Nou stil de viata (251)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Tumpi, sanatoase sa fim, ...

Zuzi, sa-ti vina dispozitia.



Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happy_in_TO spune:

Am vazut si eu Twilight, ca m-a batut Sarah la cap atunci cind a iesit la cinematograf, de a trebuit sa le duc. Sarah este innebunita dupa el, ea care nu citea nimic, m-a facut sa ii cumpar toate volumele si citeste seara, la culcare din ele... Ma bucur ca citeste, dar nu imi place deloc cartea. Este scris intr-o engleza usoara, intr-o maniera lejera si de aia poate ii place lui Sarah.

Ce nu mi-a placut mie personal la film: el este cam agresiv cu ea, o controleaza, ii spune ce sa faca... conduce ca bezmeticul si are un temperament cam violent. Ma gindesc eu asa, in mintea mea de femeie trecuta printr-o relatie mai "strong" ca se paote sa influenteze tineretul intr-un mod negativ... Le-am explicat fetelor ce este gresit in comportamentul lui si mai ales faptul ca nu este ok ca cineva sa conduca asa cu ele in masina, punindu-le viata in pericol pentru dracii lui de moment...
In rest tipul este delicios!

Am bolit toata ziua, am dormit si am transpirat. Sper sa ma simt mai bine in curind.

Iesirea la Niagara este weekendul celalalt, nu asta care vine. Am invitat si o prietena de-a lui Sarah, maica-sa este prietena cu mine si a zis ca ii da voie fetei ei. Are incredere in mine, iar fata are 14 ani. De fapt i-am zis ca este cadoul meu pentru ziua ei care a fost saptamina asta. Am observat ca fetele mele nu se cearta atit de tare daca mai este o fata intre ele. Atunci se joaca frumos toate trei.

Am bagat un piept de curcan la cuptor in tava din aia duble, cu apa la mijloc. Fac si niste pireu de cartofi pentru fete ca am cartofii aia de citeva saptamini si nu vreau sa se strice...

Ieri am luat o bucata de Tofu. Cine imi spune si mie cum sa o fac?? Nu stiu ce m-a apucat, nu am mai luat niciodata...

fetele toate, ma duc sa iau copiii de la day-care.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Tocmai m-am intors de la doctor, au iesit bine rezultatele la analizele pe care le-am facut in ultima luna, ceea ce ma bucura tare; maine voi afla daca am ovulat luna asta, iar daca nu, incep un tratament de stimulare luna viitoare.

Claudia, da

Tzuni, Carmen, acum lucrez s-o pun pe soldurile altora (da' cateva patratzele tot pun si pe-ale mele )

Gabi, Caro, ce fain ca mergeti la sala impreuna!

Lou, Ruxi, pe unde sunteti?

Roxa, spor in continuare la regim!

Tumpi, celelalte bunatati nu sunt comestibile Printre ele se numara o sticluta cu parfumul meu preferat, L'Eau d'Issey a lui Issey Miyake Un sa-ti treaca supararea cu satelitul.

Zuzi, bravo tie pentru "globul de sticla"

Delia, am vazut si eu cu cativa ani in urma Don Juan DeMarco la un festival de film - ca mi-ai amintit de el, mi-ar face placere sa-l revad.

Dordia, sper sa-ti treaca durerea de cot curand, imi imaginez ca trebuie sa fie tare nasol.. chiar nu poti sa ajungi la doctor pana saptamana viitoare?





Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata!

Va invit la cafele si ceai, apa, iaurt si cereale, ructe....

La multi ani, Lola mea! Sa-mi traiesti inca 8 ani (macar).

Mephala, n-am poze cu Fat Frumos asta.

N-am terminat de vazut Twilight, dar e clar de ce toate fetele sunt vrajite de el: e prototipul Zburatorului.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Neata!

Deli din alea mi-am luat de la Sanovita! Bafta!

Caro welcome back! Si eu o sa ma apuc de sport next week...mi-a venit si centura de slabit, am scaat si de musafiri...asa ca...nu mai am motiv sa aman.

Tzuni la semnatura am un link cu votarea. Multumim! Sa va traiasca Lola!

Tumpi mie imi place Cargo...sunt f faine concertele lor din Tm! Imi pare rau ca a plecat Kempes...dar suna bine si asa.

Lai Doamne ajuta! Sa vina vestea cea mare repede!

Meniul pe azi:

MD 1 iaurt 150gr cu o banana
P pui la cuptor cu un cartof piure si o salata
G 2 pumni de popcorn
C peste la cuptor cu legume

Fetele I`m sixty
Nu am rezistat si m-am cantarit...sper sa trec pragul si sa schimb prefixul in jos si pana la ziua mea sa ajung la 59 macar...daca tot fac 29

Pup!

www.aventuratrasnita.ro/aventura/103/" target="_blank">Votati-ne va rugam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza

Tzuni draguta ca de obicei si ne-ai lasat ceai
La multi ani pt matza. Sa fiti fericite impreuna toate trei

Lai ce ma bucur pt tine Abia astept sa ne faci matusi

Tumpi nu.. mi-a trecut.. Acu m-a apucat lenea de scris

Delia felicitari pt examenul de miercuri. Si bafta la ce mai ai. Cred ca abia astepti sa termini, dar nu mai e mult :)

Roxa hai ca incet incet te obisnuiesti Gandeste-te la rezultate

Claudia ce veste buna Bine ca n-a fost numai o sperietura

Mai vin...

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Miha felicitari

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Neatza, Tzuni, multumim pentru .
Lolei.

Lai, Doamne ajuta, sa vina curand!

va las, ma duc la scoala.

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Neata fete frumoase.

La multi ani Lolita.Tzuni sa-tri traiasca blanoasa si sa va bucurati de ea inca multi ani de acum inainte.

aaa si multumim de tratatie, esti o draguta.

Carmen, sa-ti traiasca soacra, multa sanatate si fericire alaturi de cei dragi ii doresc.

Lai ce bine ca au iesit analizele bune.Eu ma gandesc cu graoza cand am sa le reiau ce o sa-mi iasa.

Lou, poze cu tine imi trimiti?

Offf,of, m-am suit pe cantar, nu-.s de ce si m-am speriat.E adevarat ca pe cel vechi,da nu conteaza , tot m-am speriat.Si oricum am obs ca arata cam la fel.Nu stiu ce am,da nu reusesc sa ma mobilizez cum trebuie.Bine de mancat mult nu mananc,daor ca mi-a scapat mana in migdale si nuci

Meniul de ieri:

MD 1, ora 5.00: o cafea cu 5 biscuiti integrali si un pumn de migdale
MD 2: ora 8.30: un ceai alb, un ou fiert si o felie subtire de paine integrala cu seminte cu o rola de branza de capra, o felie sunca de pui si una de cascaval.

gustare:juma de ananas proaspat si juma mango
gustare 2: o cafea, cateva migdale , o banana, 3 prune

cina: cateva fructe de mare,un colt de paine cu icre negre,ciorba de perisoare(2 polonice)

o alta gustre:restul de ananas si mango.

Bine dpdv al fructelor ieri am mancat f mult.
Nu reusesc sa ma detasez de mancatul seara si asta din cauza ca de multe ori ciugulesc ceva in timpul zilei si normal ca las masa principala seara.Dar voi incerc sa renunt la asta,chiar daca iubitului meu nu-i place sa manance singur.Numai ca mie cantarul imi spune sa slabes, iar lui sa se ingrase,asa ca...

De azi vreau sa incep sa fac abdomene si sa sar coarda

Ma duc sa-mi pregatesc micul dejun, revin...

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystina spune:

Repede dau si eu raportul -0.5 kg pentru saptamana asta.

Vin diseara.


Va pup!

Mergi la inceput