Poznasi smecherasi de mai-iunie 2004 (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Iulia P. spune:

Cami, LA MULTI ANI! Multa sanatate, fericire si noroc.

Maria, FELICITARI! Sarcina usoara, bebelus sanatos si norocos.

Irinusha, Doamne ce chin... Bine ca a trecut! Si noi tragem de vreo doua saptamani; suntem bolnavi cand unii cand altii... Si, cand sa spun ca am scapat, Tommy iarasi a inceput cu voma. Sanatate multa! Mai ai vesti de la Irinel?

Nico, sanatate si tie. Uf, bine ca nu s-a intamplat nimic rau cu deschiderea usii de la masina. Nu aveti sistem din acela special care blocheaza usa (tocmai pentru a nu o putea deschide copiii)?

Piatra Lunii, eu am avut intotdeauna o pasiune pentru scris (de aceea am si mers la Facultatea de Jurnalistica). Scriu mereu cate ceva... Din nefericire, am fost nevoita pana acum sa schimb de mai multe ori limba in care scriu (de la romana, la franceza si apoi la engleza), deci am avut nevoie de ceva timp pentru a aprofunda cele doua limbi straine la care ma refer, caci este dificil sa scrii intr-o limba care nu este limba ta materna... In plus, eu nu am luat niciodata cursuri de engleza, deci am invatat aceasta limba singura. Nimeni nu intelege cum am ajuns la nivelul la care am ajuns fara a lua cursuri, dar am reusit. Sunt convinsa ca imi voi gasi inspiratia intr-o zi... Daca pot schimba lumea in bine in vreun fel, aceasta este modalitatea... Iti doresc si tie succes sa-ti realizezi visul.

Va doresc o zi frumoasa si linistita.

Iulia P., Thomas Anthony (16 iunie 2004, http://b5.lilypie.com/io7Vm4.png) si David William (14 noiembrie 2006, http://b3.lilypie.com/WOFjm5.png)

Mommy, when I smile at you, that is my way of showing you that I love you! (Thomas)

Our freedom starts with the prison we choose...

Nous sommes peut-être devenus aveugles et nous ne voulons pas le...voir.

http://www.flickr.com/gp/22874599@N00/66Q6Lo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Cami.

Maria, Acris, felicitari! Sarcina usoara!

va salut pe toate, week-end frumos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Am fost azi la eco, am pietre si nisip la rinichi. In rest e bine. Marti iau si rezultatele la alte analize ai apoi iar pe la medic. Si cat nu-mi place sa stau pe la usa lor. E, da acum trebuie.
Apoi am trecut pe la Obor si am reusit sa imi mai iau ceva imbracaminte, n-am uitat-o nici pe Bia. Ei i-am luat o pijama cu albinite ca tot e harnicuta. Si dupa m-am dus la service la Cata sa spal masina.

Iulia Ba avem dar nu-l foloseam pt ca in timpul mersului usile se blocheaza singure iar Bia nu a fost niciodata tentata sa le deschida fara sa i se spuna. Dar acum am pus-o in fuctiune, iar domnisoara a recunoscut ca nu m-a ascultat.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

La multi Camelia!

Maria felicitari si sarcina usoara

Irinusha La multi ani pt mami tau si refacere rapida in familion

Nicoleta multa sanatate, stiu e nasol alergatul pe la doctori




de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani Cami! Sa fii sanatoasa si fericita alaturi de puiutii tai!

MariA, felicitari! Sarcina usoara!

Irinusha, refacere usoara! Pupici ca ati fost greu incercati, stiu senzatia...

Nicoleta multa sanatate!

Diana, Vlad(16.05.04)(bebelus si copilas) & Timeea (18.05.06) Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Bertha sa iti traisca mica crestina, scuze pt intarziere


Am uitat sa pun pozelehttp://family.webshots.com/album/570173550oXCYtG?start=0


de Inisa Ana-Maria si Bianca Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bertha spune:

Laureta, saru-mana pt urari, tocmai am vazut poici cu micuta luptatoare de sumo si ingerasul cu ochi albastri. Ai doua fetite atat de diferite si totodata atat de frumoase! Nicole arata f bine, cred ca papa bine (sper ca nu te-a suparat asemanarea cu sumo, dar e atat de grasunica, incat imi vine sa-i pap sunculitele). De altfel am vazut ca stati in scaunel de masa deja si ca aveti barbetica exact ca a noastra. La noi deocamdata e folosita numai pt balute care curg aproape non-stop.

Paloma, ce mare s-a facut Cristinica! Am admirat-o si ca patinatoare si ca schioare, dsoara mare, ce mai!

S-a trezit, revin (sper) A! Avem pozici de la botez in album.

Bertha, mamica a doua comori - Darius-Andrei (DN 08.06.2004) si Ioana-Ruxandra (DN 12.11.2008)


poze
Cum s-a nascut Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tnicoleta spune:

Buna fetele

Ioana sa fii sanatoasa si fericita.


Laureta domnisoarelor. May ca tare frumoase sunt si au niste ochi mmm foarte, foarte expresivi.

Berta Ai o domnisorica de nota 20 . Ai de gand sa o faci model? Ii sta foarte bine in orice costuatie.

O saptamana buna sa aveti.

Nicoleta si Bia Ciocarlia Sarbatoarea recolteiwww.dropshots.com/tnicoleta" target="_blank"> Filmulete

"Viata poate fi inteleasa doar privind in urma. Dar poate fi traita doar privind inainte." (Soren Kierkegaard)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alus spune:

Buna fetelo

Maria felicitari!!!! Vad ca se mareste grupul cu mame cu

LA MULTI ANI TUTUROR MAMICILOR DE FEBRUARIE!!!

La noi totul este bine. Stau cu Julia acasa, cam tuseste si are guturai. saptamana viitoare vream sa plecam pe undeva in concediu, dar acum este greu sa stabilim, miercuri merg cu ea la doctor si vad ce spune. Eu ma simt bine, dar sunt cam somnoroasa , as dormi incontinu, si mananc destul de des. Maine ma duc la doctor, am sa aflu cum mi-au iesit analizele, sper ca in aceasta sarcina sa nu am diabet, nu mai vreau sa ma intep de 3 ori pe zi, dar voi vedea. Obosesc destul de repede, ce va fi mai departe nu stiu.

Nicoleta- si eu am nisip si pietre la rinichi, cateodata glumesc ca nu trebuie sa plec la mare sa iau, am nisip si pietre proprii, dara devarul este ca daca se are atac nu mai este asa vesel .

Piatra Lumi - ma bucur foarte mult si ii trimit fetitei tale un dulce si calduros.



http://pl.fotoalbum.eu/Julia1901

Alus + Julia + 13 + sap.
http://www.rumunski.waw.pl

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64324" target="_blank">Cum sau nascut Sylwia si Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anacami spune:

Multumesc mult de tot,sunteti f. dragute!

si Ioanei (Bebebeca)- cu o zi intarziere!

Laureta,Bertha,pupici domnisoarelor frumoase! sa fie sanatoase!

Nico, alus,sanatate multa!

pupici tuturor!

mami de Sebastian si Stefania


" Life is a journey! Enjoy the trip!"

Mergi la inceput