Albinute & bondari de martie-aprilie '07 (108)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laina spune:

Buna dimineata! Am restante de ziua trecuta#8230;citesc de zor, aveti u spor la scriiisss#8230;.Pup.

LILIDANA, ufffff, pupam Davidu, bine macar ca nu are astm, cu asta macar te-ai linistit, suntem alaturi de tine sa te sustinem, sa te imbarbatam. Te imbratisam straaans!!

LAURA, bravoooooooo nefumatoareaaa!!!!

LORADIN#8230;maaama, am asa niste emotii pentru tine#8230;.esti o supermamica si o sa faci cu siguranta fata la orice provocare. Pupam pe mamica frumoasa, pe pui mic din burtic si pe Ana energica!

ADELYNA#8230;vai mama, da ce e la voi parca e din filme J)) suuuper!!! Si la noi se mai intampla faze cu WC, da mai rar, ca sta capacul inchis si nu prea are nici ea cine stie ce atractie.

KITTY, asa ma bucur ca Giulica e mai bine!!! Tine-o asa, pui frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Neata fetele

Scrieti mult mult de tot......ne-am intors de la munte...a fost super...Raisa a fost foarte incantata de zapada, dar cel mai mult de brazii plini cu zapada...i-am spus ca mOS Craciun a adunat toti braziii copiilor si i-a adus acolo pana la anul (nu mai voia sa desfacem bradeul de acasa si cu ocazia asta gata l-am dus la munte)
Cu somnul a fost cam nasol ca a fost f cald....nu am citit nimic, dar recuperez

Pentru doritori am pus cateva poze de la Ranca

Diana mami de Raisa Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata!

sa o iau din amintiri, ca ieri am vrut dar n-am avut timp sa scriu:

gaia si adelyna atat pot sa fac pt voi!

anne te-am acceptat intr-un final, sa fii prietena mea pe youtube!

pirosti/pirogi/cuiburi/souri ... si orice altceva de haleala maaaa dar mai opriti-va nene ca va pun sa ne faceti pachet, pachetel!!!!
acu' ce sa zic??? ca facea mamaia mea di la moldova niste poale in brau si niste plashintzali d-ali buniiii ... de nu are acu' cine sa-mi mai faca, poate numai biky dc m-o primi pe la ea.

gabi78 despre tonotil: imi zisese si mie dr la un moment dat, dar nu a insistat. at ii dadeam si alte vitamine si am amanat momentul. acum ca ai zis si tu, m-am mai bagat o data la citit despre. sunt foarte curioasa cum ii merge lui tudor. macar dupa 1 sapt, sa-mi zici dc se simte ceva schimbare.

lilidana iti inteleg disperarea si stiu ca e greu sa-ti pastrezi echilibrul. dc ai gasit stodal, da-i in continuare. e bun. antibiotic 5 zile, e binisor. dc nu-l mai suporta, poti sa faci o pauza. poate dc nu isi revine, sa reiei tratamentul. ce sa-ti zic? 5 doze in 3 luni?? de 5 doze intr-o luna si jumatate ce zici? si asa cum zici tu era si matei in noiembrie, cand eram pe cale sa inebunesc. crezi ca l-a ajutat cu ceva ca i-au schimbat 5-6 tratamente?? ca i-au dat 4-5 feluri de antibiotice?? ca avem nu stiu cate feluri de siropuri de tuse in casa??? pt linistea ta, poate ar fi mai bine dc ai gasi ce-ti trebuie, sa zici ca ai incercat tot ce se putea. o ridiche nu gasesti pe acolo? sa-i faci sirop din ala cu miere? sa stii ca tot o reteta pt tuse este si cu feliute de morcovi. tai feliutele subtiri, presari zahar pudra, lasi pe o farfurie si dai siropul. sau ... lapte, ceapa, usturoi tai 5 cepe bucati mici, o capatana de usturoi pisat, 1/2l de lapte. fierbi 10 min, strecori, indulcesti cu miere si dai 1 lingura la 2 ore. sau ... suc de orz verde stiu sigur ca la voi se gaseste. cam 50-100 ml de 2 ori pe zi. incearca si asa, la noi au dat rezultate mai bune.

crina_mio pupam maya dulcica!

diana_jors de alex nici nu mai am cum sa ma minunez. alooo ... mai la coada, ca sunteti mici ... picilor!!!

loradin pupam burtica si pe ana!

kitty cand te aud cum vb despre relatia ta cu raul, imi doresc sa pot si eu sa dezvolt o relatie frumoasa cu matei!

absoluta dc ai citit la sub de la crese, stii ca poate dura si 2-3 saptamana, poate chiar mai bine de 1 luna acomodarea. important e sa nu cedezi. sa nu ajungi sa o rasfeti in exces doar ca sa compensezi faptul ca o duceti la cresa. incet, se va dezvata si de tinut bibele de apa in gura. matei era plin de bube pe la gura de la atata tinut bibe sau molfait vreo jucarie. si eu ma enervasem pe d-nele de acolo, ca am zis ca ele nu ar trebui sa-l lase.
dc nu vrea sa manance lapte, n-o stresa, nu-i trebuie un stres in plus. oricum, e posibil sa intre in faza de NUU NUUU NUUU nimic si orice, doar ca sa te contrazica. incearca sa vezi dc ii place laptele normal.
si noi mai punem brumi in lapte.

inchid mesajul asta ... revin, nu scapati!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

La multi ani Riana!


Lilidana, poti intreba la plafar de denumirea in limba latina, ca aia tre' sa fie valabila peste tot.Cauti pe net cum le spune plantelor care-ti trebuiesc tie, si cred ca rezolvi mai repede. sa va treaca fara complicatii si sa n-o mai luati curand de coada!

Gata fug sa vad filmulete si apoi la treaba!
Pupam pitucii bolnaviori si pe mamicile lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

despre matei: putza nu mai e asa de rosie. sa vedem ce s-o mai intampla. tuse, ffff putin, muci si mai putin. dar continuam tratamentul.
ieri l-am tuns si a stat destul de cumintel.
asta e noua mea freza!

acum pareri: la cresa ne-au dat o lista ca cica sa-i inscriem la diverse. diversele ar fi cam asa: desen, engleza, franceza, dans sportiv. acum eu vin si intreb: are vreun rost anul asta??? sau asteptam pt la anul???

si ... la multi ani riana!!

va pup si sa aveti o zi buna!

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

neatza...ce ma bucur ca bolnaviori sunt mai bine!

lilidana multa putere

absoluta eu cred ca o sa se obisnuiasca ea si la cresa,rabdare multa!

raisa te invidiez ca ati ajuns la munte,la zapada...fff frum oase pozele!

daaaa fff frumoasa relatie ai cu raul kitty...si nu te tii de cura???vrei bataita???deci am slabit in 20 de zile 6,2 kg...is multumita,se vede si sper sa mai slabesc si mai mult...am gresit o data in ziua de carbohidratini loc de o buc de pizza am papat 2...si sapt trecurta nu am facut aerobic,nu am avut cu cine sa il las pe razvi,sper sa ajung azi...

elyanne le dai la pici pateu?de care?

bai cu lapte eu nu am probleme ar manca razvi la alpte...cu orice,oricand oriunde...

hai o zi buna si frumoasa!

am uitat....alex fff destept,ma uimeste zi de zi!


Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

buna dimineata mamici cu pitici,

LILIDANA ma bucur ca ati iesit bine la analize si curaj ca totul o sa fie bine
CRINAMIO bravo voua ca aveti curaj sa o lasati asa dezbracata la 20 de grade ca eu mama exagerata ce sunt nu as avea, desi cred ca s-ar simti si el mai bine.
KITTY pe GIULIUTA mica si sa o tineti tot asa, iar despre relatia ta cu RAUL ce sa zic nota 10,esti un adevarat exemplu de tinut minte pe mai tarziu.
DIANAJORS pe mine m-ati dat gata, ce mai sunteti destepti rau asa ca o sa incep sa iau masuri cu STEFAN ca asa nu se mai poate.
GABI felicitari pentru analize si sa ai in continuare o sarcina linistita.
ABSOLUTA continuati asa si sigur va fi bine, se va acomoda ea destul de repede, cat despre lapte noi de vreo luna l-am trecut pe lapte de vaca si mi se pare ca mananca mai bine, adica spune mereu"mami bibionul gol", deci nu stiu ce sa spun, poti incerca.
DIANA bai vreau si eu la munte, si cata zapada ati avut, si ce draguta e cum trage ea singura de saniuta.
IOANARADU ce scumpic e MATEI tuns asa ca un baietel, si noi vrem sa-l tundem pe STEFI dar nu m-am hotarat pana acum, nu l-am tuns niciodata dar i-mi place cum aratati voi si poate ne hotaram si noi.
cat despre activitatile de l gradi parerea mea este sa asteptati pana la anul.eu am nepotica care face acum 4 ani si este in grupa mica si acum vad ca este interesata mai mult de aceste activitati asa ca nu stiu ce sa zic mai ganditi-va.

noi suntem mult mai bine, am terminat si noi tratamentul si acum sa vedem ce va mai fi dar eu sper ca va i bine in continuare.


cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

Azi a inceput sa planga de cand a intrat in curte, stia unde o ducem.
Ioanaradu e la cresa particulara?
Parerea mea ca optionalele sunt bune de la 3 ani in sus.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

acum am si eu o intrebare:care dintre voi mai doarme cu copilul in pat, ca noi din toamna ne-am separat de tati dar mie nu-mi vine sa plec de langa el deocamdata, cred ca sunt exagerata dar parca nu-mi vine sa cred ca a crescut si nu mai este puiul meu mic, i-mi place sa-l simt langa mine noaptea.
crede-ti ca ar fi cazul sa-l las sa doarma singur sau ma mai pot bucura o perioada de somnicul cu el, mentionez ca el nu mai are nicio treaba cu noi dupa ce adoarme.

va pup si va doresc o zi frumoasa

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi78 spune:

Felicitari pentru noua freza a lui Matei! Da' te pricepi mamico!

Foarte frumoase pozele Raisei! Si ce obosita a plecat ea acasa ...

Absoluta ... ce sa zic ... rabdare si tutun. Imi inchipui ca este foarte greu!

O zi buna tuturor!

Gabi mama lui Tudor (1.03.07) si

Mergi la inceput