**LMA!!**Puiuti de Randunici 2008!! (202)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luny spune:

stiu si eu ca pana nu terminam cu alaptatul tot asa va fi, si asa usor e de spus,si eu imi spun in minte acelasi lucru,dar se bate cap in cap cu realitatea!..numa in pielea mea si a Claudiei sa nu fie nimeni...dar si cu terminatul asta, nu e asa usor, Clau a fost norocoasa, ca Rebe a acceptat bibe si formula, ceea ce asta al meu nu vrea neam..si faza e ca am incercat s-o raresc cu alaptatul si nu tine, ca face urat...mi-e teama ca va trebui sa fac acea intarcare brusca, sa stau departe de el cateva zile...stiu ca e traumatizant, si ca va face urat tare, va plange groaznic dupa mine, din cqauza asta nu am nicio tragere de inima sa o fac..parca tot sper in sufletul meu ca s eva intarca singur in curand, desi clar nu sunt semne in directia asta..si spatele ma ucide, sunt toata intepenita de stat pe coaste toata noaptea.. gata, am tot zis ca nu ma mai plang si tac din gura, si uite..
naty pai d-aia intrebat, ca e ca la mine, unu in plus si e inghesuiala mare!

nici eu nu am chestii de blocat sertare/usi/colturi! l-am invatat ca doare bubuiala!

LUNY, mami de bebe MATEI CRISTIAN - Mufarina Pufarina!(16 martie 2008)


Life is to precious to worry about stupid Shit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonic spune:

Buna dimineata! Si noi pe aici, am admirat toate pozele, ce copii frumosi,ce parinti tineri... acum cand am fost cu bb in spital era o fetita cu noi in salon, mama ei avea 19 ani si m-a lovit asa dintr-o data ca eu am dublu!
Sanatate multa puilor, parca umbla cel rau peste tot de-i ia ba cu voma, ba raceli si cate mai cate...
Noi nu mai vomam, diareea s-a dus, dar refuza total mancarea indiferent cu ce-l imbii. De dimineata a luat 3 buc. de paine. Stiu ca nu e de regim, dar tb sa se reobisnuiasca sa manance . Are o scarba de mancare zici ca a baut 3 zile la rand si acum nu-i arde de nimic. Cred in continuare ca e de la dinti, dar ma ingrijoreaza ca mai sunt o multime la rand ca n-avem decat 5! Si sa-l tina atat de mult timp mi se pare exagerat.
Sper ca nu se mai imbolnaveste nici un pui si asteptam poze de la petrecerea Iuliei. Noi pe seara intram mai greu ca moare netul desi avem un abonament de lux, dar asa e la noi:bani multi, calitate zero!
Va mai vizitam in timpul zilei, ca acum tb. sa stam acasa si avem mai mult timp.

catalina, mama Antoniei 07.04.2000 si a lui David-Luca 02.03.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Luny, te inteleg
Tonic, sanatate! Si Cata, multam din suflet!!

Eu am nevoie sa blochez dulapurile si sertarele ca scoate tot de-acolo, acte, becuri, carpe, tzoale... Le intinde peste tot, hartiile le mananca... Deci e neaparata nevoie! Si el si-a prins degetele de multe ori dar tot le desface si scoate tot!!

Ioana si David, cel mai scump martisor



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Tot un pupic si de la mine Teodorei! Stela, nu te panica...urmeaza muuuulte bubuieli la cap-e pretul progreselor pe care le fac.
Cuscra, cu spalatul vaselor...Tanta sa traiasca!...care ieri si-a luat un mic perdaf de la mineAsadar, soacra-mea s-a hotarat sa se dea lovita si sa nu vina la zaiafet azi; asa ca a trecut ieri sa o vada pe Iulia si sa-i aduca niste hainute cadou. Si la mine, deci, s-a intalnit cu Tanta. Eeeeee si cand se pusera duamnele pe taclale...eu avand de invatat...cine credeti ca a hranit de pranz copilul? cine l-a schimbat? cine l-a culcat? Naty! Ca duamnele aveau de vorbit si de fumat tigariBine, o sa-mi ziceti ca eu stric, ca nu am spus ceva...da' asa-s io mai fraiera...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimonix spune:

Incep sa inteleg cat de complicata e treaba cu intarcatul Vladutz nu vrea lapte de ...lapte..de vaca Sunt socata ca asa ceva nu ma gandeam ca o sa se intample Mai incerc, poate nu-i era prea foame...
Ioana eu am cumparat coltare pe care le-a dezlipit Vladutz IMEDIAT...adica a muncit un pic, am avut liniste in casa dar n-au tinut pana seara Iar incuietoarele bine ca nu le-am lipit...am avut asa un feeling, vad ca bun
Petreceri frumoase oameni buni, ca vad ca se tine toata lumea numai de zaiafeturi


Simona,mamica de Teo (15 ani) siVlad Alexandru (18.02.2008)
www.onetruemedia.com/shared?p=56509686d3840dd2953529&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Vladut si Teo
poze

Nu trebuie mai ales sa intelegem,/trebuie mai ales sa fim;/dar mai ales trebuie sa fi fost/intr-adevar mai ales sa fi fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Mimo...Vladutz pana acum a baut un singur fel de lapte, Nan. Asculta aici la una care a schimbat laptele praf in draci: daca vrei sa-l treci pe lapte de vaca treci treptat; FOARTE treptat. Amesteca-l cu Nan si creste lent proportia, altfel s-ar putea sa nu ai nicio sansa!
Luny, dar tu numai cu Milumil ai incercat la Mufa? Ca ieri m-a sunat o tipa cu care ma imprietenisem in spital, nascuse 2 zile dupa mine, si-a amintit de ziua Iuliei si a sunat sa ma felicite. Fi-so cica tot complet tzatzo-dependent, chiar si la diversificare a avut probleme ca el doat tzitzi ar fi vrut. Singurul lapte praf pe care i l-a acceptat (si acum e in curs de intarcare "blanda:) a fost Humana. Si mi-am amintit ca din tot ce am incercat noi, Iulia a primit Humana destul de bine insa i l-a scos pediatrul pt ca practic nu luase deloc in greutate cu Humana (si cum am trecut pe Aptamil a inceput sa ia)-ma rog, nu-l asimila ea, nu stiu, dar e un lapte bine primit...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns natynic spune:

Sunt emotionata...m-a sunat tata ca a gasit costumasul in care am fost imbracata eu la 1 an (pe care-l stiu doar din poze in care aratam ca o mireasa mica, e ceva superb, lucrat manual); si m-a intrebat daca nu vreau sa o imbracam pe Iulia cu el ceea ce tare m-a entuziasmat desi el zice ca sigur ii va fi mare ca eu eram mult mai mare la 1 anAsta e, om vedea...

Naty
mamica Iuliei Elena-esenta tare in sticluta mica (30.01.2008)
DA-I DOAMNE MINUNII MELE SANATATE, MINTE SI NOROC!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Ioana,sa aveti o zi frumoasa!Sanatate Davidutului.
Luny,Mufarinul,poate s-o cuminti si s-o potoli noaptea.Am aceeasi parere ca si Ioana,eu ti-am mai spus,ca pana nu il intarci,nu stiu daca se va schimba ceva..Succes,oricum ar fi.
Clau,poate-mi zici si mie reteta succesului noaptea,ca la mine nush de ce nu mai exista mare lucru...la mine deci fiind problema...desi nu stiu daca am fost mare amatoare vreodata...sau o fi ceva cu varsta asta de peste 30 de ani,ca asa citeam undeva..mai astept cuminte.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Tonic,sanatate puiului!
Luny
Naty,of,si soacrata asta!
naty,uite ca Teo nu a primit deloc Humana...la ea am simtit o imprietenire cu milumil si milumil e!Si oricum,Humana e bleah pe langa Milumil sau chiar Nan.deci trebuie mers pe incercat mult,depinde de copil..Haha,de faza cu costumasul tau!

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mstela spune:

Luny,cu laptele,eu te inteleg perfect.Doar stii cat m-am chinuit si eu..dar ideea e,ca pana nu am terminat eu cu laptele meu sa nu mai traga ea si s-o luam de la capat,nu am reusit nimik.Si chiar si asa,cateva zile,ea a baut doar cativa stropi de lapte praf si aia dati pe gat cam fortat cu biba,ca nu vroia.Succesul la noi cred ca a fost insistenta soacramii care o mai lasa putin si iar o incerca cu biba,ea incepea sa urle,o mai lasa si iar o incerca.Cam asa s-a obisnuit ea,tzatza nemaivazand in timpul asta.A fost dureros tare.Dar,de foame nu murea in timpul asta ca avea mesele solide,si usor usor,a uitat de tzatzi si a vrut si lapte milumil..La inceput 30 ml,apoi crescand si ajungand acum la 120-150..ca mai mult nu vrea o data.

Stela,
mamica fericita de TEODORA mult dorita (1.04.2008)

Mergi la inceput