Nou stil de viata (250)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Buna ziua, ca dimineata nu mai e de multe.

Mai, mai dar aveti spor la scris nu alta.

Marilena, imi pare rau ca dr de acolo sunt asa tampiti.Am observat ca nu e prima data cand aveti probleme, dar adevarul e ca in afara dr se comporta altfel cand e cazul copiilor, nu dau imediat antibiotice.

Tzuni, Mitzy a adaptat super aici

Zuzi, din pacate stiu si eu cum e sistemul ca in Ro asta am lucrat,dar vezi tu unii se cred mai presus de toate, inclusiv de lege.Legal nu are voie sa faca asta, atata timp cat avem un ctr si confost lui demisia a fost depusa cu o luna inainte,dar dl fost sef , romand fiind, crede ca el poate sa joace pe degete pe oricine.Si partea comica e ca a mai fost dat in judecata de un fost coleg.Plus ca odata cu noi a mai plecat un alt coleg si lui tot asa i-a intarziat cu plata.De rezolvat o voi rezolva, amical sau legal, dar pana atunci eu ma fac de kk in fata celor unde am de platit si carora nu le pasa ca nu am incasat banii ci doar ca-s rau platnica.

In fine sa nu ma lungesc prea multe ca mai putin conteaza asta.

Carmen, multumim pt noul capitol.

Eu mi-s inc ain pijama,desi sunt treaza inca de pe la 10, poate poate ma urnesc sa ma schimb si sa strang pe aici ca zici ca au trecut turcii, cu toate ca ieri am strans.Duc dorul masinii de spalat vase, cu toate ca doar la sf de saptamana o puneam ca in cursul sapt spalam de mana 2 vase.Ce tie si cu comoditatea, desi conform studiilor, iesi mai ieftin spaland cu masina, decat cu mana.

Gata fug ca ma chinui de o ora sa scriu mesajul si acum striga al meu dupa mine ca nu stiu ce vrea sa-l ajut sa fac.

Mai revin......

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Tumpi la avocat ce mai..! Urita treaba. Oricum va pierde si va plati si costurile extra. Mai adauga chitante la dosar, cu dovezi din perioada asta, ca sa ceri si bani in plus drept despagubire. Uite am sa-l intreb si pe al meu sa vad ce zice, mai ales cit dureaza un astfel de proces. Eu am fost prima pe subiect cu lalele, zambile si narcise. Tumpi tu ziceai ca se ofilesc prea repede. Evita pervazul, e prea cald de la calorifer. Eu le pun undeva mai la racoare.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

'Neatza, azi am avut si eu una din Mare in casa ca m-a trezit Bella de la 7. Si mie mi-e asa de
Merg sa citesc din urma si revin.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Vai nu-mi vine sa cred ca toata lumea (sau aproape) e treaza.

Mephala multumesc pentru capitolul nou.

Gusta bine ca s-a odihnit Mara. Poate reusesti si tu sa "furi" azi macar vreo ora de somn.

Vik poate-mi trimiti si mie info despre carne, please. Sau poate tu Tzuni daca ai mai mult timp.

Tzuni de ce a-si fi suparata pe tine? Imi pare rau ca esti asa "gogoasa" dar o sa treaca, nu? Spor la cumparaturi de legume si fructe.

Ruxi sanatate multa. Sa stii ca vit. C face minuni. Ia cate un drops macar de 3 ori pe zi.

Delia deci ai fost si "model" de data asta. Dar cu sarusile de baie tot nu mi-ai spus daca merita.

Happy ca bine zici de-o CUBA. Pomeneam si eu m-ai zilele trecute de ea dar...mai am de asteptat pana la concediu. Dragut, vecinul si pare un tip serios si original . Go for it, girl!

Roxana succes cu dieta si distractie placuta diseara.

Gabi .

Lai tu pe unde ai disparut.

Merg sa pregatesc micul dejun ca mi s-a trezit "casa" .

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Zuzi, am uitat sa-ti spun de sarurile de baie. Le-am incercat, miros frumos, dar cred ca trebuia sa pun mai mult. Cu ocazia asta am facut si o sauna in toata regula in baie, cu efecte vizibile asupra tenului care s-a curatat bine. De la atita abur era sa mi se faca rau si data viitoare musai sa imi iau o sticla cu apa ca ma apucase o sete....


www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Zuzi nu e vorba d e informatii despre carne, is doar niste imagini despre animale carora li se smluge blana de vii si imaginea trupurilor singerinde care inca misca socheaza. Pe peta gasesti. Is treburi ce se intimpla zilnic in china. Mai nou am citit ca au aflat ca tot acolo intr-o anume regiunge pisicile is gatite de vii, nu am vazut un film am citit doar marturii. Aseara nu am gasit filmul pe care-l vazusem eu si a avut efectul asta asupra mea. In ala vechi era un film de vreo 5 min, cu 5 animalute din astea zbatindu-se fara piele pe ele si atunci cind unul e filmat mai de aproape si se vede cind ii trage pielea de pe cap si ochi si el inca mai clipeste ori ceva d egenul dupa, cu singele ala peste tot poate avea asupra unora diferite efecte. In cazul meu a fost ca nu am mai mincat carne timp de o luna. Dar atunci a fost atit de neasteptat acel reportaj, m-a luat total pe nepregatite de am vomitat pe loc. Eu care nu am vomitat nici macar odata in sarcina oricit de greata mi-ar fi fost.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ce i-am trimis lui Tzuni e un film in acel stil, doar ca e vb doar d eun singur animal astfel jupuit de viu. Si nu m-am uitat pina la sfirsit nu stiu daca Tzuni a reusit.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Puskin aaa pai neaparat sa te vedem!Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Vik mersi! Din ce-ai descris mi se pare oribil. Rasa umana mi se pare ce-a mai "violenta" din toate rasele. Stiu ca-i vorba de selectie naturala cand leii, tigrii, etc. mananca alte animale dar noi oamenii consider ca suntem singurii care "ucidem" mai mult decat manacam si din ce-mi spui tu se pare ca uni au ajuns s-o faca cu-n sadism feroce.
Sincer m-asteptam la ceva care sa explice efectele "negative" ale carnii (gatite) asupra organismului, dar ce mi-ai povestit efectiv m-a rascolit. Brrr! N-as avea stomacul atat de 'tare' sa vad asa ceva.

Noi ieri la cumparaturi iar am avut fun. Isabella si-a "cumparat" o trusa de copt cu toate ustensilele necesare unui cofetar si o trusa de machiaj. Sincer copilul acesta ma dispera cu cosmeticalele. In fiecare zi imi ia gentuta si-o desface ca sa vada si ea ce-i acolo. Chiar daca am facut acelasi lucru c-o seara inainte. Si le desface pe fiecare in parte si ma intreba: Mami dar asta pentru ce este? Mami dar asta pentru ce este. La rujiuri deja nu mai avem probleme, stie ce sunt. E "terminata" dupa cosmeticale.
Fetelor cu fete si voi treceti sau ati trecut prin asa ceva?
F imi tot spune ca enormal ca toti copii sunt curiosi dar parca prea mi se pare curioasa doar in anumite domenii. In orice caz el n-a fost de-acord cu aceste cumparaturi (trusa de machiaj) drept urmare pana la casa le-a "pierdut" pe drum. Si dupa ce-am platit ce credeti ca intreaba Bella: Dar cumparaturile mele unde sunt mami?
La care eu : La tati in punga!
ea: Tati, cumparaturile mele unde sunt?
Tati: a dus-o cu vorba si a mers dar ceva mai greu decat altadata. Si ma gandesc ca v-a veni o zi cand n-o s-o mai putem duce cu vorba.

Sabina te . Pe unde esti, esti bine?

Lou tu cum de nu ti-ai aratat ochii azi?

Lai buna dimineatza! Hai trezirea!


Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Delia, Zuzi plec intr-o mica excursie (in care o sa mananc niste carnati cu varza si-o sa beau o bere, va spun de pe acum ), va pove' mai multe maine.

Sanatate multa bolnavioarelor!

Lai

Mergi la inceput