Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 45

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:


Monica, nimic din ceea ce as spune nu ar exprima ce simt. Ce as putea sa iti spun? Cuvinte care, desi din suflet, ar parea goale si absurde. NU E DREPT! NU E!!!! Dar e hotararea Lui...poate la un moment dat va capata sens.

Gandurile mele sunt alaturi de tine


Mamica minunii Ana Bianca (20.02.2009)

Pozele noastre

Fotografii profesionale evenimente


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Azi e 30. N-am uitat durerea veche din cauza durerii noi. Doar ca doare si mai tare...

ai grija de tine, de Alex, de copii. Dar si te tine, de sufletul tau necajit.



esti tare departe, cum te putem aduce mai aproape de noi sa iti transmitem din energia noastra?

Monica mami de cu motoras CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ALMA, te iubim fluturas mic, si nu te uitam; ai acum o surioara noua langa tine, sa aveti grija de mami, tati, fratior si surioara voastra
monica si alex, sper din tot sufletul sa mai gasiti putere in voi sa mergeti mai departe, si sa nu-l indepartati pe Dumnezeu din viata voastra

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
mutzunel la 6 luni
cum am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Alma..azi am aprins lumanari pentru tine si pentru surioara ta...Maria Alexandra...asa au hotarat parintii vostri sa o cheme..pentru a putea vorbi de ea...



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ma rog si eu pentru micutele ingerase

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca

VREAU SA NU MAI FIU DIFERIT!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ayla, imi pare rau!

*Daca cineva rade - razi cu el impreuna!
Daca cineva canta - canta cu el impreuna!
Daca cineva lucreaza -

lasa-l sa lucreze! !*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Monica, mi-e teama pentru tine. Te rog... da un semn de viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Moni, imi pare atat de rau

fericita Maya Andreea



www.youtube.com/watch?v=TBPTDO-GMV0" target="_blank">Pentru sotul meu! TE IUBESC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Ayla, imi pare tare rau.Am sa spun ceva ce am auzit, nu stiu cat e de adevarat, dar daca ar fi asa ar fi bine si am avea o mica iluzie de explicatie.Inca odata ma ierti daca aberez, nu vreau .
Se spune ca un suflet pentru a urca pe scara nemuririi,spre lumina absoluta, trebuie sa-si ispaseasca pacatele, sa se purifice.
Acum nu stiu daca e vorba despre acelasi suflet, avand in vedere ca a fost tot fetita, dar iar se spune ca daca nu ai pacate ,un suflet poate trebuie doar sa treaca prin aceasta experienta, ca sa se poata intalna, nu mai e nevoie de purgatoriu ce il reprezinta viata pe acest pamant.
Poate atat Alma cat si Maria , doua suflete pure, (sau acealsi), au trebuit sa treaca prin experienta nasterii ca sa se inalte mai sus spre lumina, a fost de ajuns atat.
E groaznic pentru noi care ramanem in urma, dorul si durerea sunt imense, dar din punctul lor de vedere este ceva mirific ca nu au mai trebuit sa se incarce cu alte pacate pe care le-ar fi facut in aceasta existenta.
Sper sa fie cat de cat adevarat aceste supozitii, macar sufletele lor sa fie acum in lumina pura, mantuite.
Iarta-ma daca am aberat, nu pot vorbi despre certitudini cand vorbim despre asa ceva, dar gandul ca ar putea fi asa ne intareste.
Noi de pe acest pamant care trebuie sa ne petrecem viata, sa incercam sa facem cat mai mult bine , astfel ca sufletul nostru sa nu necesite noi si noi experiente, de multe ori dureroase.
Poate daca ai vorbi cu un preot cu adevarat preot, nu din cei falsi, ti-ar da o raza de lumina in suflet, pentru a putea pasi in continuare .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elilov3 spune:

draga mea ayla
nu stiu cat de mult te alina toate aceste mesaje, dar vreau sa intelegi ca timpul te va ajuta sa mergi mai departe...asa se zice acum nu stiu cat este de adevarat...eu de multe ori am incercat sa uit acea clipa neagra din viata mea a despartirii, dar tot doare...asa e lasat de la Dumnezeu unii sa sufere mai mult decat altii, unii sa produca suferita mai multi de cat altii si tot asa...imi doresc din suflet ca tu sa ai puterea de a merge mai departe puterea de a te bucura de celelalte minuni din viata ta...nu deznadajdui, mergi mai departe intoarce si celalat obraz, plangi, tipa descarcate cumva nu tine totul in tine, te vei inbolnavi..oare asta isi doresc ingerasii tai?...scopul mesajului este acela de ati ridica moralul, si fara sa vreau plang si ma gandesc la cel ce a fost al meu drag copil si la tot ce am simtit cand a plecat, cum toti imi spuneau va fi bine, trebuie sa mergi mai departe si imi venea sa sar la gatul lor sa le zic 'dar voi stiti ce simt? ce traiesc? cum doare? de ce vorbiti daca nu stiti' si ii uram si ii iubeam si nu puteam sa mai traiesc si imi venea sa fug se plec in lumea alba sa inchid ocii sa uit de toti si toate....si sunt aproape 5 ani de atunci si doare si uneori imi vine sa imi scot inima din piept...dar durerea s-a mai diminuat, am acceptat lucrurile asa cum sunt am realizat ca indiferent de cat de mult as plange s-au m-as zbate pe el nu il mai intorc, ...m-am resemnat si am indraznit sa merg mai departe...si iata ca merg si acum
incerc sa gasesc niste cuvinte care te-ar putea alina si nu stiu cum...probabil tu esti cea care va trebui sa mergi mai departe si sa te linistesti....probabil nu vei avea chef nici sa citesti tot ce am scris...si plang si eu si sotul si iti inteleg durerea...e nedrept, e ...
o mica rugaciune pentru ingerasii tai

*************************************
"Cand uiti de propriile tale defecte devi mandru." Democrit



Mergi la inceput