Nou stil de viata (250)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Lai distractie placuta lapetrecerea ceheasca (daca-mi aduc bine aminte).

Mik tu ce mai faci? Stai sub umbrela si papi tacos?

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao dragelor. M-am intors de la aniversare, n-a fost party, a fost mai mult o intalneala de prieteni intr-o casa mare si primitoare, cu mancare mai asa ca la botu calului, gateala romaneasca si 3 feluri de prajituri si torturi...multi copii tzipatori si agitatie maxima, dar a fost placut.

Nu stiu voi, dar eu abia astept pozele cu Ruxi in noile achizitii si cu freza noua! Multa sanatate Ruxi!

Vikingo hai sa ne traiasca floricelele! Abia astept sa merg sa-mi cumpar si eu, maine!

Tzuni, si? Cum a ramas cu X-man?

pe maine gagici, am treaba...

R

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Hallo fetelor...

Eu azi am fost cu piticul al mare la teatru de papusi...si am vazut "Tom Degetel"...si ne-a placut...desi pe la sfarsit Stefan se cam plictisise...si voia acasa.... A fost si ieri cu ta'su...la "Alladin si lampa fermecata".
In rest sunt ok, un pic obosita...si ma duc sa ii fac lui Tudor ceva de papa si o supitza de legume pentru maine.

De mancat am mancat putin...mai mult ciugulit 2-3 linguri de mazare de la pitic, 2 ficatei cu 2-3 bucati de cartof natur, iar dimineatza o felie paine cu gem. In rest ma simt umflata...si nu am chef de nik...doar de concediu. Sunt tare deprimata cand ma gandesc ca maine tb sa ma duc la servici...offff...vreau la pensie....

va poop pe toate!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Buna seara,

eu sunt varza, parca m-a calcat trenul...deci bag ceai si stau in pat. Si ma doare capul de nu va spun...

Mai viu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Seara buna!

Hop si eu, direct de pe partie, v-am citit in diagonala, am retinut cam putin, dar am cateva chestii de zis:
Zuzi, multa multa sanatate mamei tale!
Carmen, sanatate lui Iustin, sa se faca bine repede!
Cami, sa va traiasca bebelusul si sa va bucurati de el!
Violeta...ai incredere ca vom avea si noi copilasi...curand sper.. Eu mi-am petrecut ultimele doua zile cu cel mai istet copil de 4 ani si jumatate, de mult nu m-am mai simtit asa incantata de compania uni copil, m-am jucat cu locomotiva Thomas & Co, am jucat "Nu te supara, frate!"...super!!!
Vik, cred ca tu ma intrebai..nu profesez, a ramas o amintire psihologia, acum imi toc nervii cu achizitii&logistica si ma simt nitel frustrata ca nu am mers in directia cealalta, dar asta e..
Daca ma fac mai isteata zilele astea, va pun pozici cu mine, pe partie, pe schiuri, ca azi am avut o premiera, m-am urcat pe schiuri...super distractiv, da nu mai fac!...am tras o cazaturaaaa...
Gabi...super muzici, m-am remontat cu "My way!", o piesa pe care o iubesc tare.
Am mancat cam prost toata saptamana, maine voi vedea consecintele si am sa va spun si voua ca sa ma urecheati!
Va pup pe toate, multumesc celor ce mi-au urat sa ma distrez,sa stiti ca am reusit sa ma relaxez dupa multa vreme, prea multa..
Ma duc sa vad Ice Age 2

Donna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns donna79 spune:

Aaaa....Dordia, si eu visez la pensieeeeeee!!! M-am saturat de munca... ca de mere acre! Si ma chinuie depresia de duminica seara.
Ruxi sanatate, da-i cu ceai, lamaie si somn!

Donna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Io visez la unu' cu bani, care sa ma tina acasa, ca la pensie....

Ma duc la culcare cu Meri. Ma simt f rau, ma doare burta, inca-s umflata si-mi plezneste capul. Am iesit cu Meri la plimbare si-mi venea sa vars in parc. Of!

Noapte buna.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Buna seara!
Carmen multumim de noul capitol!
Zuzi,Carmen multumim mult de urari! nu e un super talent, dar facem progrese, si ne tinem de el!
Roxa am sunat acu seara sa intreb ce e cu papucii tai, m-a intrebat aia daca ii mai vreau ca atunci suna la vanzari sa intrebe ce e cu ei, si ma anunta intre 3-5 zile daca mi trimit sau nu-i mai au, am zis ca astept sa ma anunte!

va pup, sa aveti o saptamana buna!

edit ca am uitat sa urez multa sanatate tuturor bolnaviorilor mici si mari!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara fetelor!

sa o iau metodic:
Gabrielama, desi imi este jena trebuie sa spun ca nu stiu sa-mi activez PM-ul. Pleaseee, ma ajuti?
Tzuni mersi, vad ca sora-mea are grija de mine. Sigur mi-l va da, daca nu il cer eu. Multam
donna79 sper si eu sa fiu mamica intr-o zi.
Carmen

Azi am fost la niste cumparaturi, apoi pe la sora-mea sa-mi vad nepoteii si pe la parinti.
Dupa-amiaza am facut o varza calita la cuptor.

Va las acum ca merg sa ma pregatesc pentru maine. Incepe o noua saptamana de munca.
Pupici pentru toate fetele: Gusta, Delia, Zuzilici, Tumpi, Puskin, Lai, Louisea, CristinaT, Crystina, Criscosty, TLaura, Happy, Happymum, An-k, Roxana, Rolo, Sabina, Aliclara, Mamicadulce, si toate celelalte fete pe care le-am uitat fara intentie
Va doresc o saptamana frumoasa si usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Noapte buna zic si eu .

Si azi am avuta o zi lea(rea) asa ca ma duc la nani si ne auzim maine.

Multa sanatate la toti bolnavi

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput