Nou stil de viata (251)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Stie cineva o spalatorie de covoare in Bucuresti? M-a intrebat si pe mine o prietena dar cum eu n-am avut nevoie de asa ceva n-am stiut ce sa-i raspund. Am deschis un subiect si la "Lectii si know how..." dar partea aceea a forumului nu stiu cit de vizitata este... Multumesc.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Delia, noi le-am dus la spalatoria de la Cora Pantelimon. Si le-au facut chiar bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Tumpi uita-te pe germanwings daca vrei un zbor pt romania ieftin, de-l iei din timp chiar e o afacere f buna. Ce ti s-a stricat la satelit? Reciverul ori nu poti pozitia antena in noul apt?Happy multa sanatate! Suna bine excursia voastra, pfuuui o sa fie sport curat alergatul de sute d eori pe trepetele alea pina la topogan sus.Caro ce e ala combat force? Ora asta e cu antrenorul respectiv?Roxa de ce nu bei cafea fara cofeina? E aici o anumita marca ii zice Kaffe Hag, cofeina i se scoate printr-un rpocedeu natural, nimic chimic, e usoara si merge dimineata in loc de aia normala. In rest ceva schimbari? Transitul intestinal mai rapid?Bine ca mi-ati zis ca Twilight e cu vampiri, ca incercam sa mi-l bag in program numai ca e pus prea devereme la cinema, chiar ma miram eu de ce e la asa ore. Obisnuiesc sa merg intotdeauna dupa 8-9 seara. Nu-mi plac filmele cu vampiri, deloc deloc plictiseala mare rau. Mai bine ma uit la desene animate.Am fost si eu ieri la sport, doua ore jumate: 30min abdomene si fund, o ora step dance, o oare bodystiling.Acum imi fac dorade, sa vedem cum o sa fie raportul de martea viitoare. Oare cind o sa ma vad si eu odata sub 69kg? Uff..Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Of ce tie-e cu cheful asta.

Tot in casa sunt, vremea ma termina, ba e soare ba nu e.Ne jucam de-a baba oarba.Uite-l nu-i.Asa ca nu am mai iesit.POate reusesc sa ma urnesc,desi parca nu mi-as acoperi fata cu nimic acu dupa tratament.

Claudia, nici la mine nu se vede, ca-s satena, da piticii mei spun ca se vede, asa ca mi-o fac.E adevarat ca eu mustata mi-o cam fac de vreo 14-15 ani.Culoarea nu am schimbat-o eu merg pe naturel, ma fac doar la radacina ca sa acopar firele albe.

Vik, nu pt Romania ma interesau biletele, ca asa am gasit pt vara can astept musafiri destul de ieftine.Ce caut eu e pt Sicilia si acum nu imi imi da manan sa dau 500 e pe 2 bilete, banii aia prefer sa-i bag in cadouri.Cat de satelit am resetat programul si nu mai pot vedea programele romanesti, tot digi meu s-a dus pe apa sambetei.

Ma duc sa vad daca mi-a venit vecina ca nu-s ce are postasul asta de-mi lasa pachetele la ea, cand eu sunt acasa.Nu suna niciodata la mine si ma enerveaza.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Delia, noi le-am dus la spalatoria de la Cora Pantelimon. Si le-au facut chiar bine!

Caro


Caro, mai tii minte cit a costat si cum se numea spalatoria (sau e doar una singura in Cora Pantelimon?) Multumesc pentru informatie.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna ziua, doamne dragi!

Va citesc, doar ca nu prea am timp sa raspund. Si nici nu-s intr-o stare prea buna si nu vreau sa va incarc si pe voi cu starea mea.

Tzuni, sa-ti traiasca Lola, fata cea mare, cel putin inca de doua ori pe atat!

Va pup pe toate si va doresc zile frumoase, cu mult soare. Si caldura. In special pentru Zuzi si Happy, ca am inteles ca e foarte frig pe la ele.

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Buna dimineata!

Tzuni, sa-ti traiasca Lola!

