Nou stil de viata (251)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna seara!

Hcclara, sunt mai bine, multumesc pt pupic. Maine Lola mea face 8 ani, draga de ea... Si da, Delidana, zilnic ma intreaba de tine! Cand se trezeste e primul lucru pe care-l spune: ce face Delidana?

Tumpi, pacat ca astia de la Cargo n-au scos o piesa "Ca o vaca" - mi s-ar fi potrivit mai bine. Multumesc mult pt melodie, chiar mi-a mers la suflet

lai, vezi ce faci cu ciocolata aia, ca se pune exact pe solduri!

Happy sanatate multa!

Made, Carolinah, Nastad, Mik, Sabina si Vik va pup.

Mephala, cum e Iustin?

Gabrielama, tot prinsa, tot prinsa?

Zuzilici, cum mai e cu soacra? Mai bine?

louisea, unde te-ai ascuns?

Mihaser, unde pot sa-ti votez si eu pozele?

Puskin, facem nunta cu multe domnisoare de onoare, da? Da' nu luam decat fete cu masuri de manechin. Asa ca....aveti grija, fetelor!
...auzi, da' care din noi se imbraca in rochie de mireasa?


_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Buna seara!!

am la cuptor niste briose cu mere rase, inventate in seara asta, miroase delicios!!

Delia, Lola n-a intrebat de tine, caci e preocupata. Maine face petrecere mare cu toate matele din cartier!! Tzuni, esti pregatita de petrecere??

Asa e Delia, azi s-a simtit primavara in aer! Am mancat in oras la pranz, in zona frumoasa a Bucurestiului (Dorobanti/Kisselef) si imi venea sa plec la plimbare, nu sa ma intorc la birou.

Claudia, sunt bine, multumesc. Cu multa treaba si zilele astea am fost cam ametita; s-a cam plimbat biroul cu mine...

Gusta, asa e cum ai spus - avem o singura viata! Nu trebuie sa ne mai suparam din orice prostie si sa suferim!!

Zuzi, -29 de grade??? Nu pot sa cred ca este asa frig!

Tzuni, te mai doare capul?


Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Claudia, bine ca e baietul sanatos!! Bravos!

Happy, ce frumos ca plecati in excurise!! Sanatate multa, sa te faci bine repede!

Tumpi, de ce te trezesti asa de devreme? Ca am vazut ca ai primul mic dejun foarte-foarte devreme!

La mine raportul este stangare. Mananc corect, nu exagerez cu nimic, fac sport. Sunt convinsa ca long-term o sa fie bine.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Madeline, sa-ti fie de bine cumparaturile!

Roxa, pe unde esti??

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Tot eu...

Hopes, spor la invatat!!

Ruxi, pe unde esti?

Vik, felicitari pentru noua categorie!!

Caro, eu il declar pe Gabriel antrenorul meu preferat! O sa-i vanez orele de acum inainte!!

Ma uit la Friends; am mancat o briosa!!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Batranetea.....

Salutari tuturor fetelor pe care nu le-am mentionat!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Delia, , da, am avut o zi fara chef de scris.
Am mirosit si eu primavara azi, oare vom mai avea zile geroase in februarie?

Tzuni, nici tu n-ai avut prea mult chef de scris, din cauza durerii de cap? Ti-a trecut?
Iustin se simte bine, maine mergem la control.

Clau, ma bucur ca v-ati linistit.

Lai, vezi sa nu papi prea multa cioco, ok?

Tumpi, ce parfumuri ti-ai mai cumparat?
A, Wish-ul l-am dat unei prietene (nu eram compatibili), i-am spus sa-mi inapoieze sticlutza, ca-mi place tare mult.

Happy, imi place cum te organizezi, . Sanatate!

Ruxi, esti deja in pat? Nu pot sa cred ca nu ne-ai salutat azi.

Cryssss, ti-a trecut raceala? Esti bine?

Gabi, arunca si la mine o briosa, .

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

mephala, da, de la durerea de cap si de la....lipsa de chef...
Maine mer in Buftea iar si seara la film. In Buftea o iau pe Meri cu Mine. La film ma duc cu Fat Frumos.

Gabrielama, si io ma uit in fiecare seara la Friends. Simpatici. Miroase a briose pana la mine.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

gagiiici! Am citit de-am transpirat tura 2. Abia m-am intors de la sala si nici nu m-am dezbracat sunt aici desculta contorsionata pe scaun cu un picior sub sa va scriu voua, nebunatice ce sunteti!

Sa va zic de noul meu regim, am devenit aproape vegana, am inceput saptamana nervoasa si stresata doar din cauza regimului care se contura si mi-am zis ca nu e ok...fiindca aveam si 3-4 cafele (pe care le iubeam) pe zi prima zi fara a fost un soc prea mare si atunci am zis sa-mi mai ingadui o saptamana de acomodare in care sa beau zilnic tot mai putina, adica luni maximum o ceasca iar pe urma din ce in ce mai putina. Maine e ultima zi cu cafea si am dreptul la un sfert de ceasca. Sa-mi fie mai usor lunea viitoare, acesta va fi primul weekend curat. In rest nu am mancat carne si nici produse animale, am mancat cereale cu lapte din soia, fructe, fructe uscate si migdale. Am un meniu destul de saracacios doar din cauza lipsei de timp si a imaginatiei. Incet incet am sa-mi cumpar si chestii mai exotice si un aparat de facut paine in casa ca aici gasesc faina de tot felul, secara si alte alea exotice din care pot sa-i prepar eu...avioanele si fluturii mei

Raport: 62.3 kg, prea putin am slabit insa mi-au intarziat uratii si azi am scapat de ei.

Azi am facut si Power Yoga prima sedinta de yoga ever in my life, sper sa-mi placa mai mult in viitor deocamdata am fost destul de dezumflata, ma asteptam la ceva mai contorsionat, "kinky" si stretching, insa nu a fost asa...

Delia, Gabi, Clau, Lai, Zuzi

vik, felicitari pentru schimbarea categoriei, la cat mai putine kile spor!

Ruxi, ti-am vazut pozele, faina distractie ai tras tu acolo, ce-mi plac petrcerile Foarte mult imi plac jeanshii, care-ti vin super, parul tau fain l-ai facut si maieuasul mi-a placut si el.

Pisiiici, v-am zis cat de obsedata sunt de cartile & filmele cu vampiri? Cred ca da...Tzuni, am vazut si eu Twiligt si m-am indragostit de ala miku, de nu mai pot...acu am primit si cartea, prima si pe rand le voi primi pe toate, e delicios subiectul...vai ce baiat frumos...vreau si eu...

Va las, ca ma treaba si .. de citit mai viu maine ca nu merg la sala vineri, merg doar sambata, cred...


Roxa-boxa





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Lai, super cu pachetul.Ce bunatati ti-a mai trimis?Eu astept sambata pachet cu ness Amigo.Mie imi place de la Poiana cea cu menta, doar ca data trecuta cand mi-a ajuns pachetul nu gasisera sa-mi trimita.

Am cautat azi pe net sa vad daca gasesc in magazinul romanesc, da nu am gasti.In schimb am gasit branza de burduf da nu aveau pe stoc.

Tzuni cand am vazut videoclipul primul gand mi-a fugit la tine, mai ales cand am vazut-o pe tipa.Mie imi place f mult Cargo, pe vremuri mergeam si la concertele lor.Uneori imi e dor de vremurile alea cand n-aveam treaba, eram libera cu pletele in vant si fara griji.

Claudia,eu la Aldi nu am gasit floricele cand am fost.

Gabi, mananc asa devreme ca incep devreme munca.Eu la ora la care altii incep munca deja ma intorc acasa.Singurul avantaj al muncii mele e ca lucrez doar 3 ore,in rest programul e naspa.

Eu sunt tare suparata, asa cum am spus, am reusit sa zapacesc satelitul si acum tb sa-l trimit la München sa mi-l refaca.Of, uneori sunt stricacioasa rau de tot.Am zis ca sa programez eu pana vine al meu, mai bine nu ma bagam

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput