti cat mai repede un super job, care sa-ti aduca satisfactii mari, mai ales materiale.
Ai primit cea mai tare declaratie de Ziua indragostitilor! Dulce rau Andi.

Gabitza - Off, imi pare tare rau ca nu mai mergeti. Lasa ca mergeti in urmatoarea tabara, probabil la vara, cand este cald si bine. Cred ca este dezamagit Stefan. Pupici multi.

Calin trebuie sa vina maine seara. Abia astept ca mi-e tare dor de el. Cand am vorbit cu el la telefon era foarte incantat, se pare ca ii place la ski.
La noi la teatru s-a tinut un targ de ziua indragostitilor si bineinteles ca nu m-am putut abtine si le-am cumparat surprize baietilor mei, ca doar noi sarbatorim in trei.
Un we placut va doresc,
Maadi si Calin (19.07.2003)

Mergi la inceput