Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (265)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Diwana, stii cum ne roaga Sara? Se aseaza in fata laptopului si incepe sa cante si sa danseze, e foarte simpatica!
Am uitat sa ma laud ce frumos canta Sara...e asa muzicala...cra-cra-cra!!!Trebuie sa o inregistrez sa o vedeti! Aici imi seamana,ca eu sunt absolventa de canto!

Gabriela, mami de Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Citat:
citat din mesajul lui greyeras

Seara buna fetelor!
Astazi am bucatarit si m-am ocupat exclusiv de fata. E asa de cuminte pe langa ce citesc pe aici ca nu-mi vine sa cred. Azi a papat bine, ciorbita de perisoare si paste cu carnita, acum a halit si un kiwi asa ca sunt tare multumita, bine nu a mancat in cantitati industriale dar sunt tare multumita. Maine facem programare la dr, au trecut 2 luni si trebuie sa mergem la control. Apropo a facut cineva Prevenar? Noi urmeaza sa facem si am citit pe net despre el si sunt asa.... in dubii daca sa-l facem sau nu.

Ceamica daca se incalzeste vremea e super, abia asteptam sa va cunoastem. Am vazut ca vine si Cecilia cu Cristi, deci forte egale.

Valentina ti-am vazut noul look, iti sta foarte bine.

Urmy multa rabdare iti doresc. Stiu ca e greu si tot speram ca odata cu trecerea timpului vor fi mai intelegatori, dar.... uite nepoata mea are aproape 5 ani si nu asculta deloc, la orice observatie i se face raspunde cu si ce daca de te duce la exasperare.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze


ce mai incurajare...vreau sa va spun ca eu sunt disperata si ma tot gandesc ce motive ar avea sa fie asa. Acum m-am gandit, poate ca nu il mai scot afara, drept urmare, cum a venit tati i l-am predat si se plimba amandoi. O sa incerc sa il scot zilnic sa vad daca se schimba.

Papanas - si eu ii arat si ii spun ca ma doare, chiar si plang, ii spun ca mama are buba si stie ce inseamna ca a facut si el o buba si a invatat termenul, dar nu stiu ce are. Pare ca intelege cand tip la el tare, face cu mana" nu, nu" ca nu are voie si apoi o ia de la capat. I-am dat inel de dentitie, dar se pare ca nu stie ce sa faca cu el. Ieri i-am dat un prosop si musca si din el. Or fi dintii, dar ce vina am eu? Numai pe mine si pe barbate-miu ne musca. Si daca ar fi dintii, de ce cand are el chef, brusc nu mai are nicio pb?

Diwana - nu imi dau seama, cred ca nervi mai mult. In tarc nu mai merge, o sa il si strang pt ca poate sa coboare in cateva secunde. As putea sa il mai dau la socrii in weekend, dar parca nu ma indur. Ma plang, il cert, dar nici nu pot fara el. O sa incercam sa il ducem sambata sa stea de dimineata pana seara ca si asa nu am mai avut momente numai eu cu sotul meu.

Ca a venit vorba de asta: ce o invidiez pe Teo...si eu sunt acum la faza: nu am chef azi, nu am chef de nimic. Si "azi": asta dureaza de cand am ramas gravida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Citat:
citat din mesajul lui ceamica


C
urmy , andreea

azi am scris nu gluma

Ema , mamica lui Sebastian ( 21sept 2007 )
http://community.webshots.com/user/ceamica


multumesc pt sustinere tie si tuturor celorlalte mamici minunate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Urmy exemplul dat nu era ca sa te descurajeze, ci din contra... fiecare intelege ce vrea. Vroiam sa zic ca nici cand sunt mai mari nu inteleg, darmite cand au un an si ceva si nu sunt constienti ca faptele lor fac rau celor din jur. Poate asa isi manifesta el nemultumirea cand ceva nu-i convine. Am mai spus aici Adelina a avut o perioada in care isi dadea singura cu palmele in cap, acum face asta doar cand este foarte nervoasa sau nu e bagata in seama.



Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Aoleu, Diwana, nu intelege ca asta e singurul moment de suparare pentru al meu, in fiecare seara facem de cateva ori turul intrerupatoarelor, stinge si aprinde toate luminile din casa, iar pentru asta se milogeste rau , trage de mine , de haine,de mana, de papuci...

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Gabriela, neaparat s-o inregistrezi sa vedem si noi frumusica cantareata. Va roaga in cel mai adorabil mod cu putinta. Va topeste . Cred ca tu canti asa de frumos! . Am mai zis eu ca ii admir pe cei care stiu sa cante sau sa danseze. Eu nu le am cu astea . De fapt pana pe la vreo 25 de ani credeam ca-s talentata la dans, dar apoi m-am vazut in comparatie cu altele, si am lasat-o moale de tot cu dansul.

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Aoleu, Diwana, nu intelege ca asta e singurul moment de suparare pentru al meu, in fiecare seara facem de cateva ori turul intrerupatoarelor, stinge si aprinde toate luminile din casa, iar pentru asta se milogeste rau , trage de mine , de haine,de mana, de papuci...


Pai la tine e problema, el nu se supara
Vezi ca nu m-ai convins numai cu atat. Volanul si intrerupatoarele????

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

de vreo 2 zile nu sta deloc sa-l schimb la pampersi, fuge, tipa.Nu stiu de ce, nu e iritat, nu vad nimicce l-ar putea deranja.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Buna seara!
Nici nu stiu cu ce sa incep, ca s-au intamplat o multime.

Urmy, draga mea, io jur ca nu te inteleg. Sa ai tu la cine lasa copilul si sa nu te induri?! De ce? Nu vor sa-l tina, se poarta urat cu el, plange cand e cu bunicii?
Mama e venit la mine o sapt si era in plina criza de sciatica, dar am profitat frate, am iesit in fiecare zi, iar Ana a fost super OK, ba a si adormit la pranz fara mine. Cred ca n-ar fi rau sa-l lasi sa aiba activitati si cu altineva in afara de tine ca de-acum e maricel. A, am uitat sa spun, io mi-am trimis mandra si la piscina cu mama si sor-mea si s-a simtit super, nici n-ascancit, ba a si agatat o doamna dispusa sa-i fie mama.
Io zic ca de la dinti musca, insa nu stiu ce sa faci sa inceteze.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Marunzika, am citi acu' cateva zile prospectul de la oscilococcinum si scria ca poate fi pus in biberonul cu palte pt sugari. Mai am si-o prietena care i-a dat baietelului ei de aceeasi varsta cu fata mea inca de la cateva luni cate unul pe sapt., preventiv. Ca doar n-or face producatorii experimente pe noi astia din S Europei!
Condoleante pt prietenul familiei tale!

alinush, condoleante si tie! Sa se odihneasca in pace bunica lui Teo!

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/sets/72157605291358063/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput