Gravidute&Mamici de IASI (80)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

Teo, tare binevenita a mai fost cafeaua ta. Si buna ideea cu ficatei, nu i-m mai dat de ceva timp. Tu cum ii faci?

Nonna,

Michelle, da, in febre de inscrieri. da scap acum cu Stefan si apoi, peste exact 4 ani Victor va merge, rand pe rand, la aceleasi educatoare, apoi invatatoare.

Daniela, cica ar fi vreo 3 crese in Podu' Ros. Una langa Cantemir (spre asta ma indrept eu), un langa Racovita si inca una prin Tutora, dar nu stiu exact unde. Nu l-am inscris inca pe Victor. Sper sa reusesc saptamana viitoare.

Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Reteta de ficatei pt azi ca ii tot schimb:am pus praz si morcovi taiati rondele la calit putin in ulei de masline,apoi am pus ficatelul ,dovlecel,cartofior si o rosie taiata marunt .Daca ii pun rosie nu mai e inecacios si il papa cu placere.Cand era mai micut ii puneam si o feliuta de mar si papa de rupea.Eu ii dau ficatei o data pe saptamana,sunt foarte buni pt ei

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

salutare!

Daniela nu cred ca e cazul sa o tunzi pe Amalia,noi am vrut sa o tundem pe Bia pentru ca sa-i creasca uniform,nu cred ca o sa se indeseasca parul, pur si simplu vrem sa-i creasca uniform,caci avea in unele parti mai mult par si in altele mai putin
Si noi am fost ieri in parc,vreau sa va zic ca din momentul in care a inceput sa faca pasi nu mai vrea in carut si ieri a vrut numai pe jos .

Michelle si sotul intreba in ce zi cade 14,probabil vom iesi in oras in formula de 3,anult trecut am sta in casa ca era Biuta micuta
Te intorci la serviciu?si eu ma gindesc cu groaza la ziua aceea

Monica chiar ma gindeam la finutul tau careia i-ai luat motul,caci e nascut in aceeasi zi cu Bia mea,ti-am mai spus ca am stat cu cumatra ta in salon dupa cezariana;La multi ani pentru el!

Hai va pup!

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA (02.02.2008)

http://community.webshots.com/user/karateka_10?vhost=community
http://b2.lilypie.com/23Iqp2.png


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare! Ieri am fost in Copou! Am p[lecat de acasa la 3.30 si am ajuns la 7 acasa. Am fost in parcul expozitiei, la parcul de copii de acolo si apoi in gradina Copou. Ne-am intalnit si cu niste prieteni acolo! Am vrut sa mergem si la expozitia de azalee, dar la 4 au inchis! Azi a fost zi de odihna si musafiri. A venit mama, ca maine se interneaza la recuperare; impreuna cu bunica de 86 de ani. E prima data cand ajunge la noi! A exclamat: "Ce sus stati!" (Cred si eu- 5 etaje!!!)
Oana si eu sper ca Matei sa-mi semene! Si deasemenea sa fie mai linistit decat David! Trece timpul! Acusica va anunt ca m-am dus la spital sa nasc! Tu nu erai speriata cand a venit bebe2?! Eu imi fac griji de cum ma voi descurca cu amandoi, mai ales ca nu am ajutoare langa mine, decat un sot dupa 5.30 seara!
Mihamora ce repede s-au scurs cei 2 ani! Si eu care ma gandesc ca trebuia sa ma intorc si eu la munca! Dar cred ca am sa ma obisnuiesc cu ideia a inca 2 ani de stat acasa, sau cine stie?!
Teo se pare ca imi vei tine galerie din tara cand voi naste! Cam pe 25 mai se preconizeaza!
Daniela ce trista e pierderea vecinilor tai! Lasa-i fetei carliontii!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 25+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am mai adaugat o saptamana la sarcina!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 26+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Noapte buna!
Somnic dulce lui Darius, care e pasare de noapte! Deasmenea la toti copii care le ies dintucii sau au mofturele fel de fel!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 26+] cuMatei
Concediu la mare 2008

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moldoveanca spune:

Alynta cu siguranta voi fi acolo sa-ti fac galerie daca promiti ca ma lasi sa tin in brate un Matei mic mic.Noapte buna si tie si sa va fie de bine plimbarea prin Copou

mami fericita de Vladut Dominic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Va ofer o fierbinte.

Ne laudam si noi ca ne-a iesit si ultimul rand de masele, tot. Sunt iesite toate din gingii, dar mai au de crescut. Ma refer la randul de molari, de dupa premolari... altceva nu mai avem.
Suntem ceva mai bine, cu tusea.... mai e putina, dar sper sa scapam. Eu sunt "drogata", a se citi ca iau codeina.... si am momente cand ametesc, dar azi e ultima zi din cele 3 de tratament.
PE Stefy a tuns-o tati sambata seara, dupa baita... poate apuc sa pun si cateva poze.... cu Stefy papata de gaste.... Acum spune foarte incantata ca a tuns-o tati.

Miha, felicitari Amirei.

Teo, la cresa unde e Stefy sunt copii de la 8 luni. Programul e 6-18, dar eu la inceput am dus-o doar de la 8 la 12. Acum o las pina la 16. Daca vrei mai multe detalii spune. Doar ca e in Cantemir.
Multa sanatate si sa scapati repede de muci....

Ani, Teo, ce cavaleri....

Alina, sarcina usoara, in continuare. Eu zic ca o sa fie bine. Tu esti o luptatoare.

Daniela, Stefy e la cresa din Cantemir si eu sunt multumita. Si mie mi-a fost mila de carliontii ei, dar sambata s-a suparat tati, ca tot transpira dupa cap si.... i-a taiat
Dumnezeu sa o odihneasc pe fetita vecinei tale.

Ani, eu am facut cu sotul, cu randul o perioada.... noaptea. O noapte el, o noapte eu, sa ma mai pot odihni si eu, ca pe la 6 luni ....ale Stefaniei... ajunsesem.... cu frisoane si caderi de calciu... de la oboseala. Daca sotul tau e intelegator, o sa va descurcati.

Monica, sa va traiasca finutul....

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

'Neatza!

Monica - ma bucur ca sunteti bine, te mai asteptam. La multi ani finutului!

Teo - am salvat reteta de ficatei, multumim.

Ella - se apropie momentul, trebuie sa ma intorc la serviciu, ce sa-i faci...

Alynta - sigur o sa te obisnuiesti cu ideea cand o sa vina bebe mic.


Lacramioara - multumim de cafea. Felicitari pentru dantura completa!



Michelle si Dominic



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna dimineara

iulia mersi de cafea.. in legatura cu sotul... prea mult nu pot sa ii cer.. el incepe serviciul la 7 dim si il termina la 7 seara... si sta cu ochii toata ziua la trafic, la elev si la manevre ( e instructor auto).... nu pot sa spun ca se mai trezeste si el si il mai tine pe darius in brate seara ... dar nu poate sa il auda pe darius cand plinge.. are somnul ff adanc... si eu una il inteleg de multe ori... in weend sta seara cu mine daca strunful e agitat.
ca de exemplu aseara sa trezit numai o data...si asta inainte de a adormi si eu.

alynta cred ca a functionat urarea ta de mos ene... a dormit darius ceva mai bine

mihamora mersi pt sfat... radbare am in cea mai mare parte, daca imi perd rabdarea deschid geamul trag aer de 3 ori si gata

noi ieri am zis ca stam in casa.. la ce vreme e afara.. dar de unde la 11 au inceput invitatiile.. am plecat de acasala 1.15 si am mers pina la finuta noastra .. care e mai mare decat Darius cu o luna... iar la 7.30 eram la nasi... am ajuns acasa la 10... Darius era rupt de oboseala... sa jucat cu maimutoi... jucarii pt copii. a fost bine.

la ce vreme e afara azi e bine de


Alina mamica lui Darius Gabriel (29/07/2008)
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput