Cine poate crede in asemenea prostii?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

evident e conspiratie....
presa exagereaza in multe cazuri....deci, nu-i un lucru nou ca acorda atentie nemasurata ineptiilor rostite de prezicatoare!





*************************
Vocea mamei, ciripitul pasarelelor, sunetul dulce al ploii de vara...PENTRU SONIA!


MIHAITA ESTE UN COPIL NORMAL! CU AJUTORUL MEU, AL TAU SI AL TAU SI AL TAU
***************************

Karinna

"Cel mai mare semn al nobletii este stapanirea de sine; ea confera mai multa demnitate unui rege decat propria-i coroana!"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana spune:

Da, despre Revista As pot sa spun si eu cate ceva. O vad mereu pe tejghele si am incercat sa o citesc si eu, insa e plina de sfaturi raspcoapte, parca adunate de prin almanahuri Femeia 1973, de popi si calugarite si retete de muraturi. Este o harababura. Hartie proasta, articole vechi, si muuuuuuulte retete dupa ureche.Probabil insa exista un public tinta si pentru asa ceva.
Imi pare rau, insa e o revista-ziar pentru Pensionare. Nu ca ar fi ceva rau, insa e depasita. Asta e parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilse spune:

Ia luati de vedeti aici una de vorbeste cu mortii, jenanta pana in maduva oaselor, plang olandezii la emisiuni d-astea de se inunda olanda si fara ridicarea nivelului marii, si nu-mi vine a crede ca am vazut in reclamele la emisiune si asa "oameni seriosi" si cunoscuti care sa creada asemenea aberatie si sa participe la show.

Madam Char:
http://www.char.net/

Se poarta si la alte popoare, deci.

eu si 3 banditi: ilse, sven si thor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fdoina spune:

hai ca totusi mai avem speranta, ia uite ce zice:

Desi se confrunta frecvent cu scepticismul conationalilor, Carmen Harra declara ca îsi iubeste tara si ca românii sunt oameni „fascinanti“. „Trebuie numai sparta dogma, limitarea în gândire“, spune ea. La întoarcerea în tara, a înteles schimbarile de suprafata - „avem McDonald’s“, „exista mâncare“, dar au întristat-o „inertiile profunde“: aceeasi mentalitate si „evolutie spirituala minima“. Concluzia sa - „românii nu sunt pregatiti sa fie deschisi catre lumea întreaga“.

urma scapa turma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui iileana

Ziceti de revista AS?

Pai ia uitati aicea cum ne putem rezolva problemele sentimentale, multumita unui nepretuit indreptar aparut la una dintre cele mai serioase edituri romanesti, Polirom:

"faceti urmatorul ritual atunci cind sinteti cu adevarat indragostit de cineva care nu isi da seama de situatie sau atunci cind vi se pare ca dragostea partenerului de viata s-a cam stins:"
si anume www.polirom.ro/catalog/carte/initiere-in-magia-alba-si-in-magia-neagra-2200/arunca_o_privire_fragmente_5.html" target="_blank">ASTA. !!!

Regret totusi ca "sample"-ul oferit pe site-ul editurii se opreste tocmai in mijlocul procedurii www.polirom.ro/catalog/carte/initiere-in-magia-alba-si-in-magia-neagra-2200/arunca_o_privire_fragmente_7.html" target="_blank">"ptr a opri infidelitatea", si uite asa acum eu nu stiu ce "ingrediente" mai sint necesare in afara de: - o luminare rosie, - o luminare neagra, - o soseta a persoanei infidele....

Recunosc ca asta cu "soseta persoanei infidele" m-a lasat fara replica.



www.trilulilu.ro/bright/566e0d1c4a9b15" target="_blank">see details









Oare cumpara cineva asa ceva?Oare APLICA cineva astaaa??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_hat spune:

Citat:
blue_hat, nu vreau sa intru in polemica, dar eu am nimerit un numar in care era ceva de genul: se ia praf de galbenele si se da peste cap de trei ori la miezul noptii, te rogi sambata la 2 in timp ce inghiti niste micsunele, faci ceai de zarzare si te speli pe picioare ca sa se intoarca barbatul etc. Unele sfaturi erau foarte bune, dar sa te freci cu ridiche la coltul casei ca sa-ti treaca reumatismul ...


