Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (49)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

Buna seara ( sau buna dimineata? ) cucuvelelor! Tocmai mi-am terminat de fiert ceaiul de facut lapte si am venit sa raportez ultima noastra realizare: azi Dragos a ras pentru prima oara in hohote . M-am topit!
Eu faceam HAP! si el HE-he-he-he! si din nou HAP! si el HE-he, ca mai nu se-neca! si nu ne mai saturam!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Bianca de Laureta , Anthony de Khristin , Eliza de Leah , La multe lunite bobocei !!!!!

Babymom chiar ma gandeam la tine, ca nu te-am prea citit azi . Ai avut treaba cu primul hohot Felicitari !!!!

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sabinel spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Stie vreuna dintre voi unde as putea gasi de cumparat nursing covers?
http://www.theslingstation.com/nursingcovers.html


chiar ca, vorba adei, is o gasca de banuti. eu nu m-am stresat niciodata din pricina unei bucati de piele. scot sanul din maieu, bluza pe deasupra, cupilul acopera mare parte si se vede exact ce se vede la un decolteu. adica nik. va pup si ma bag la somn cred. noapte buna!

amalia mamii
cum s-a nascut strumfita mea
piticania creste
_
Daca pentru o clipa Dumnezeu ar uita ca sunt o marioneta din carpa si mi-ar darui o bucatica de viata, probabil ca n-as spune tot ceea ce gandesc, insa in mod categoric as gandi tot ceea ce zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babymom75 spune:

babytza nu numai cu primul hohot - am bantuit mare parte din zi pe tot felul de site-uri si am facut diverse comenzi, iar apoi am iesit la plimbare cu baietii, ca s-a facut vreme buna. Am stat pe-afara vreo 4-5 ore, timp in care l-am si alaptat pe Dragos pe o banca in parc. Sac! Cui nu-i place sa nu priveasca!

Asa ca anamona nu-ti face griji, pune vorba Adei o esarfa si vei fi chiar chic la un pret mult mai bun!

Mama lui Dragos (04.10.2008) si a lui Victor (12.09.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Dragelor, va multumesc de incurajari cu Radu si ca intrebati de el.
Cum spuneam... suntem in stand-by, dar eu zic ca e ok daca starea lui e vesela, nu are temperatura si a mancat bine.
Acum doarme si e nitel fornait, as zice ca a fost si cam agitat si l-am tot carat in sling... dar nu neaparat as lega asta cu bubutele.
L-am mai vazut sa fie fornait in prima parte a noptii si apoi sa nu aiba nimic.

Babytza, al doilea pat e pentru noi Teo il are deja pe al lui supraetajat. Am mai luat unul exact la fel. Am cedat la "insistentele" sotului care isi doreste asa ceva de cand se stie.
Am cedat si pentru ca noi (cand dormeam impreuna, ca acum fiecare cu un plod...) in patul nostru de 140 latime ocupam cam 70-80 cm. Vine peste mine mereu si trei sferturi din pat era gol anyway... 90cm cat are salteaua noua e arhisuficient pentru amandoi...
Iar patul mare ocupa atat de mult loc... Il trimitem la mama si am fericit-o si pe ea.

Babymom, am comandat un wrap de la Nandu, cel indian mi s-a parut cel mai cool, iar acum ma documentam cum se leaga...
Oare cand vine? Luni? De unde vine? din Timi? nu stiu de ce mi-am facut eu asa idee ca sunt in Timisoara.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Neata!


Ah nu vreau sa ma vait dar sunt cam confuza astazi si ma tem ca nu e de-ajuns o cafea sa ma trezesc.... Asa ca v-o dau voua... muuuultaaa!

M-a trezit baby intre 10 si 1.30 de trei ori. Apoi a facut o oarecare pauza dar nu-mi amintesc daca pana la 3 sau pana la 5. Apoi iarasi din oa-n ora. Cate puseuri de crestere sa fie? S-a trezit plangand si a tacut numai cu tzitzi, asta prima data, apoi am luat-o langa mine si n-a mai plans.

Mai nou eu dorm intr-o parte cu picioarele indoite si ea isi pune cracii aia deliciosi pe pielea mea. Insa nu vreti sa stiti ce parere are spatele meu despre noaptea dormita intr-o singura pozitie.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citind din urma: Banu de ce spui ca bebe e constipat? Face kk drajeuri? Ca numaia sa poti spune ca e constipat. In rest, e ok, pentru un copil alaptat la san face si mai rar, chiar la 6 zile. De exemplu, daca ciesti din urma, chiar ieri citeam ca nu-mi aminteam cand a prestat fi-mea cred ca au trecut cele 4 zile reglementare, dar ieri s-a intamplat minunea. Si asta fara vreun ajutor. Totul se va rezolva cand ii vei diversifica meniul, asa cum spun si fetele.

Nu te supara pe mine, dar a-i pune unui copil atat de mic supozitoare in mod frecvent e chiar periculos, la varsta asta i se dezvolta si lui sistemul digestiv si il vei invata un constipat cronic. Il ajuti mult mai mul neajutandu-l.

Bine, toate astea sunt spune nestiind toate datele problemei; tu esti mama, tu stii mai bine.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Banu2268

cum pastrez la frigider si cat timp laptele de la mine?
maine sper sa fac o mica operatie si imi trebuie anestezie.... si n-am voie sa alaptez 24 de ore.............
nu vreau lapte praf.
daca era constipat cu lapte de la mine dar laptele praf?/////


Banu foaaaarte fericita cu Salih cel mai cuminte baietel din lume!!


daca mai intri, poti sa il pui intr-un borcanel etans, de ex. eu am biberoanele de la ompa avent care au niste capace si se transforma in borcanele gradate. Laptele se tine o ora la temperatura camerei (25 de grade), si 24 de ore la frigidsder. Il poti si congela, caz in care se tine 3-6 luni la temperaturi joase, -20 de grade. Se dezgheata la temperatura camerei, si il aduci la temperatura corpului prin bain marie.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anamona

Stie vreuna dintre voi unde as putea gasi de cumparat nursing covers?
http://www.theslingstation.com/nursingcovers.html





Nu, dar nu le vad rostul. Cei care se orpileaza (mai ales femeile) sa nu mai faca topless pe plaja... ... iar restul sa nu se uite.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

July astept demonstratia... poate ajungi maine in parc...
Nicole anunti cand vii ca sa ma pregatesc si sa-mi calculez timpul...
Tzitziri citeste te rog aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=109994&whichpage=23

... tot subiectul... poate asta o fi problema...
Giulianna tare bebe Edi... cum face el rotocoale asa...
Luminita te asteptam cu drag macar in weekend si mamica si gemenei!
300 pai am fost iar cu galmita ca sa mai cer o parere... mi-a spus in principiu ac lucru ca neurochirurgul deci... deocamdata stam linistiti.
Ada cu drag mamica si gemenel... sa fie sanatos si sa nu mai aveti probleme!

Mergi la inceput