Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Ayla...inteleg bine????
M-am tot uitat dupa tine si nu pricepeam unde ai disparut...inteleg eu bine??? Ce-o fi in sufletul tau?! Ma bucur mult ca ai puterea asta...sunt spiciless...incredibil! Toate gandurile sa mearga catre voi!
Dumnezeu sa va vegheze si sa va aiba in paza iar bebe sa vina cu bine pe lume, sa va aline dorul si sa va mangaie sufletul ranit!




mamica de Alexandra Ioana nascuta din inima, crescuta in suflet
_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma este IUBIRE ****** un copil a crescut in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Mariaa multumersc!
Am avut si am motive intemeiate pt care nu am mai intrat pe forum, decat putin la Ghiocei. Nu, nu am putere, dar cineva asa a decis.

"Un suflet nu moare, un suflet doar se pierde. Si nu in neant, fiindca neantul anuleaza existenta in genere. Sufletul ajunge, doar, intr-o alta lume care nu-i a noastra..."

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Viata merge inainte
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

de cand am aflat, doar la voi ma gandesc.
La cum se intampla unele lucruri fara sa vrem noi si se intampla in ciuda tuturor lucrurilor si orice ar fi
La cat de miraculos a sosit Erik in viata Aidei, la fel de miraculos apare acum si bb mic, smecher de pe acum, la tine, Moni
Sunt sigura ca totul, totul va fi bine pana la urma.


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

multa putere iti doresc Monica draga ...o sa fie bine...trebuie!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

Sa-l ajutam pe Alex


36+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

AMR 2 SAPTAMANI

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

felicitari! ...si sarcina usoara!

*decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

mi s-a facut pielea ca la gaina de emotii Slava Domnului in toate!


-------


mamica fericita de Alexandra


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21
Am visat-o....

Am visat-o, cand, coincidenta a fost ca UM dupa care se calculeaza varsta sarcinii sa coincida cu 30 (iulie)... 30, zi nefasta.
Cred ca acea zi de 30 a fost cea mai linistita zi (zi de 30), zi in care sufletul meu s-a simtit consolat. In orice alta luna, inainte si dupa, am plans mult de dor, de durere, si de dorinta de a fi cu mine, cu noi.
Ca apoi, pe 30 septembrie, ziua ei de inger... 8 luni, sa visez din nou. Nu pe Alma, ci pe mine si pe Alex, asteptand sa nasc un baietel. Un vis pe care l-am simtit atat de real, simteam contractiile si mana sotului meu pe burta mea. Un vis pe care nici macar nu l-am luat in considerare. Desi aveam atunci deja 8 saptamani. Si nu stiam...
Nu stiu inca ce trebuie sa simt pt bebe din burtica, stiu doar ca totul a fost neasteptat. Am aflat cand aveam deja 10 saptamani si 2 zile. Cred ca Alma stia, si tati "stia"... Intre ei a fost mereu o alta "legatura". O legatura pe care eu, in necredinta mea, nu am reusit sa o leg.
Viata mea, a noastra, este foarte agitata acum. Simt uneori ca nu mai am putere. Trebuie sa gasesc putere acum si pt bebe, un copil al nostru, creat din iubire. In viata atatea lucruri se intampla fara inteles. Pt mine atatea lucruri s-au intamplat fara inteles... dar poate cineva, acolo sus, stie... stie de ce.






Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

sa-ti ajute DD sa gasesti putere ......noi vom fi alaturi de tine! sarcina usoara!!!!!

*decat sa bei si sa conduci, mai bine sa fumezi si sa zbori!!*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

Monica (Ayla) ce mai faci, cum se mai simte sotul, burtica e bine ?
Mai poti? Multa sanatate si sa fie totul bine.

roxy mamica lui Alex (17 august 2007)si Cristi (05 iunie 2000)



http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Asa trebuia sa fie... Viata noastra ar fi fost perfecta.

Roxi multumesc!

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda...
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Aprinde o lumanare in memoria Almei.
Viata merge inainte...

Mergi la inceput