Nou stil de viata (251)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Tumpi deci te-ai facut bella Si eu m-am infrumusetat zilele trecute (aburi, masti chestii ). Si cica barbatu-meu ca de ce ma chinui singura ca is bella oricum.. pey zi si tu

Claudia nu cred ca mai plecam Cel putin nu chiar acum. Incep la noul servici peste o saptamana (nu saptamana viitoare ci cealalta) si al meu sot nu-si poate lua liber asa repede sa plecam zilele astea.
Sa vad daca o sa am liber de Pasti (ca la facultate am) si poate plecam atunci.

Gusta ai luat pauza de la becicleta?

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Tumpi, misto programul. Imi palce ca ai grija de tine.
Legat de floricele, mi-am luat si eu de la Obi 'al nostru' niste ghivece si floricele superbe.
Caro, nasol cu febra musculara...Ia niste aspirina ca mai cedeaza.
Delidana, intreb si eu sa nu mor prasta, tu faci fac de litere, nu?

Gata, ma apuc de treaba, desi la ce vreme e afara....imi vine sa trag o plimbarica prin parc...iubesc soarele si lumina. Azi sunt happy si parca si candtarul tine cu mine, ca imi arata ca am slabit juma' de kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Am revenit,da sa nu va speriati de mine ca am masca pe fata.Pap iaurtul ramas de la masca si am venit sa va citesc.

Lou, frumoase poze si eu acum realizez ca nu vazusem poze cu tine pana acum.Incantata de cunostinta.
Cat de tratamente, hmm, barbatii astia

Mada, pai trebuie sa am grija de mine,vine primavara, trebuie sa arat bine.Incep cu fata si am sa continui cu corpul si sper sa slabesc si sa ajung cat de curand sub 60 ca e ceva timp ca cochetez cu cifra asta si nu-mi place.Plus ca in aprilie am un botez si trebuie sa arat bine, nu de alta, da eu fara copii, sunt fana babana si am sa arata mai naspa decat surorile mele care au cate 2 respectiv 3 nasteri la activ si nu-i frumos.

Acum tot caut zboruri ieftine ca tot ce am gasit se invarte la 4-500e dus-intors si prefer ca de banii astia sa le iau nepotelelor ceva, nu sa-i dau pe zbor.Daca gasesc ceva la 250-max 300 ar fi super.

Carmen, eu am fost la Aldi acu vreo 3 zile, da nu aveau.

Marilena, nici la Lidl nu aveu si am fost acu 2 zile, tot Obi imi ramane speranta.

Ma duc sa-mi fac o cafeluta sa ma intremez putin si poate mai revin daca intre timp nu ma apuc de calcat.

O zi buna va urez.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Madelaine, sint la "limbi straine", nu la litere.

Gusta, nu-s gata, mai am doua examene saptamina viitoare.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Buna dimineata!

La multi ani Lolita! Cu mare intarziere, imi pare rau, dar nici nu m-am prins care e nick-ul tau, ca nu prea am citit din urma.

madelaine77, sa stapesti sanatoasa casa cea noua, sper ca am inteles bine! Si noile achizitii. Ai o poza cu canapeua?? Trebuie sa cumpar si eu… si nu ma pot hotara la culoare
La ce banca ia fost si ai gasit atmosfera asta? Chiar asa de rau este de lasa sa se vada pana la clienti? Wow..


Mihaser, daca poti sa-mi dai link-ul te votez si eu! Bafta la concurs.

Claudia, nu am inteles exact ce analize i-ai facut dar cred ca te referi ori la viermisori, ori la ceva mai rau. Daca nu aveti nici una, nici alta, felicitari!
Aveti dubla sarbatoare pe 14?

Doina, spor la treaba, bafta la examene.

lai, ma bucur ca te-am cunoscut… pot sa spun acum ca te vad ca pe fiica mea mai mare. Dupa zodiacul chinezesc, ce zodie esti? Spune-mi cum te intelegeai cu ai tai? Mai am un million de intrebari sa-ti pun… dar ma opresc. Am citit ca analizele sunt super, sper sa ti se indeplineasca visul. La noi copilul a venit dupa 8 ani!

