De Ce Nu? Femeile Care Inseala

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns devoska spune:

Cele care au amant nu cred ca mai au timp de net .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui balanta

...Rufus, crezi ca e atat de simplu in cojunctura actuala sa iei viata de la capat la o anumita varsta cu tot ce presupune ea?




Pai, special am intrebat, uite de ce:
un barbat care inseala, are diverse motivatii, nu conteaza, e dispus oricand sa-si lase nevasta, copilul, daca amanta i-o cere; evident, este criticat (n-are inima, isi paraseste familia, gandeste numai cu capul...celalalt); femeia-victima.
o femeie care inseala, are diverse motivatii, aceleasi ca la barbat plus altele, nu conteaza, nu e dispusa sa plece, ca nu-i ies socotelile cu casa, finantele si n-are cine sa-i tina de urat la batranete. Asa ca sta cu tiranul pe care-l slugareste, si-o trage cu Casanova si vine acasa sa se certe (=sa-si tina de urat) cu cel pe care-l uraste; femeia-victima din nou.

Poate e ceva ce-mi scapa mie, dar cred ca genul asta de abordare in care femeia "merita" un amant la un moment dat (dupa ce si-a crescut copiii, si-a terminat misiunea) pentru ca viata acasa e mizerabila este pueril si, sper, pe cale de disparitie, pentru ca prezenta unui amant/amante in viata cuplului este de rau augur, indiferent de motivatie sau varsta si, de obicei, se termina prost pentru ambii.

Personal, cred ca cel care-si trage un amant/o amanta merita un sut in dos de la partener "de la tinerete pa-n' la batranete".

poze multe cu noiAna a implinit un an 20062007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Eu recunosc ca mi-am inselat exul, insa in acel moment al casniciei, cand nu mai exista casnicie propiu-zisa. Adica nu comunicam, nu dormeam impreuna, nu faceam sex. Aveam doar adresa comuna, oficial eram impreuna, dar practic eram ca doi straini. M-am inscris pe un site matrimonial, am cunoscut un barbat din alt oras, si dupa prima noastra intalnire am depus actele de divort.
Totusi consider ca nu l-am inselat din punct de vedere moral, nu am remuscari.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta spune:

...Rufus...hm..in sens invers...uneori partenerul merita un sut in fund cu adevarat si ca sa nu il dai iti iei un amant/amanta care poate presupune si altceva decat placerea sexuala...cred ca ai fost prea radical si exemplul dat de tine nu reprezinta marea majoritate a cazurilor...probabil ai avut motivele tale..de la mine se vede altfel

cu siguranta nu pot spune ce simt decat cei implicati si cui pasa daca ceilalti ii inteleg sau nu?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khrisu spune:

Eu vreau sa-mi insel sotul!!!! (viitorul ex..ca suntem in divort). Problema e ca nu am timp...dar Doaaamne ce l-as mai insela!!! si nu cu oricine..ci cu un subaltern de-al lui (ex-ul amantei "noastre"). Da, daaa.. stiuuu!!! "razbunarea arma prostului" dar e si tare sanatoasa. Asa gandesc acum...

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

Eh, cam aici doream sa ajung.
Dupa cum am spus, nu am cerut nimanui sa se "spovedeasca" pe Forum. Doamne fere! Ce nu prea intelegeam eu e diferentza dintre femei si barbati- si cum noi, "gura satului" vedem ambele fetze ale "monedei".
Barbatii sant "scuzati" intr-un fel- vesnica scuza- "deh, e barbat- ce sa-i faci?". Femeia- "ooooooh!! parashuta!!! nemernica!!!". Si de cele mai multe ori femeia ce inseala este improshcata cu noroi chiar de alte... femei, care la randul lor sant intr-o relatie la fel de trista sau nefericita ca si cea in care se afla "nemernica"- dar e mai bine sa dai cu piatre decat sa dai cu "intelegerea".
Spre marea mea uimire, este a doua oara cand sant de acord cu Rufus 200%. Un raspuns de 1000 de puncte, sefu.
khrisum-ai terminat cu "dorinta" ta

olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Citat:
citat din mesajul lui khrisu

Eu vreau sa-mi insel sotul!!!! (viitorul ex..ca suntem in divort). Problema e ca nu am timp...dar Doaaamne ce l-as mai insela!!! si nu cu oricine..ci cu un subaltern de-al lui (ex-ul amantei "noastre"). Da, daaa.. stiuuu!!! "razbunarea arma prostului" dar e si tare sanatoasa. Asa gandesc acum...

KHRISU mamik de baietel si fetita

Mie imi pare rau ca nu l-am inselat, ca aveam 1001 de motive! Da l-am executat la bani, la pensia alimentara!
In rest, plictiseala mare...Dar nu se stie niciodata!

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe

ce frumos ar fi ca viata sa fie numai in nuante de alb si negru... din pacate este mai mult in nuante de gri.


Ce monoton ar fi, daca viata ar fi alb/negru! Si nici gri nu e! E ca un curcubeu, cu toate culorile si de aceea e frumoasa.

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melina34 spune:

tara arde si... forumistii se piaptana!!!barbatii care inseala o fac cu femei deci proportia este egala, cit despre motive, de la caz la caz!de ce ei ar avea o scuza iar ele nu???!!!

cine poate, oase roade!!
sau
vulpea cind nu ajunge la struguri,spune ca sint acri!!!

ii rog sa ma scuze pe toti cei care se simt vizati!

M.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue eyes spune:

Citat:
citat din mesajul lui melina34
barbatii care inseala o fac cu femei deci proportia este egala, cit despre motive, de la caz la caz!de ce ei ar avea o scuza iar ele nu???!!!

Melina, nu toate femeile cu care inseala barbatii sunt casatorite, nu? Valabil si invers.

Cadoul potrivit pentru o femeie? Descopera-i feminitatea!
Cadoul potrivit pentru un barbat? Apreciaza-i masculinitatea!
Cadoul potrivit pentru un copil? Lasa-i copilaria!

Mergi la inceput