Nou stil de viata (251)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madelaine77 spune:

Fetelor va pup si va urez o seara buna. Fug la sedinta cu parintii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Happy ce fain ca poti sa te duci acolo!!! E fff fain, cred ca veti avea o gramada de fun!

Si apropo de intepenit in tobogan, in Antalya am stat la un hotel ce avea si tobogane cu apa. Si ne tot dadeam noi pe ele si intr-o zi stateam in piscina si auzim un uruit, duduit, un zgomot infiorator... cand ne uitam venea pe tobogan, cu viteza ametitoare, o femeie absolut imensa. Cand a aterizat aia in apa, a stropit jumatate din scaunele din zona Saraca de ea, era asa jenata, cred ca si de zgomotul pe care il facuse si de stropit... da' n-am putut sa ne abtinem sa nu radem... radea toata lumea... F penibil, mi-a fost mila de ea pana la urma.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Carmen

Tzuni sa treaca durerea de cap.

Delia, Marilena, Tumpi sa va reglati cu somnul.

Doina, bafta la examene!

Tumpi, Mihaela, Hopes

Tumpi, am ghicit

Claudia, ce bine ca e bine Luca

Happy, multa sanatate! Si distractie placuta la water park, arata tare bine!

Made, asa e, cam nasol cu criza asta.. Or veni si vremuri mai bune..

Caro, multumim pentru subiectul nou si pentru programul de sport!

Io sunt tot nucioasa, asa ca azi din nou pauza la capitolul sport.

Meniul de azi:
8:00 un iaurt natural, o portocala
9:30 un mar, 30g migdale
pranz - paste integrale cu sardine si anshoa din conserva, ceapa, usturoi, rosii, supa de rosii din conserva, mazare, capere
morcovei
supa-crema de morcovi cu iaurt
un fruct

Ieri dupa-masa am mancat si iaurt, si fructe, mai precis un iaurt mare cu fructe si ceva cereale (granola) - care zic ei ca are 196 de calorii, dar eu il suspectez de mai multe - un mar si trei caise. Cam daduse mancatul in mine si tare as mai fi bagat un iaurt din'ala mare, dar m-am gandit ca trebuie sa va scriu voua azi tot ce-am bagat in gura si m-am abtinut

Am primit pachet de la mama printre diverse lucruri frumoase.. 8 ciocolati Poiana imi plac la nebunie, dar.. am zis sa pastram doar 3 pentru noi, restul m-am apucat deja sa le marit

Am uitat sa va zic ca am numarat migdalele Mi-au iesit 14 la 30g. Clar ale mele sunt mega-migdale

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare, ce liniste pe aici...

Tumpi,lai multumesc !
Tumpi da la noi e dubla sarbatoare, eh, aia a indragostitilor n-o prea bagam atata in seama...mi-am stors creierii ce sa-i iau ( ca ceas i-am luat anul trecut, parfumuri ii tot iau, de we romantice nu am chef sa dau atatia bani-ii dau eu acasa we romantic), si m-am hotarat sa-i iau papuci noi de jogging ca i-ar cam trebui altii....asa ca i-am spus ca il duc in oras sa isi aleaga si a fost multumit! eu mi-am luat de la aldi florile! imi place ca ai fost vorbareata azi!!!
lai si cum faci supa aia crema cu iaurt??? adica in loc de smanatana pui iaurt la sfarsit? si e buna? ce fain ca ai primit pachet de la mama!!! si mie imi placea poiana!

eu astept sa vina Marc acasa de la bunici sa ii pregatesc de culcare!
si mie azi mi-a fost tare somn, poate fiindca am baut numai o cafea!

Roxa esti cam absenta in ultima vreme...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Claudia, da, amestec o lingura mare de iaurt in portia de supa Reteta de supa-crema de morcovi am scris-o pe subiect cu cateva zile in urma.

Si noi avem sarbatoare dubla pe 14, e si ziua mea - spre bucuria sotului, care nu tine in mod deosebit la Valentine's Day, asa scapa mai usor, si sunt si eu fericita
Si fetita Cristinei T e nascuta tot pe 14!
Aici toata lumea cand aude cand e ziua mea de nastere imi zice vai, ce emotionati trebuie sa fi fost parintii tai cand te-ai nascut chiar de Valentine's Day - da' ai mei cand m-am nascut eu habar n-aveau de Valentine's Day sau ca 14 februarie ar avea vreo semnificatie deosebita - doar ca si bunicul meu, Dumnezeu sa-l odihneasca, s-a nascut in aceeasi zi

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Azi am iesit si eu pe afara sa fac niste cumparaturi si sa mai fac un pic de miscare. Am parcurs 2 statii de masina dus-intors, a fost o zi asa de frumoasa, se simtea primavara in aer si au aparut ghioceii.
La intoarcere ma batea gindul sa intru la supermarket sa-mi iau ceva dulce, niste napolitane, ciocolata, orice da' dulce sa fie dar m-am tinut tare pe pozitii si mi-am zis ca nu cumpar ca maninc, asa ca mai bine lipsa.

Roxa, si eu sper ca esti bine, hai vino si mai zi-ne doua vorbe.

Carmen, esti fara chef de vorba azi?

Happy, ce frumos trebuie sa fie la Niagara....distractie placuta!

Tzuni, ce mai face Lola? N-a intrebat de mine? Imi amintesc si acum cind se urcase pe mine si ma privea in ochi, brrr, ma cam speriasem.


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Lai, acum vad ca tu nu esti trecuta pe lista cu zilele de nastere. N-ai vrut tu sau asa s-a nimerit? Nu de alta dar vreau sa-ti zic la multi ani pe 14 si daca uit?




www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna ziua dragelor.

Sanatate tuturor bolnavioarelor. si Somn usor celor care n-au prea dormit in ultima vreme.

Happy ai perfecta dreptate cu iarna de-aici. Si eu m-am cam saturat. Bine ca macar a mai iesit soarele. Chiar daca-i cu dinti (-29 de grade) macar din casa se vede frumos asa insorit cum este. S-aveti fun la waterpark.

Meniul meu de ieri:
Ora: 8: 00 - Cafea cu lapte + un fursec + apa
Ora : 11:00 – 2 mandarine si cativa samburi de dovleac
Ora: 12:00 – Paste integrale cu cotlet de porc si vegetale (ardei si dovlecei) + 2 chifle cu unt (din care una cu branza)
Ora: 4:30 – 1 l apa + 4 prune uscate
Ora: 7:00 – 200 cal arse pe banda
Ora: 8:00 – salata verde cu ridichi, castraveti si ceapa verde

Carolinah multumim pentru noul capitol. Merg sa-l votez acum.



Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delidana

Lai, acum vad ca tu nu esti trecuta pe lista cu zilele de nastere. N-ai vrut tu sau asa s-a nimerit? Nu de alta dar vreau sa-ti zic la multi ani pe 14 si daca uit?




www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan


Asa s-a nimerit Mai bine zis, fiind mai noua pe aici, pana acum nimeni nu m-a intrebat, si nici eu n-am stiut sa cer

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

lai inseamna ca facem chef pe 14 ! am sa pun si eu iaurt de acum in supele crema!

noapte buna tuturor!

Mergi la inceput