Delidana, bafta la examene.

Dordia, imi pare rau. Sper ca te simti mai bine!

Citat:
citat din mesajul lui lai
Cristina Cred ca abia astepti ziua printesei! Cati copilasi va avea invitati?


Toti copii din clasa si ce mai avem in plus prieteni. Ca in fiecare an de altfel.

Citat:
citat din mesajul lui hcclara

CristinaT cand e ziua printesei tale?


Pe 14 februarie. Nu am stiut ce semnificatie are, dar pare perfecta pentru 2 oameni indragostiti la prima vedere. La fel cum a fost si visul cu busuiocul si de ziua indragostitilor, am aflat mult mai tarziu. A fost nastere naturala la 36 saptamani, 2750g si 50 cm. Dupa 9 ani, avem 29 kg si 142 cm. Sunt mandra ca o am. Ca ii am.

PS: daca e vorba de nunta eu vreau sa fiu soacra… in rest am fost de toate.



ne apropiem de 9 ani

si :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Citat:
citat din mesajul lui CristinaT

Buna dimineata!

La multi ani Lolita! Cu mare intarziere, imi pare rau, dar nici nu m-am prins care e nick-ul tau, ca nu prea am citit din urma.


scuza-ma da nu m-am putut abtine.
Lola e pisica lui Tzuni

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Am fost cu Iustin la control si e vindecat.

Gusta, ai fost nostima...
Multumesc pentru urarile adresate soacrei.

Caro, completeaza lista zilelor de nastere: Lai, fetitza CristineiT - 14 februarie.
A, vezi ca Gabi a raportat stagnare.

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Carmen cand sunt bine dispusa ma tin numai de nebuni ca altfel nu pot.Ma bucur ca Iustin e bine.

Lou am avut 3 zile nebune rau si am lasat bici,dar o iau din nou.

Tumpi imi pare rau si sper sa gasesti.

Maine seara am program de masca si ce oi vrea eu.Azi ar trebui curatenie da pe mine nu ma trage.

Mai sunt cu voi ca copilul mi-a mancat salata,asa ca trebuie sa ma orientez spre altceva.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Citat:
citat din mesajul lui mephala30


, completeaza lista zilelor de nastere: Lai, fetitza CristineiT - 14 februarie.
A, vezi ca Gabi a raportat stagnare.

Carmen cu Iustin si Teodor


Sa traiti am inteles d-na comandant... da' mai tarziu cand am chef si timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salut! astept sa-mi vina copilul de la gradi si am aruncat un ochi la voi!

Carmen ma bucur ca e Iustin bine! la multi ani soacrei! pupici
CristinaT ce m-ai distrat cu Lolita! pai noi nu-l serbam numai pe sot, ca ziua indragostitilor o serbam mai des!si tot pe 14 am si o verisoara! si unde tineti ziua printesei? al meu cel mic ma innebuneste deja, in fiecare zi imi spune ca e ziua lui si vrea la o sala de distractii, asa ca acolo vom merge! era vorba de analiza pt diabet!

Tumpi da nu te doare cand iti tragi mustata jos? eu cred ca as sari pe pereti de durere. si cat de des trebuie sa te faci??? intreb si eu asa ca de cand am mirena mi se pare ca si eu am cateva firisoare, desi al meu ma tot cearta, zice ca el nu vede nk si sa nu incep sa ma fac ca atunci creste si mai mare, si sa nu ma mai uit atata cu lupa ca atunci orice vad! sa-ti fie de bine noua culoare (si eu ma fac deseara)

mi-a sosit copilul, asa ca va las.

Marilena am vazut ca ai aparut azi dimineata, numai ce te srigasem ca ai si venit

Mergi la inceput