Eu ma refeream la revista Formula As (http://www.formula-as.ro/), nu la altceva. O exista si varianta ziar/revista As (probabil in cea din urma ai citit sfaturile alea excelente :D

Roxana se pare ca stie la ce m-am referit eu:
Citat:
am incercat sa o citesc si eu, insa e plina de sfaturi raspcoapte, parca adunate de prin almanahuri Femeia 1973, de popi si calugarite si retete de muraturi. Este o harababura. Hartie proasta, articole vechi, si muuuuuuulte retete dupa ureche.Probabil insa exista un public tinta si pentru asa ceva.
Imi pare rau, insa e o revista-ziar pentru Pensionare. Nu ca ar fi ceva rau, insa e depasita.


Popii aia si calugaritele vorbesc foarte frumos, nu trebuie sa crezi in ceea ce cred ei. Si cred ca mai mult de un articol/aparitie nu e cu ..popi. Nici eu n-as cumpara o revista numai cu preoti si calugarite, probabil la batranete.
Reteta de muraturi .. m-as bucura daca as gasi o reteta de bors de ex, pt ca trebuie sa ma rog de o tanti care face bors la bloc sa ma invete si pe mine sa ii fac fetitei mele ..
Si ar inspira mai multa incredere daca ar avea o hartie excelenta, lucioasa si care contine in general stiri de genu' 'senzational! x s-a pupat cu y, la coltu' casei' sau '10 metode sa il cuceresti' sau 'test: esti materialista?' (de parca nu stii daca esti ori ba)?

Ma rog, sunt total off topic, imi cer scuze initiatoarei, am simtit nevoia sa raspund

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diala spune:

din pacate multa lume apeleaza la asa ceva, si culmea e ca nu sunt numai oameni simpli. ba, mai mult sunt unii oameni care nu fac nimic, nu iau nicio decizie pana nu merg la vrajitoare/clarvazatoare ca sa le spuna ce hotarare e mai bine sa ia. eu am cunoscut pe cineva, sotul era profesor universitar, ea avea o firma pe care o conducea foarte bine si avea tot succesul pe care si l-ar fi putut dori cineva. aveau un baietel, iar cand copilul avea 3 ani el o paraseste pt. o studenta. divorteaza, iar ea disperata, incearca orice ca sa-l aduca inapoi. a auzit de nu stiu ce vrajitoare de pe la brasov sau sibiu si s-a dus sa ii faca ceva sa-si aduca sotul inapoi. a luat-o cu ea si pe mama ei, care e o femeie distinsa, cel putin asa pare. vrajitoarea i-a facut ceva pe acolo si i-a cerut 15 mil lei(in 2002), dupa care i-a mai cerut inca 30 mil spunindu-i ca daca nu ii da ii va face vraji copilului. ea nu a avut bani la ea, dar a venit acasa si i-a trimis banii prin posta. sotul nu s-a intors la ea nici in ziua de azi.
si mai auzisem la un moment dat ca intr-un judet, unde erau multe persoane care practicau asa ceva, se dorea sa se introduca impozitul pe vrajitorie, ca se scot bani imensi din asta si evident trebuie sa-si ia si statul partea .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cici spune:

Pe mine ma rascoleste profund ,faptul ca n-o sa-l mai pot vedea noaptea pe Iliuta la Antena..
Ce om , ce carisma ,ce dictie , ce caracter domle .. !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina_nz spune:

Bunica avea o vorba: "nu e prost cine cere ci e prost cine da"
La cursurile de marketing era numita pompos: cere si oferta

Daca e cerere ....pai d'aia e si oferta. Nu ma manipu.leaza nimeni sa fiu prost.......o fac singura cand apelez la asemenea servicii :)

PS.....observati ca am folosit persoana intaia.....nu generalizez.

Silvia mamica de Adrian (22 August 2003) si baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

eu zic ca ziarele scriu si ele ce se vinde mai bine.. or, ce se vinde mai bine decat subiectele de barfa? si eu cred ca, pana la urma, si cei mai cititi dintre noi mai susotesc asa, cateodata, pe diverse teme..

Mergi la inceput