Sezatoarea Canadiana (128)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

si eu sunt to in ceata, cu Simona- care inca nu a confirmat ca e cu la purtator ci ca isi doreste doar..
Dana cred ca da de baut in avans ca vinerea ceal. are opratia, sau si aici sunt in ceatza?

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

De la Daiopri-postat azi:
"Eu nu am nascut.Nici pomeneala. Am zis eu ca o sa fiu in gasca cu 4x+. Nici un semn nimic. Deja motanul e nervos ca el zicea ca miercuri merge la prietena lui ca vine bb si nimic. Si imi face capul toaca. Azi trebuie sa merg la dr dupa pranz sa vedem ce mai zice, ca de facut nu a facut nimic
Te pui cu pisoiul... Imi trage niste ghionturi de aseara am sunat la spital sa intreb daca e normal sa fie asa de agitat.
Ieri nu am mai scris ca am fost suparata ca ne-au spart masina si mi-a luat printre altele si jocul pe care il luasem pt motan din partea fratelui. Ca il lasasem in portbagaj ca sa fie cand nasc:)))
Am fost ieri sa cumpar alt joc. Si dupa ce am mers vreo 3 ore tot nimic.
Nici nu ma gandeam ca la a doua nastere depasesc cu asa mult, da parca e dupa mine?:))"


Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Mimitele, merci

Oana,

Ktrinel, am curs vineri seara



Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Subscriu si eu la sambata incepand cu ora 2. Imi trimite si mie cineva adresa locatiei, pls? Thx.

Simona, wow felicitari sa ai o sarcina usoara si sa te vezi cu o bebelusa sanatoasa in brate. Hihi, se pare ca v-am molipsit

Mikiion, in ON studiul in franceza slava Domnului nu e amestecat cu religia. Nu stiu care e echivalentul scolii Marie France din QC din punctul de vedere al programei, dar stiu ca daca termini liceul in sistemul de French Immersion de aici, nu numai ca esti fluent in ambele limbi ceea ce este definitely a plus ci si diploma de liceu atesta ca esti bilingv si te poti angaja imediat pe posturi mult mai usor, iar daca ulterior te hotarasti sa studiezi in tarile europene francofone par exemple nu mai esti nevoit sa dai examene de limba, etc., ceea ce makes sense after all. Eu cam spre asta as vrea sa o orientez pe domnisoara mea. Ca nu se va potrivi cu ceea ce va vrea ea la momentul respectiv, e o alta poveste dar sa ajungem noi pana atunci. Asa ca pana ce muti tu in ON te lamuresti cu siguranta

Magdone, ce mai face juniorul tau la scoala? A mea a inceput sa faca mici reports descriptive in franceza, se pare ca-i place si se descurca binisor.

Cristina

le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daiopri spune:

Multumesc de ganduri da nu am nascut
Denisam, thxs ca ai pus aici mesajul. Nu am apucat sa raspund ca stau numai pe mess cu ro sa ii actualizez pe toti cu non vesti:)
Si am vrut sa si citesc ce scrieti voi ca sa fiu in rand cu lumea buna.
Roxana LMA fetitei scumpe!
Simona, sa dea DD sa fie asa cum va doriti. Tinem pumnii. Vroiam sa te intreb tu cum mai stai cu endometrioza? Ca ma o prietena care crede ca are si ea da nu stie de unde si ce sa inceapa. La analize i-au zis ca nu are nimic.
Ce mai aveam de zis?
Khristin, Andy, voua la cat v-au facut inducerea? Ma gandesc sa il iau de gat azi pe dr sa ma induca odata, ca nu prea merge cu mangaieri de membrane se pare...
Si nu de alta da ma da afara motanul din casa. Cred ca il duc oricum sa doarma la pretena lui ca nu o mai scot la socoteala.
Mii de pupici si toate cele bune va dorim.



