America (147)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Dragi fete din America,
Pentru a obtine viza de vizita trebuie obligatoriu sa primesti invitatie?
Am citit tot ce era de citit pe situl ambasadei. Acolo spune ca nu ar fi obligatorie acea invitatie.

Ma gandeam ca poate v-au venit in vizita rude sau prieteni si poate aveti niscaiva sfaturi utile de cum se desfasoara lucrurile si de cum e mai bine sa faci.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Vai Adriana, mi s-a rupt sufletul citind articolul, multa sanatate micutei!

Sanzi, e superb catelusul! Ce rasa este?

Viviana, nu tb invitatie neaparat, dar sa stii ca ajuta! Oricum e o loterie obtinerea vizei dfe turist, insa tb sa fii pregatit cat mai bine!

www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CamiM spune:

Adriana vai ce dulce este nepotica, uf si ce de incercari trebuie sa depaseasca.. multe ganduri bune si de la noi si sper sincer sa reuseasca procedura. Cutremuratoare poveste.

Viviana imi pare rau dar nu stiu sa iti raspund.

Cami - mami de Sofia Alexandra - mai 2006 si Sabina Adriana - mai 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Viviana, e bine sa ai tot felul de acte ajutatoare! Eu eram deja casatorita cu sotul meu, cetatean american, si socrii mei tot mi-au facut invitatie! Si declaratii de venit si ca am unde sta etc si si asa am primit viza pe 6 luni numai cu o singura intrare! De 2 ori am primit asa, apoi am obnut rezidenta si nu a mai contat. Acum insa vad ca dau astia vize pe 10 ani mult mai usor.

E bine sa fii pregatita cu de toate, sa arati ca ai job ca ai casa/apartament in RO, orice te-ar putea tine legata de glie :) . Am vazut ca sunt mult mai ok cu datul vizei cand nu le inspiri ca ai putea ramane acolo.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Multumesc fetelor

E atat de scumpa, nu o cunosc deloc dar cred ca e o super fetita.E extrem de puternica si are o determinare ce te doboara. Nici macar nu lasa pe nimeni sa ii impinga carutul, ea impinge rotile cu manutele ei si se supara tare daca vrei sa o ajuti :)
Abia astept sa o cunoastem in Decembrie cand mergem acolo, ca schimbam duty stations si primeste sotul o luna de vacanta sa ne instalam la urmatorul post si ii vom vizita de Craciun.

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LucasMom spune:

Adriana, stiu ca e un subiect dureros pt voi si nu trebuie sa-mi raspunzi daca nu ti-e confortabil, vroiam sa te intreb, cum au descoperit la nastere ca avea cancer? au suspectat ceva? analize de rutina au relevat asta?

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Catelul a fost o surpriza si pentru mine!! Radu il cumparase inainte sa se nasca, si astepta sa faca 2 luni sa se duca sa il ia!!! Maine e ziua lui, implineste 2 luni!!
Au condus 2 ore pana la crescator...
Rasa se numeste Basenji, si sunt de talie mijlocie!!! Sunt foarte curati , nu miros si nu le cade parul!! Sunt caini de vanatoare, dar stau la panda, nu latratori!!!


Adriana, mititca!!! Sa ii dea Dumnezeu sanatate!!!

Adriana, multam de sfat...aseara a prins gust de patul nostru (era rece si l-am pus in pat!!)

Ruxi, io stiu!! Viziteaza-ne pe noi!! Sper ca vii si cu Bogdan!!!!



“One test of the correctness of educational procedure is the happiness of the child.

Sinzi, Radu si David psihologul
:
varsta, poze,



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramona J spune:

Sinzi, e super cute catelul! Bad idea sa-l pui in pat...

Pantera, sanatate micutei. E atit de scumpa!

Viviana, cred ca ti-ar fi de folos o invitatie.

Ruxij, daca mergi cu Bogdan cel mai fain ar fi Disney. Ce inaltime are? Parca de la 48" are voie la inca o serie de rides. Stiu ca Alexandru abia se incadra cind l-am dus (cred ca l-au ajutat adidasii). Avea sapte ani, a fost perfect timing zic eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Mersi mult fetele,
Ma simt frustrata. Chiar nu vreau sa raman pe acolo. Nu m-a atras niciodata. Dar nu mi-am mai vazut sora de 7 ani de zile si la vara chiar vreau sa merg cu fi-mea in vacanta sa-si cunoasca si ea verisoara. S-au saturat sa stea de vorba pe webcam.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackpanterro spune:

Alina, e dureros si trist dar e bine sa stie lumea de ea desi cazul Elenei e extrem de rar, de fapt dr ei nu au mai avut un caz ca al ei niciodata.

Cat a fost cumnata mea insarcinata totul a fost ok cu exceptia unei cazaturi pe scari.Apoi ea mai spunea ca poate intr-adevar ea e de vina pt cancerul Elenei pt ca ea bea numai Cola Light ce contine Aspartam si de acolo s-ar putea trage. Orisicum doctorii nu au confirmat toate astea, pur si simplu nu stiu cum se face ca un bebe se naste cu cancer.

La 7 luni de gestatie cand a fost la ecografie au descoperit ca Elena avea o masa in stomac dar nu stiau siguri ce era, au spus ca sigur nu e malign(fara sa faca teste) si ca mama trebuie sa astepte pana naste ca sa se efectueze operatia.Cand a nascut, Elena era uriasa la burtica, tumora era atat de mare ca fata era deformata, s-a nascut albastra, abia respira si evident nu a plans.
Normal, doctorii trebuiau sa scoata fata afara la 7 luni si sa administreze chimioterapie si asa poate evitau paralizia ei. Asa tumora i-a atrofiat nervii la coloana vertebrala.

Acum cumnata-mea e in proces cu doctorii cu care a nascut, pt neglijenta, pt ca daca isi faceau treaba calumea poate azi Elena umbla.

Sinzi, super ca ramane asa mai mic :) , daca e de vanatoare o sa cam ai de furca cu el, asa e naravul cainilor de vanatoare. Si noi ne dorim un Beagle dar la fel, temperamentul lasa de dorit si daca nu ai rabdare o sa fii mereu nervos :)

Adriana si Aidan Alexander(27.06.2005)
A ticket to hell has never been funnier

"If God is willing to destroy evil but not able to do so, then he is not omnipotent/all-powerful.
If he is able to destroy evil but not willing to do so, then he is malevolent.
If he is both able and willing, then whence cometh evil?
If he is neither able nor willing, then why call him God?" - Epicurious

Mergi la inceput