Mihaela, v-am votat si eu nazdravanul scump. Cand e ziua ta? Suntem de-o varsta

Lou am sa-i spun lui bebe sa vina mai repede ca-l asteapta matusile

Mihaela, Lou, Carmen, Tumpi, Delia, Claudia, Marilena, Made, Cristina

Carmen, ma bucur mult ca s-a facut bine Iustin

Tumpi, tinem pumnii stransi stransi sa iasa bine, cat mai bine posibil!! Nici alui meu nu-i place sa manance singur, dar deocamdata vad ca l-am corupt sa nu mai manance nici el seara - mai ciuguleste el, da' asta e ok cu mine atata timp cat nu tre' sa ciugulesc si eu cot la cot

Tumpi, Lou, Marilena, ce bine ca va faceti timp de voi sa va faceti belle Lou de altfel dragut barbatul tau

Crystina

Vik pentru sport, eu sunt in admiratie totala ca poti sa faci asa mult deodata!

Made, la plimbare cu tine

Daniela

Cristina Niciodata n-am stiut sigur daca sunt oaie sau maimuta, pentru ca m-am nascut chiar in preajma anului nou chinezesc. Cu ai mei m-am inteles bine, cu mama mai ales. Cu tata am mai avut racaieli, poate pentru ca semanam prea mult
Cred ca o sa fie super la petrecere, iti urez de pe acum sa-ti traiasca printesa si sa va bucurati de ea si ea de voi

Meniul meu de azi:
6:30 un iaurt natural
paste integrale cu sardine, ansoa, legume (la fel ca ieri)
15g migdale
2 mere
2 capsuni
o cafea cu lapte
morcovei
supa-crema de morcovi cu iaurt

Sport - pauza.

Ieri n-am mai mancat un fruct + supa de morcovi. Dar am servit o cafea cu lapte si trei patratele de cioco (cioco=110 calorii).


Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Lai, n-as putea sa-l las pe al meu sa nu manance seara, fiinca el e toata ziua plecat, mananca pe fuga, rareori ia masa undeva, plus ca e slab, daca nici nu i-as da sa manance ar fi saracu schelet ambulant.Si asa cantarul ii zice ca tb sa se ingrase vreo 9 kile.Fiinca e asa slab si nici inalt prea tare nu e nimeni nu-i da 40 cat face anul asta ci abia, aabia daca ii dau 32-33

gata fug afara ca nu se mai poate

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Tumpi, multi inainte sotului! Eu gatesc seara si-i pun mancare la pachet sotului pentru a doua zi, asa cum imi pun si mie. Si seara el mai mananca ceva paine cu salam, branza, masline, plus cioco, de-astea Da' al meu n-are nevoie sa se ingrase, chiar acum si-a propus si el sa dea jos cateva kg acolo, asa ca te-nteleg cu al tau

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza doamne dragi si-un weekend calduros si plin de voie buna va doresc.

Meph mersi de dar sincer cheful de munca tot nu mi-a venit. Cam din toamna anul trecut imi tot iau acasa de lucru in weekend si cred ca de aceea m-a cam ajuns oboseala. Soacrei tale si sa fie sanatoasa si alaturi de cei dragi de cate ori simte nevoia.

Lola . Tzuni sa-ti traiasca Miau-Miau (cum i-ar zice Bella) si sa va bucurati una de alta ca si pana acum.

Daniela vad ca esti cam, "plouata" ... te- ajuns si pe tine oboseala si stresul deplasarilor? Te dulcel si sper sa treaca starea aceasta cat mai repede.

Lai vroiam sa te intreb: Tu asa de putin ai mancat dintotdeauna sau acum de cand cu regimul ai mai redus cantitatile? Sincer eu nu m-as satura din cateva migdale asa ca tine. Te si tine-ne la curent cu antrenamentele pentru maraton. Iti urez de asemeni multa bafta cu proiectul .

Lou bine c-ai mai dat un semn de viatza ca ne cam speriasem c-ai disparut asa fara urma....

Crys pe diseara daca atunci ai sa mai mai mult timp liber.

Oare stie cineva ceva de Criscosty s-a operat de tare multa vreme dar n-a dat nici un semn despre cum a decurs. Oare e inca in spital si se recupereaza?

Revin.


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput