Nou stil de viata (250)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Ce pupaceala pe aici . Si mie imi plac migdalele, alunele de padure, nucile, semintele de dovleac, insa le mananc neprajite si nesarate ( prajirea le ia din proprietati, sarea...nu mai zic).

Violeta, somn usor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Bianca, La multi ani! Anky sa-ti traiasca papusica, sa va bucurati de ea.Ne e dor de tine, chiar asa te-am suparat incat sa nu mai dai pe la noi?Sau esti super busy cu sala si cu noile cursuri de RU?

Eu am intrat sa va urez noapte buna ca mie imi pica ochii in gura.

Azi am incercat sa ma tin de meniul care l-am spsu diminteata.Am mai adaugat o banana si o portocala si vreo 4 nuci plus o bucatica de cioco merci.In schimb nu am mai mancat salata seara ci doar supa.

Violeta, intra la profilul tau si acolo tb sa ai optiunea de activare a PM-ului.

Ma retrag la baza, apar maine la cafea.

O noapte linistita si fara peripetii.



"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Violeta, cred ca trebuie sa mergi la profil personal si de acolo se activeaza. Daca nu merge, da-mi mie un mesaj pe PM-ul meu cu o adresa de mail si iti scriu pe mail.

Noapte bune tuturor!

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

afectuoaselor, v-ati culcat?

Ruxi, ma simt bine, multumesc.
Gata baia?


Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Mephala...eu inca bantui si va citesc.

Am ras cu hohote la povestirea lui Tzuni....parca si vad la stiri faza.....

In alta ordine de idei...am fost la Doctor cu baietii...cu Stefan pt ca are o tuse de o sapt si jumatate care nu a cedat si am vrut sa il vada dr...si ne-a dat Aerius, Humex si Eurespal...iar pe Piticul Tudor...l-a consultat si e superok. Are 9.7 kg, si 76 cm...deci e un voinic.
Am venit cu sacosa cu medicamente acasa...cu cele trei pt Stefan si cu Calciu si vit C pt pitic....deci...am avut o seara plina.

Sor'meo...stai ca iti zic eu...daca vrei...vb la tel si iti zic ce si cum sa iti activezi PM-ul....dar probabil ca maine seara.

Bianca fetitza de Anky, sa cresti mare si sanatoasa si plina de realizari.

Acum merg sa dorm...a imi pica ochii intre dinti si noroc cu strungareatza...ca altfel...nu vedeam sa va scriu!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Dordia, sanatate lui Stefan!

Ruxi, am citit - multu', nu ma mai simt asa de dezamagita Nu suna a ceva ce-as vrea sa mananc frecvent, da' o data tot ar merge

Meniul meu de azi:
6:00 smoothie din banana, caise, capsuni si suc de portocale
9:00 doua sardine, o felie de paine integrala, jumatate de ardei gras, 15g migdale
9:30 cafea mare cu lapte
10:30 ananas proaspat, 15g migdale
14:00 pranz "de servici" la restaurant: o chiftea mare de crab cu bucati extra de crab pe langa ea, rosii la gratar, fenicul (ma urmareste ), arugula, cu un sos pe baza de lamaie si ierburi; o bucatica micuta de corn bread si o bucatica micuta de ceva painica integrala
16:00 o cafea mare cu lapte
mai am morcovei si poate un iaurt natural mai pe seara

Sport - 10min eliptica + greutati (5X3X12) + abdomene + 25min. pe banda (alternat mers cu alergat)

Am baut deja doua cafele mari si tot in reluare ma misc.. poate maine ma trezesc si eu

Sunt tare incantata ca m-am inscris la o cursa de alergat 8km pe 21 februarie. Nu e cine stie ce distanta, dar nici eu nu sunt cine stie ce atleta. E prima oara cand ma inscriu la asa ceva, n-am nici un fel de ambitie sa castig cursa, doar s-o termin si pentru mine va fi o mare realizare.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata dragelor,

Eu am facut ochi la 6.30, nu stiu de ce .

Poftiti la , ceaiuri, smoothiuri si ce mai vreti!

Deschid lista cu raportul: 63.1kg, deci -300g fata de saptamana trecuta. V-ati obisnuit deja, eu incet si sigur .

Inca nu sunt complet refacuta, imi curge nasul si ma doare capul, dar am sa merg la birou azi...

O zi minunata tuturor,
Ruxandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Neata, Puskin si multumim de tratatie!

Dordia, sanatate puiutului!

Dau si eu raportul dupa ce vizitez .

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tzuni, cu placere. Eu n-am mai reusit sa vizitez buda de vreo 2 zile...din cauza statului in pat cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza pupacioaselor

Merci Ruxi de ceai. E tare bun
Si eu m-am trezit azi noapte si n-am mai putut sa adorm

Lai ce fain ca te-ai inscris la cursa!! Si la noi se organizeaza curse de genu da n-am participat niciodata.
Insa inainte incearca sa alergi si pe afara sa te obisnuieste. Nu e chiar tot una pe banda si pe asfalt/ teren..
Si sigur ca cel mai important e sa participi

Delia si eu vreau sa vina primavara Da mai nou e mai frig.. Ieri cel putin a batut un vant de ziceai ca´s - 15 grade, nu -2.. SI nici pic de zapada. Vik o venit zapada la tine?

Gusta tu ce mai zici? Cam absenta pe aici..

Eu ma apuc sa citesc niste cursuri..

O zi faina tuturor

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput