Nou stil de viata (251)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata

Lola, poate cindva ma lasi sa pun mina pe tine.

Lai, ma bucur ca ai vesti bune de la doctor, te asteptam si cu vestea cea mare.

Ce-o face Cami...

Daniela, n-ai mai dat de mult pe la noi...

Happy, tofu il poti taia cubulete si il prajesti in putin ulei impreuna cu vegetale (ardei fisii, morcov taiat cubulete, o rosie, ciuperci, conopida rupta in buchetele mici, etc.), eventual adaugi niste sos de soia si condimentele care iti plac. Prajesti intii vegetalele si apoi adaugi tofu si mai prajesti un pic.

E un soare afara, e asa de frumos...


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:


La Multi Ani, Lola mata iubita si scumpa si mustecioasa!!!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Delia trimite si pe aici niste soare La noi e intunecat, o ceata naspa si a nins azi-noapte, da ac mai sunt 3 milimetri.. Aiurea rau

Tump.. iti trimit linkul de la poze pe PM. E ok?


-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Ahaha, sa inteleg ca e rost de aniversat sora lu' Meri! sa-ti traiasca Tzuni, sa va bucurati de ea si sa va mai toarca in poala cel putin tot pe atatia ani!

Gabi l-a declarat pe tipul ala cel mai bun antrenor, pe mine m-a spart. Nu mai pot cobori scarile! Nici pe toaleta nu ma pot aseza decat daca ma sprijin in maini inainte. Nu-mi amintesc sa mai fi avut vreodata in viata asa febra musculara (si eu am facut si sport de performanta si ne chinuiau aia nasol). Si nici nu as zice ca sunt neantrenata... Habar n-am de ce am facut asa febra!

Asa ca aseara m-am rezumat la 20 min eliptica pe treapta 1, ca mi-a fost teama. Si m-am dat cu o smacolina, un fel de Revulsin, doar-doar mi-o trece. Si tot m-am trezit azi noapte de fiecara data cand m-am intors de pe o parte pe alta.

Asa ca azi nici poveste de Combat Force, ca eu nu pot nici indoi genunchii!

Ce program aveti in w/e, acum ca a venit primavara?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliclara spune:

Neatza!
Tzuni sa-ti traiasca mata. Clara are o papagalita, care face 1 an de ziua ei, peste doua saptamani. Si mai avem si botez....sa te tii bairam atunci.
Eu parca mi-am mai revenit, deoarece aseara mi-am achizitionat doua inele si parca am mai multa putere.
Meniul de ieri:
Musli crocant cu stafide si grau incoltit Vitalis Dr. Oetker - 50 grame, 210 calorii, 4.8 proteine, 7.5 lipide, 31 carbohidrati, 3.3 fibre
Lapte UTH semidegresat 1,5% Fulga - 200 grame, 88.6 calorii, 6.4 proteine, 3 lipide, 9 carbohidrati, 0 fibre
Supa fidea cu rosii Rolton - 60 grame, 288 calorii, 4.7 proteine, 13.7 lipide, 36.5 carbohidrati, 1.3 fibre
Cafea cu lapte si zahar de la automat - 120 grame, 60 calorii, 0.5 proteine, 2.4 lipide, 9.1 carbohidrati, 0 fibre
Paine alba - 50 grame, 133 calorii, 3.8 proteine, 1.7 lipide, 25.3 carbohidrati, 1.2 fibre
Muschi slab de porc gatit - 150 grame, 217.5 calorii, 31.4 proteine, 8.3 lipide, 2.3 carbohidrati, 0 fibre
Carne tocata de vita si porc - 50 grame, 158.2 calorii, 8.6 proteine, 13.2 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Sorici de porc - 50 grame, 281.5 calorii, 31.7 proteine, 17.6 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 730 grame, 1436.8 calorii, 91.9 proteine, 67.4 lipide, 113.2 carbohidrati, 5.8 fibre
Sa nu ma bateti pentru sorici dar am ramas cu sechele de pe vremea sarcinii, can pofteam si nu aveam de unde sa mananc.



Fiecare sut....e un pas inainte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Lou .Hai ca trimit eu putin soare ca-s mai aproape.VAd ca acum e frumos, desi zilele urmatoare se anunta usoara ninsoare si lapovita,dar ce e bine ca nu-s tempt sub 0.

Eu mi-am luat micul dejun, mi-am baut ceaiul, m-am vopsit si epilat mustata(acum sa nu credeti ca-s vreo mustacioasa).Mai am sa ma pensez si poate reusesc sa--mi fac un mic tratament - masca.Acum prind momentul ca e frumos afara si am chef.

Poate mai tarziu daca ma tine cheful trag o fuga pana la Ikea si Obi sa-mi iau ceva floricele.

revin...

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

'Neata fetele cochetele ce faceti?
Marilena hai la apel!
Tzuni, sa-ti traiasaca matza la multi ani!distractie placuta cu Fat-Frumos!
Gabi,Carmen,loumultumesc frumos!
Carmen sa dea D-nul sa fie bine azi la control!
lai tinem pumnii si la tine sa iese un bebeu cat mai repede!
lou voi cand plecati in concediu pana la urma?
Dordia da de ce te doare mana? multa sanatate!
Happy ce fain de voi! distractie placuta atunci saptamana viitoare si sanatate si tie!
Tumpi pai eu mi le-am luat ieri, ca abia de ieri au aparut, sa se fi terminat asa repede??? hm vad ca narcisa se simte bine, mi-a inflorit!

va pupicesc, sa aveti toate o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Neatza.

Lola la multi ani si sa ai parte azi de un ospat pe cinste.

Ati scris nu gluma asa ca imi iau cafeluta si ma duc sa va citesc.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

In loc sa beau cafeaua v-am citit si acuma e rece ,dar e bine ca nu face riduri ca dupa cum vad Carmen are ochi buni si vede tot.

Carmen la multi ani pentru soacra.

Lai cat mai repede sa apara bebe.

Gabriela eu de vorbele mele imi aduc aminte dupa ce imi consum toti nervi.

Tzuni nu e corect ca eu nu am masuri de manechin da vreau sa particip la nunta ,uite car trena ,matur numai sa ma primiti.

Miha felicitari de kg.

Roxa o lista cu alimentele care ai voie imi dai si mie.

Caro rau asa cu febra.

Claudia bine ca rezultatul puiului e bun.

Tumpi eu narcise mi-am luat de la Lidl .

Happy frumos weekend,ma iei si pe mine.

Dordia nasol cu mana,chiar nu reusesti un pic sa gasesti timp sa mergi la medic.

Delia gata examenele?

Daca am uitat pe careva imi cer scuze dar nu functionez in parametri normali.
Diseara am programat si eu filmul cu vampiri.Ma duc sa ma tin de cafea ca imi cad ochi in gura.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Neata natiune!

Tzunica, sa-ti traiasca matoasa si mutumim de cafeluta.
Lai, ma bucur ca au iesit bine analizele.
Tumpi, lasa ca se repara el si satelitul...
zuzi, nasol cu frigul ala...-29 de grade...deja imi tremura dintii in gura...

Va pup si fug la treaba.


Mergi la inceput