Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (265)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:


multumim GAbriela ptr link , avem ochii lipiti de monitor !

greyeras , Luy au zis ca se face frumos afara ! de abia asteptam sa va intalnim , mai ales ca suntem la egalitate :)) . Vine salvarea noastra Cristi , de Cecilia !
Sa nu alegeti vineri ca vine o prietena draga de la Baia mare cu fetita ei mai mica decat sebastian cu o zi si vom exersa timiditatea cu ea !

sebastian nu mai vrea iaurt de vreo saptamana , insa vad ca ciuguleste cu placere branzica de casa de la covalact. Nimic cu fructe , inainte ii puneam eu in danone natural .

Roxana , eu vazusem ca exista si 5+ , e drept ca l-am vazut in viena ca acolo am intrat dupa asa ceva! O mamica vecina mi-a spus ca ea i-a luat 5+ , dar nu-si aminteste de unde ; eu insa nu cred ca am vazut ca mi-ar fi atras atentia cand ma uitam dupa cifra 5.

Valentina , frumos contrast ! par negru , sprancene negre , ochi verzi ! .

multumesc Cecilia , am gasit in sfarsit !

Bine ai venit babylina !

papanash , nu-i ultima , cica-i si 6 max sau extra ! de la nu stiu cate kg incolo...

si noi suntem tot la humana cu vanilie, mar sau vanilie-banane in fct de cum gasesc. i-am luat acum humana drink dupa 12luni sa vad ce-o face. As vrea sa schimb humana , dar nu stiu insa cu ce sa-l schimb : milumil sau nestle ?! Nu am gasit nimic la humana .

ca vorbirati de muzica ! al meu e fan beyonce- if i were a boy si may nou asculta brandy- departed
http://www.youtube.com/watch?v=jeoVHUQuzR0





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabitz78

ceamica - macar la asta sa fiu fruntasa!
raportez cu mandrie ca azi a facut primii 2 pasi singurica.asa ca...fac cinste!
va pup.

gabi, mamica de stefan(13.07.2003) si eliza(28.10.2007)http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/


FELICITARI!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:


bagati si fata in lista , va rog !

io = 20.03. 1974

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramonaiani

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Ramonaiani, sanatate multa! Sper sa-ti fie bine in Ro.
Zau de-am priceput cum e problema cu numele ce-ti place... promit sa mai citesc o data


No, te-ai lamurit??
Problema era ca se pronunta la fel in ambele limbi, dar se scrie altfel in romana, ca noi suntem mai cu motz si avem mai multe litere cu virgula jos, decat nemtii care au mai multe litere cu puncte sus.
Pupicei Ioanei de la Eliza (Ii zic sa-mi dea un pupic, dar smechera intinde doar obrazul si asteapta).

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
17+


SI TUDOR FACE LA FEL .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui urmychance

Citat:
citat din mesajul lui gabitz78

ceamica - macar la asta sa fiu fruntasa!
raportez cu mandrie ca azi a facut primii 2 pasi singurica.asa ca...fac cinste!
va pup.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/


FELICITARI!!!!

Tudor- 17.09.2007

nu va bucurati prea tare...ca de atunci nu s-a mai intamplat.am incercat s-o pacalesc, sa-i dau niste jucarii in manutze, dar s-a prins si s-a intors repede si m-a apucat de mana.era asa speriata mititica...si nu stiu de ce...ca n-a luat nici o tranta pana acum!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns greyeras spune:

Seara buna fetelor!
Astazi am bucatarit si m-am ocupat exclusiv de fata. E asa de cuminte pe langa ce citesc pe aici ca nu-mi vine sa cred. Azi a papat bine, ciorbita de perisoare si paste cu carnita, acum a halit si un kiwi asa ca sunt tare multumita, bine nu a mancat in cantitati industriale dar sunt tare multumita. Maine facem programare la dr, au trecut 2 luni si trebuie sa mergem la control. Apropo a facut cineva Prevenar? Noi urmeaza sa facem si am citit pe net despre el si sunt asa.... in dubii daca sa-l facem sau nu.

Ceamica daca se incalzeste vremea e super, abia asteptam sa va cunoastem. Am vazut ca vine si Cecilia cu Cristi, deci forte egale.

Valentina ti-am vazut noul look, iti sta foarte bine.

Urmy multa rabdare iti doresc. Stiu ca e greu si tot speram ca odata cu trecerea timpului vor fi mai intelegatori, dar.... uite nepoata mea are aproape 5 ani si nu asculta deloc, la orice observatie i se face raspunde cu si ce daca de te duce la exasperare.

Mamica de Ana-Adelina (24.09.2007)

www.flickr.com/photos/21859608@N04/3026513257/" target="_blank">Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceamica spune:


Carpatina

papanash , iti dai seama ca asemenea raspuns te lasa masca , insa unii dr au clementa din partea mea ! Eu stiu cativa dr carora nu le ies intotdeauna glumele si totusi sunt profesionisti ! in cazul prietenei mele , eu una recunosc ca tin la gluma d-nei dr palicari de la batistei.
Am vazut ca mai era cineva la dansa , dar imi scapa acum.

Cert este ca Ioana stie cel mai bine de ce vrea lapticul !?

urmy , andreea

azi am scris nu gluma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

l-am pacalit si a mancat jumatate de ou fiert moale, maruntit in castronel. Era cu okii la desene,pana s-a prins ca-i un gust nou si cand s-a uitat in castron, gata, n-a mai vrut
Andreea, al meu plange foarte tare cand il scot din masina, cand oprim undeva el sare la taica-su in fata, sa"conduca', ar sta cred ore in sir la volan, butoneaza totul pe bord, se distreaza mult. Ei, cum il scot de-acolo incepe urlatoarea, nu se opreste decat cand ajungem in casa sau daca vede vreun caine pe langa bloc. Alte motive de plans n-a mai gasit pana acum.
Urmy, nu stiu ce sa-ti spun in legatura cu muscatul, a incercat si al meu asa ceva dar s-a potolit singur, i-am spus ca ma doare si gata.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme
ajutoarele lui Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Urmy , se simte epuizarea. Cand te musca o face de distractie sau de nervi? Ne mai musca si pe noi Ra, destul de rau uneori, dar pt. ca il amuza gestul. Nu mai musca deloc, dar mai zgarie, tot asa, de bine ce ne distram (noi nu, dar probabil el crede ca e comuna distractia ) Stiu ca-i greu de facut si ca ai incercat cu siguranta mai multe tactici, dar daca e si capos, atunci ma gandesc ca degeaba te enervezi pe el si il mai atingi, ca tocmai de aia face. Nu poti sa-l pui in tarc de fiecare data cand te musca, fara scandal, fara sa tipi la el, sa ii spui doar ca nu e voie, si pt. asta va sta la el in tarc 5 minute singur, si ca nu o sa ii mai vorbesti, si poate dupa mai multe ture de stat singurel si nebagat in seama, o sa inteleaga ca fiecare actiune are si reactiune . Cu mancatul, fiecare copil are perioade din astea, gandeste-te ca o sa treaca .
Dar cred ca cel mai bine ti-ar prinde sa stea cineva cu el un picut macar, si tu sa te destinzi facand altceva. Nu ai pe nimeni?

Gabitz, rabdare, isi va da seama in curand ce bine este sa fie bipeda

Andreea, sper sa reusiti sa mergeti la munte, poate o gura de aer proaspat si o recreere, o sa iti prinda bine. De ce nu-l duci pe cristi fara nicio jucarie afara, atunci nu mai au copii ce sa-i ia

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diwana spune:

Papanash sa-i fie de bine mancarea . Pai esti fericita daca numai pt. atat plange. Ai un copil multumit, si voi pe langa el

Diwana si pitic Rares (14.09.2007)

filmulete Rares

Piticul se face mare

Mergi la inceput