Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 28

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Multumesc Elyanne!

Am tot citit despre proba aceea a cantarului si mi se parea ciudat sa poti cantari bebeii ca si sacii de cartofi dupa ce mai scoti sau mai bagi in sac X cartofi. Cu atat mai mult cu cat ei fac kk in timp ce mananca. De unde se stie cat exact au mancat daca ei s-au mai si "usurat" intre timp. In fine. M-amlamurit, nu-i de treaba metoda.



Apropo, in poza din link cred ca este Elena.

Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Da, Elena este Seamana sau nu cu baietii bine de tot?

Despre proba cantarului destui o recomanda... ca sa streseze mamicile??? Nici in maternitate nu se face asa ceva... la prematuri... acolo ii cantareste zilnic, dimineata... si aveau dimineti cand aveau mai putin decat in ziua precedenta, dar nimeni nu se panica, ziceau asistentele ca porbabil azi au facut kk inainte de a fi cantariti, iar in ziua precedenta nu facusera...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Baaaaaaaaaaaaaaaaauuuuuuuuuuuuuu!
Yuuuuhuuuuuuuu!

Lumea ? Foarte bine.
La Cj-N e chiar vreme de somn, un cer asa de plumburiu si apasat... spre deosebire de ieri.


Elyanne
Elena seamana mult cu fratiorii ei! Fratiorii intre ei nu m-i se par insa identci. Unul pare mai poznas decat celalalt
Sa va traiasca odraslele! Cred ca Elena va fi cea admirata si ocrotita cand vor creste mai mari. Ea e fata si ea e mai mare = autonomie curata . Fratiorii o sa o admire si o sa o protejeze. Asa imi pare acum, din poze.

Duminica frumoasa!


Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Mai adauga ea scorpion, ei pestisori... si afli cine-i sefu

Care crezi ca-i mai atomic? Asa... din poze...



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Eu zic ca Andrei

15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Si eu zic ca Andrei

Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Deci nu mi se pare mie ca are moaca de "tero"

Dar raspunsul este nu... nu Andrei e cel mai zapacit, din contra, e cel mai cuminte dintre toti trei... iar pe celelalte locuri, Elena si Mihai, la egalitate pana acum, dar cred ca in curand Mihai o va depasi



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 3in1 spune:

Buna dimineta,

Citesc ce scrieti aproape zilnic, ma incanta si ma binedispune fiecare rand. Nu am mai intrat demult pt ca timpul nu-mi permite si oricum aveam o stare de spirit foarte melancolica in ultima perioada.

Bun venit burticilor si felicitari proaspetelor mamicute. Ma cuprinde o stare de nostalgie cand va citesc "agitatia" de printre randuri.

IliesClara, proba cantarului e un stres in plus. Eu cand am ajuns acasa din spital copii mei cantareau 2080 g si 2300 g. Din spital mi s-a spus ca trebuie urmarit cu atentie cat iau bebeii in greutate. Din acest motiv l-am trimis pe sotul sa cumpere cantar electronic. Mi-a si luat o frumusete de cantar Tefal care sta si acum intr-un colt. In prima saptamana la fiecare alaptare cantaream pe amandoi bebei si faceam griji ca mananca foarte putin. Tot din aceasta cauza faceam si lapte praf pe care aruncam pt ca bebeii nu mancau. Dupa o saptamana am renuntat la cantar pt ca bebeii imi "spuneau" daca au mancat suficient sau nu. Daca lapticul meu era de ajuns se linisteau dupa alptare, iar daca nu plangeau si mai dadeam completare lapte praf. In prima luna au luat in greutate 1500 g fiecare.

Cum spunea si elyanne bebeii se schimba inainte de masa. Eu folosesc Bepannthen la fiecare schimbare de scutec si nu au facut iritatii pana acum.

Noutati despre noi: baiatul meu s-a ridicat in picioare si tinut de manute merge destul de bine. Dar fara pantofi. Ca daca ii pun pantofi nu face nici un pas. Fetita mea incet, dar sigur invata sa mearga in patru labe. E motiv de bucurie pt mine pt ca eram ingrijoarata ca la 10 luni se rostogolea numai.

V-am povestit de hemangiomul fetitei mele intr-o postare mai veche. Se pare ca acest hemnagiom creste si o ducem pe pitica la consult de 2 ori pe luna. Azi iar o ducem sa vedem ce zice doctorul.Daca nu ar mai creste hemangiomul poate ar scapa saraca de operatie si de tratamentul cu citostatice.

V-am zapacit destul. Fug ca trebuie sa fac curat. Va pup pe toate.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salut

Fetelor, la ce varsta se intorc copiii de pe spate pe burta singuri?



3in1, citostatice?... trebuie sa caut din urma, cred ca am pierdut faza cu hematomul.
bebeii

Luminita, Laraa - ce se petrece cu voi? Sunteti OK?

Elyanne... "moaca de tero"... ce figura esti! Mihai parea a avea o fatzuca mai melancolica,toleranta, mai relaxata, linistita.
Poate e doar smecher... Andrei in schimb parea mai naravas.


Pupan BBii
Fetele 32+ si mami

Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanei spune:

fetelor sunt o mamica de un baietel de 5 ani si acum sunt insarcinata din nou.am fost la 6 sapt la control si spre marea mea surpriza am aflat ca sunt gemeni.acum sunt fff speriata ca nu stiu cum va fi.va rog sa imi mai dati si mie sfaturi ca poate ma mai linistesc.apropo cu andrei am avut dureri de burta 9 luni fara intreruperi .acum iau duphaston si nu ma doare burta deloc.e normal asa?ca nici nu mai stiu.
Va pup si astept sfaturi si impresii de la voi

Mergi la inceput