Numai bine tuturor
http://bd.lilypie.com/hfkmm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Daiopri, draga de tine ...hai sa te imbarbatez ca la mine a mers super rapid ...la 1 dupa amiaza mi-au rupt apa pe la 5 si ceva au inceput contractiile, pe la 6 au devenit insuportabile, pe la 6 jumate facut epidurala iar la 9:05 se nastea Chris Anthony . Eu la ambii copii am fost indusa pt. ca nu voiau sa iasa cu nici un chip si totul a mers ca pe roate, n-am avut nici un moment de panica, am fost tot timpul sub okiul doctorului si monitorizata. Daca puiul nu da semne sa vina de unul singur stiu ca te lasa o sapt. pana ce iti provoaca nasterea, asa ca rabdare. Curaj mamico, mai e doar un pic pana ce o sa-l tii pe bebe in brate

Denisa, ramane atunci stabilit primul wk din martie sa ne vedem

Cristina

le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Intalnire
Unde:

Symposium Cafe,
6677 Meadowvale Town Centre Circle
Mississauga, ON L5N 2R5
(905) 812-7557
Driving directions
www.symposiumcafe.com/Menu/page25.html" target="_blank">Meniu

Cand: egalitate intre vineri seara si sambata la amiaza
Cine: in functie de cand

Din punctul asta, preluati voi decizia la "cand" si imi spuneti pt cand sa sun sa rezerv la Symposium, daca vreti. Mie mi-e indiferent.

Daiopri, tinem pumnii!!!

khristin, am avut un coleg de job care a terminat FI si a zis ca nu stie franceza. Si la inot la fiu-miu, era cam clasa a 5-a, zicea o mamica de fetita ca a ei nu intelege decat cateva cuvinte in franceza. Cum e posibil? Eu tare m-am minunat, tareee.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Ciuf,

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Eu sambata nu vin. Lucreaza sotul pana la 6-7 seara. De abia l-am convins sa vina vineri sa-l ia pe Tony si sa-mi dea mie liber. Deci daca va intalniti sambata...mancati si pt mineo clatita ca eu is la arest la domiciliu.

Pe vecina cred c-o iau de cap in curand. Deci stia ca lucrez miercuri seara pana la 8, ei si ieri mi-am schimbat planurile pt prima oara intr-un an si am venit acasa mai repede. Cine suna ca o primavara la ora 6? Doamna crezand ca e sotul singur cu Tony. Nici nu m-am obosit sa-i raspund. A lasat un mesaj ceva de genul : salut. Stiu ca Olga liucreaza azi tarziu dar ma gandeam ca poate vin cu fiu-meu sa se mai joace copiii ca e foarte frig afara....etc. Am facut spume. Si sa mor daca-s geloasa ca nici nu am pe ce. Ca e dusa cu pluta, arata de o 100 de ori mai rau ca mine si asa gravida fiind si are cam toate caracteristicile pe care sotul le dispretuieste la o femeie.

Azi am fost la obstreticiana. Si e cam groasa. S-ar putea sa intru in sick leave din martie. Vedem cum mai e la urmatorul control din 20. Va las ca merg imediat cu Tony la doctor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

ca sa va inseninez dupa amiaza:
Subject:* CDC Alert

The Center for Disease Control has issued a medical alert about a highly
contagious, potentially dangerous virus that is transmitted orally, by
hand, and even electronically. This virus is called Weekly Overload
Recreational Killer (WORK). If you receive WORK from your boss, any of
your colleagues or anyone else via any means whatsoever - DO NOT TOUCH
IT!!! This virus will wipe out your private life entirely. If you should
come into contact with WORK, you should immediately leave the premises.

Take two good friends to the nearest LCBO and purchase one or both of
the antidotes - Work Isolating Neutralizer Extract (WINE) and Bothersome
Employer Elimination Rebooter (BEER). Take the antidote repeatedly until
WORK has been completely eliminated from your system.

You should immediately forward this medical alert to five friends. If
you do not have five friends, you have already been infected and WORK is
controlling your life.


Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput