Gravidute&Mamici de IASI (80)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Lacra - neata, multumim de cafeluta. Praji o sa fac alta pt tine, ca de aia nu mai e.\
Multa sanatate! Imi place ca esti optimista.

Anilansa - cum a fost plimbarea?

Emma ce ai patit la genunchi?

Alynta - ma bucur ca te simti bine.

Celia - salutare, bine ai revenit! Ce mai faceti?

Miha- ce bunatati ai mai facut?

Oana - mai povesteste-ne cate ceva despre flacaii tai si despre tine, bineanteles.

A fost cineva la targ?

Am fost zilele trecute la carrefour si erau rafturi intregi goale la copii.



Michelle si Dominic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumim de cafea!
Monica si eu ti-o recomand pe Dr. Elena Mihalceanu!
Azi dimineata am avut un cosmar, probabil imi ramase intimparita patania Monicai! Parca pierdusem sarcina, copilul se infectase, eram predispusa spre septicemie, mi-l scosese printr-o cezariana mare, pe verticala!
Lacramioara dar grea boala te-a lovit! Mergi la munca sau esti in medical! De cand nu ai mai racit zdravan ca acum?!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 25+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Alina, n-am patit nimic. Pur si simplu ma doare. AM facut analize inclusiv aslo pt reumatism si raza (din cauza careia am pierdut sarcina - n-am stiut ca sunt insarcinata ) si totul e normal. Deci nu stiu de ce ma doare. Aseara chiar ma durea rau si m-am dat cu o crema antireumatica de plante si vad ca m-a mai lasat. Poate totusi e reumatism capatat dupa prima sarcina. NU stiu. Dar da-mi te rog numele doctorilor si nr de tel (inclusiv a celui din MOinesti). Multumesc frumos!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Alynta stai linistita, o sa fie bine, ai sa vezi! Mult calm si...multa sanatate!

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

Buna dimineata

azi am ramas fara in casa... deci o primesc pe cea de la iulia cu fff mare placere.
mihamora plimbarea a fost bine venita, eu una deabia astept sa se incalzeasca sa putem iesi afara in fiecare zi, acum iesim mai rar....

Noi asera am dormit ca ....,din ora in ora se trezea si adormea decat dac il luam in brate....
in timpul zilei nu sta locului o clipa... tipa, gangureste, merge de-a buselea,.... se tine de pat si sta in picioare.. of, of ce repede trece timpul

Asera il rugasem pe tati sa ii dea laptele deoare eu aveam de complectat niste acte si nu a vrut sa papa de la el,

Ma duc sa ma apuc de treaba... o zi buna va doresc

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyelle005 spune:

Neata va spun si eu de la amiaza Am dormit cu Amalia pana la 11.Michelle vezi ca nu esti singura care doarme pana la amiaza, si eu m-am obisnuit sa ma trezesc tarziu.

Celia bine ai revit, nu ne povestesti nimic de tine?

Mi-a venit ieri in sfarsit CM dupa 2 sapt de intarziere; si aveam si programare azi la ginecolog si a trebuit sa o aman.
Vad ca a iesit soarele in sfarsit si la noi; ma duc sa imbrac fata si iesim la o plimbare, nu prea am iesit saptamana asta cu ea afara asa ca e dorita.

Daniela, mami de Amalia Maria-10.10.2007
Poze
Poze 1 anisor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc Emma!
Iesim si noi un pic!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 25+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

vad ca toate mamicile ies cu puiutii la plimbare, deci dupa ce pa-pa facem si noi acelasi lucru....... mergem sa il luam si pe tati acasa ca azi termina la 3.30

Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca0234 spune:

buna fetelor
monica nu pot sa imi imaginez durerea din sufletul tau; sa pierzi un copil dupa ce a fost parte din tine timp de 9 luni e ceva ingrozitor. nu iti pierde speranta, va rasari soarele si pt tine. eu stiu ca nu ai voie sa ramai insarcinata 2 ani dupa cezariana pt ca e riscul mare sa faci ruptura uterina in lunile mari de sarcina. iti recomand si eu sa mergi la domnisoara doctor mihalceanu; dumneaiei iti va spune mai multe despre ce si cand poti.
de luna asta is la sp de copii. cand am ajuns acolo am avut un soc. cand ii vezi asa de mititei si indura atata suferinta ti se rupe sufletul. cel mai tare ma induioseaza sugarii. ii multumesc lui dumnezeu ca e bine baiatul meu.
ani, si noi am mutat nivelul patului pt ca m-am trezit intr-o zi cu dragos in picioare tinandu-se de marginea patului.
alynta frumos apartament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

multumesc mult ioana.

pe toate

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput