Nou stil de viata (250)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ce am mancat azi:

Bautura din orz solubil Crastan - 8 grame, 27.5 calorii, 0.6 proteine, 0 lipide, 6.2 carbohidrati, 0.3 fibre
Piept de pui file, fara piele - 150 grame, 189 calorii, 37.5 proteine, 3 lipide, 1.5 carbohidrati, 0 fibre
Varza - 250 grame, 77.5 calorii, 4 proteine, 0.5 lipide, 14.3 carbohidrati, 5 fibre
Ulei de floarea soarelui pentru gatit si salate Bunica - 10 grame, 90 calorii, 0 proteine, 10 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Paine crocanta de secara Wasa fibre - 33 grame, 100.7 calorii, 4.3 proteine, 2.6 lipide, 14.9 carbohidrati, 7.9 fibre
Telemea de oaie Olympus - 100 grame, 276 calorii, 16.5 proteine, 23 lipide, 0.7 carbohidrati, 0 fibre
Rosii - 150 grame, 27 calorii, 1.4 proteine, 0.3 lipide, 5.9 carbohidrati, 1.8 fibre
Paine graham French Toast - 50 grame, 122.5 calorii, 4 proteine, 1.5 lipide, 23.3 carbohidrati, 0.4 fibre
Unt de masa B 65% grasimi Napolact - 20 grame, 117 calorii, 0.1 proteine, 13 lipide, 0 carbohidrati, 0 fibre
Sunca de Praga Campofrio - 150 grame, 168 calorii, 22.5 proteine, 6 lipide, 6 carbohidrati, 0 fibre
---------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL: 921 grame, 1195.2 calorii, 90.9 proteine, 59.9 lipide, 72.8 carbohidrati, 15.4 fibre

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Tzuni, fructe nu maninci, macar 1/zi...

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Tzuni, ramai la wasa, painea aia de graham cred ca are mare parte faina alba. Si inlocuieste uleiul de floare cu cel de masline.
Si mananci niste nuci, te rog eu . Inca mananci putin, hai mai urca nitel caloriile, pleassseeeee!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Delia .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delidana

Tzuni, fructe nu maninci, macar 1/zi...

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan


Azi n-am avut pofta de dulce, asa ca am sarit fructul. Dar il am maine in plan.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Citat:
citat din mesajul lui puskin

Tzuni, ramai la wasa, painea aia de graham cred ca are mare parte faina alba. Si inlocuieste uleiul de floare cu cel de masline.
Si mananci niste nuci, te rog eu . Inca mananci putin, hai mai urca nitel caloriile, pleassseeeee!


Painea Graham si uleiul mi-au aparut in mancare pt ca au fost la munca (salata de varza era gata facuta). Acasa nu folosesc decat de masline. Ma duc sa mananc niste migdale, ca nu am nuci. E ok?

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Ok, inteles. Foarte bune si migdalele, o portie de 30g e ok .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Puskin, ce afectuoasa esti...

Tzuni, si mie-mi plac migdalele, mai ales nesarate, ca sa nu beau o tona de apa dupa ele. Pacat ca semintele astea sint atit de calorile, ca as minca mai multe.

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!

La Multi Ani! Bianca! sanatate si noroc. Anky sa-ti traiasca printesa!

Nici azi nu au publicat cei de facultate nimic nou pe site. Ma intreb cand au de gand sa publice noua programare a examenelor? Oricum sunt neseriosi si, sincer, imi pare rau ca m-am inscris: si bani, si stres, de care chiar nu aveam nevoie acum. Dar asta este, merg inainte.

Gabi te mai rog odata imi spui si mie cum sa-mi activez PM-ul? Dupa care daca nu cer prea mult sa-mi mai trimiti odata. Daca nu te superi...

Va las acum ca merg sa calc ceva rufe, dupa care merg la somn ca imi pica ochii pe tastatura.

Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Delidana, mie-mi place mai mult fisticul

Puskin

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput