Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:



Cami, la multi ani!!!!

Sa fii implinita (in continuare :)), fericita, realizata, iubita ... si sanatoasa tun! Tot ce-ti doresti, draga mea .... chiar un pic mai mult!
Tot binele din lume! Te imbratisez cu drag!
Petrecere faina!

Imblanzitoarea de balauri: "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

Cami La multi ani!
Sa iti fie copii sanatosi si sa te bucure si sa fiti cu totii fericiti!


Maria

http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MariaG spune:

si mai am o VESTE : sunt insarcinata
sunt ffffff fericita si entuziasmata si abia astept sa merg saptamana viitoare la medic

Maria

http://cealalta-realitate.blogspot.com/
http://www.copaculdehartie.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:



Am reaparut si noi de "printre morti" ...
Va mai aduceti aminte ca spuneam ca-i Crisulica bolnavior? ... ei, s-a adeverit ca-i o gripa nasoala ... Dupa cateva zile am inceput si eu (am fost la dr. ca facusem 40 grade si ma simteam ca batuta si m-au testat pozitiv de influenta) ... dupa doua 2 zile a inceput si Melie ... a fost groaznic, pe langa ei am bolit si eu - poate chiar mai rau decat ei. Si-a luat Boby liber sa aiba grija de noi, ca nu am fost in stare ... doar noaptea stateam cu ei, ca n-am avut incredere nici in Boby ;) ... imi luam si mie si lor temperatura, notam cine cand a primit ... a fost ca la nebuni.
De o sapt. suntem la bunici, ne refacem ... deja nu ma mai simt asa slabita, Melie a reinceput sa pape ... amandoi au slabit (ce-i bine, si eu pe langa ei ... dar pun la loc, nu ma las ;)) ...
Ce sa mai, a fost groaznic ... am mai avut gripa in viata mea, dar asa ceva nu. Si ca consecinta: nu-l mai las la gradi! Pur si simplu a intrecut masura ... inteleg ca vine acasa cu guturai si gripe usoare ... am inchis ochii chiar la scarlatina, dar asta a fost prea mult. Asta e, imi pare rau de el ca nu o sa mai aibe parteneri de joaca, dar mai bine asa ...
Binenteles ca s-a dus si week-end-ul nostru romantic la Dresden ... Boby zice ca prea m-am dat mare la toti :D ... Dar tot raul spre bine, ca tocmai week-end-ul ala au fost manifestari de neonazi, cica nu se putea iesi in oras ... asta ca sa nu ma oftic prea rau ;)

O sa revin eu, dar acum nu prea am chef ...
Va pupic si va doresc multa, multa sanatate!

Mamica de "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Maria, felicitari!!!!!!
Sarcina usoara si bb sanatos!!!
Trebe sa mai bag un ochisor la blog-ul tau :) ... ai mai scris?
Pupici!

Mamica de "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

waw Maria,asta da veste!!!
Felicitari!

Multumesc mult fetelor

Irinuha,La Multi Ani mamei tale,sa fie sanatoasa, voioasa si sa fiti fericiti impreuna!

Paloma,Cristinuca ingroasa randurile schiorilor si patinatorilor! bravo!!!

mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Irinusha,imi pare tare rau ca ati trecut prin asta, imi pare bine ca ati scapat! of,of..
Puteati insa sa o luati din alta parte, cand esste sa fie epidemie nu scapi..

mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Cami, sarut-mana mult de tot!!!!
Imi dovedesti mereu ca am motive bune sa te am draga! :)
Ne-am tot gandit ... dar daca el incepe mereu, cand altfel mergem impreuna peste tot si n-are activitati extra, atunci doar de la gradi poate aduce.
Oricum, deja am anuntat ... si vreau sa fac si o scrisoare la conducere, eventual la sanepid ... nu mi se pare normal sa nu fie o asistenta medicala la gradi, sa se primeasca copii bolnavi, cu febra ... inteleg ca mamicile muncesc, dar asta-i prea mult. Vrei copii, atunci renunta la alte chestii ... nu poti sa le ai pe toate ...

Maria, te-am citit ... m-ai dat gata cu raspunsurile ...
Ai deja o preferinta la sexul copilului?

Gata, dispar ... va pupic!

Mamica de "Sensible Cristian & "Demolition" Amélie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele
Hop si eu dupa o saptamana cu o stare de nestare, probleme la calc de la munca drumuri si iar drumuri.

Cami Sa fii sanatoasa si fericita, sa te bucuri de cei dragi.
Legat de ochii lui Sebi, mie imi plac ochii negrii pentru ca au ceva aparte, sclipec cand persoana respectiva este vesela si fericita. Asa sunt ochii mei ai ai Biei. La Sebi ai observat lucrul asta?

Irinusha Multa sanatate. Bine ca a trecut acum si refacere rapida. Legat de gradi poate il tineti acasa doar pana la primavara cand se incalzeste si trece sezonul asta de raceli si gripe.
mamei

Paloma O scumpica mica Cristina.

Maria Felicitari, sarcina usoara si bb sanatos.

Berta Sa va traiasca si sa va fie de bine. micutei Ruxandra.

Si despre noi. Bia este bine, dar saptamana asta a reusit sa ma supere tare-tare. In drum spre casa ne oprim la un magazin sa luam paine si stie foarte bine ca doar eu am voie sa deschid usa de la masina ca sa poata cobari. Intr-una din zile in schimb, dupa ce ii spun ca nu are voie sa coboare, eu pe jumatate abia coboarata, deschide usa si da sa iasa. Norocul ei ca se formase un ambuteiaj pe straduta, altfel o pateam.
Eu in schimb toata saptama m-am plimbat pe la medici. Am avut duminica o colica aparuta asa din senin. La mometul respectiv habar nu aveam ce este, era o durere insuportabila pe toata partea dreapta. Am ajuns la spiral la ginecologie crezand ca pe acolo e problema, pt ca de acolo a inceput. Genital nu am nimic, dar medicul de fam zice ca s-ar putea sa am pietre la rinichi. Vom vedea, mai trebuie sa mai fac niste analize si inca o ecografie.

si sa aveti un sfarsit de saptamana frumos

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

Buna,

am vrut sa va mai salut :)
si sa spun ca ma bucur pt ACRIS si MARIAI, felicitari ! astea sunt mereu vesti bune de citit :)
MARIA, m-a facut Irinusha curioasa sa citesc si eu pe blogul tau- si am dat peste mica statuia din Grecia- imi place tare mult,una din aia vreau si io :))

IRINUSHA,noi mai vb. pe mess :)

ALUS, acum am vazut ca fata mea mai mica are aceeasi data de nastere ca si tine :) frumoasa zi :) sarcina usoara!

IULIA, am citit si eu ce ai scris tu acolo despre tine, m-ai facut sa zambesc cand ai zis ca esti scriitor care asteapta inspiratia,asta mi-ar placea si mie ,in fanteziile mele scriu romane intr-o gradina mare plina de verdeata si flori,la soare, intr-o casa frumoasa de unde pot vedea marea undeva mai in zare :)) pe undeva prin Europa de Sud. Dar cred ca mai aproape de realitate e casa, decat eu scriind romane ,hahaha. Dar si numai asta ar fi bine :))

gata,va pup pe toate :)

19+


Mergi la inceput