FIV 213

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miruna79 spune:

Elleny te rog din suflet sa ti faci bhcgul poate nu e nimic pierdut inca... eu am sangerat 2 zile si am avut bhcg pozitiv dar dupa aia s-a produs avortul spontan, te rog fa bhcgul sunt multe cazuri in care apare menstruatia peste sarcina...
Sunt alaturi de tine....

Speranta este ceea ce ne indreapta corabia vietii catre tarmurile implinirilor....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

eleny fa totusi bhcg,nu se stie niciodata....

Husky poate ne vedem,sper sa ajung si eu in 16 la d-na dr. la o eco de control.Tu vrei sa incepi in curand?

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Ioana, fata insomniaca. am mai postat cate ceva la austriece... de gasit, eu am gasit la farmacie, doar sa ai grija sa fie din aia simpla, sa nu mai contina si valeriana sau altceva. 3mg e doza zilnica din studiile pe care le-am citit si am vazut ca si la clinicile care au mers pe melatonina s-a folosit acelasi dozaj.
E drept ca ai f mare dreptate, la programul vostru sigur e dat totul pste cap... am citit ca si la oligo e utila melatonina, insa alte studii sunt mai retinute, cica ar afecta motilitatea, asa ca eu nu as risca cu ea la probleme masculine. dar la voi nu e cazul oricum...
te tin la curent dupa ce imi raspunde si mie dr, cand s-o intoarce din concediu.

Catalina, ai avut o doza uriasa la stimulare... deci mai sunt sperante si pt mine...

still counting: 1,2,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Citat:
citat din mesajul lui fireyes
Catalina, ai avut o doza uriasa la stimulare... deci mai sunt sperante si pt mine...

still counting: 1,2,...



Pai cum sa nu fie sperante si pentru tine? Ce este pesimismul asta?Haide, capul sus si trebuie sa crezi in sansa ta.




Catalina, mami de trei ingerasi la ceruri....puii mamii, dragii mamii...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Buna dragutelor!
Va urmaresc mereu...si ma minunez cand va vad atat de luptatoare...BRAVO VOUA!!!
Sunt alaturi de fetele care au gustat neasansa de acesta data, ramanem cu speranta ca dupa plata urmeaza si rasplata.


Salut si gravidutele, imi plac discutiile lor la maxim..."misca?la mine misca?
"...ma alimenteaza pozitiv discutiile lor. Am inceput sa bintui si eu pe la subiectele vecine,
Korapop nu te-a bintuit vreun gind sa-ti schimbi locul, ...norocul?

o zi buna tuturor!

cat sau ank

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Eleny79 of draga de tine! I-ti doresc multa putere pentru a merge mai departe Cat despre modificarile de pe prima pagina, hai sa mai asteptam pina la beta HCG, pentru ca nu se stie niciodata.
Uratica daca ai un program regulat de somn, atunci nu trebuie sa iei neaparat. Si acest medicament "Dormir Bien" contine doar melatonina, sau e in combinatie cu mai multe plante? Eu de dormit dorm foarte bine, adica in momentul in care am pus capul pe perna in 5 min. dorm. Mai rau e cand adorm in living la cate un film si ramane sotul sa-l vizioneze singur si se supara, ca nu are cu cine sa vada un film. Deci daca medicamentul e facut sa dormi si mai mult cred ca voi adormi si la masa si chiar voi avea probleme in mariaj.......asa ca mai bine nu!
Deocamdata si eu caut tramente naturiste pentru calitatea ovocitelor si ma gandesc chiar sa tin tot postul Pastelui, care e lung si pe langa partea religioasa, fac si o "curatire" a organismului, dupa atatea tratamente. Doi iepuri dintr-o lovitura!
Fireyes sa-mi dai de stire ce-ai mai gasit si ce ti-a spus medicul tau, e foarte interesant si cu siguranta are legatura cu hipofiza.Cum se numeste medicamentul care contine doar melatonina?
Many_bani sa crezi in sansa ta iubita!

"Unii se plang ca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini." W. Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uratica spune:

ioana-pe chestiunea asta scrie asa...contine: extract de passiflora,extract de musetel,melatonina si excipienti-lecitina,piridoxina,tabletoza,talc,stearat de magneziu...deci nu stiu daca e chiar ceea ce cautati!
insa,pe mine nu are efect!nu pot sa dorm si pace!!acum insa ma tratez singura!imi impun ora de somn(desi aici cam trisez-trebuie sa recunosc!ca aseara cand bantuiam forumul pe la 12 noaptea!) si ore de trezire!! dar eu stiu ca mi-s defecta din nastere!poate voi aveti sanse!
nu-s ce sa zic-o fi bun,n-o fi bun ptr oute....habar nu am!dar daca nu va grabiti asa tare,vom afla in aprilie-cand oi oua si eu ptr un fiv,asta in cazul in care nu raman natural in martie(sa speram ca trompele mele vor functiona ok-ptr ca au fost cam strangulate de aderentele ce le-am indepartat prin 2 operatii)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Ioana, eu am luat de la Dona si se numeste chiar melatonina. nu m-am uitat la firma producatoare.

still counting: 1,2,...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellanik spune:

Eleny si eu sunt de parere sa faci si analiza de sange.Hai nu mai fii tristutza!
Eu ma pregatesc sa merg la injectie.Ne "vedem " dupa ce ma intorc.Azi am avut o zi de kko.Durere de cap strong, stare apatica spre nervoasa plus alte chestii minore.Va tzuc dulce.

Doamne,da-mi un pui sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Buna fetele,
sper din toata inima ca in curand sa intru in randul fiv-oaselor (Doamne, ce rasu-plansu! am ajuns sa fiu fericita ca fac FIV) pt ca pe 23 am prima intalnire cu dr Dracea.
Fetelor, la cat ma duce un FIV la Gynera ? 2800 euro este pretul actualizat? Este mai ieftin la Giuli, insa dupa 6 ani de spitale, doctori si stat pe la usi, nu mai am nervi de spital, mai ales ca suntem cunostinte vechi.
Numai cand ma gandesc la camasa de noapte decolorata si rupta ce-am primit la ultima "vizita"- o histeroscopie - mi se ridica paru'n cap. Eu venisem ca o doamna cu trusoul personal, dar mi-au taiat-o scurt ca "sefu'" adica dl Marinescu, vrea sa ne vada pe toate ca la Auchwitz, defiland cu rupturile spitalului.Basca conditiile alea penibile de consultatie ....brrr .
Poate acum o fi mai bine.
In fine, pentru un copil, o fac si pe-asta ...Din nou !
Mai ales ca , daca o fi nevoie de un repetir, sa mai am bani de un al doilea FIV.

Florela, Elleny ... sunteti tinere, puternice, aveti mult timp in fata . Va fi bine ! Cu siguranta !

Mergi la inceput