Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Azi am fost iesiti in natura. Am avut companie o multime de fluturi colorati si prichinduta mea se uita cu ochi veseli dupa ei. Atunci stand si uitand-ma la ea m-am gandit ca Alma se joaca cu ea. Somn lin inger drag.

Monica draga pentru tine.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumesc pt ca va ganditi la noi!

www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Azi ai fi implinit 8 luni. Dumnezeu sa te aiba in paza si sa vegheze si asupra familiei tale mult incercate!

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

Dumnezeu sa te indrume spre lumina in cer si pe surioara ta aici pe pamant



-------


mamica fericita de Alexandra si 5s


-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Am aprins lumanari pentru tine...ingeras ALMA


Gigelica,mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Alma, inger scump sa veghezi frumos asupra familiei tale.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Somn lin in ceruri, si sa veghezi asupra familiei tale..sa alini durerea



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Cu mult drag, pentru ingerasul Alma! Sa ai grija de familia ta!

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

Asa am venit eu pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumesc mult celor care s-au gandit la ingerasul meu!
Suntem in octombrie si inca va fluturi. Ma gandesc mereu la Alma, dar incet incet aceste ganduri dor tot mai putin. Asa ca ma pot gandi la ea mai mult, pt ca nu mai e nevoie de durere.
Mi-e uneori atat de dor de ea, incat plang. In acele momente toata lumea mea se opreste in loc. Uneori inca simt acelasi gol in suflet, gol pe care credeam ca l-am umplut, sau ca s-a atenuat. Poate doar ma mint, pt ca "ceea ce am" are mai multa nevoie de mine decat "ceea ce nu am". Am invatat sa traiesc pt ceilalti atat de mult, incat am uitat sa mai traiesc si pt mine.
Multe nu mai am de spus, am spus deja in atatea luni... 8 luni fara micuta mea.
Luana a crescut atat, iar Alma a ramas tot micuta pe care am tinut-o doar o singura data in brate. Am vazut atat durere in ultimul timp, inca, daca Alma a ales sa fie mereu in stadiul de copil pur, eu am ales deja ca-i voi respecta dorinta. Mi-o amintesc doar asa, ca in poza ei. Micuta, pura, si senina. In timp ce imaginea Luanei se schimba tot mai mult, si devine o fetita din bebelusul mic ce a fost, nu ma mai intreb cum ar fi aratat Alma. Ea arata asa... si atat.
Luna trecuta de ziua Almei, ziua ei de inger, am plans. Am plans pt ca a fost singura, si nimeni nu a fost sa-i duca flori. Am reusit sa merg la ea abia a doua zi, si am simtit acelasi gol, aceasi liniste, si acelasi sentiment ca nu, nu e acolo. Iar daca e deja sus in Cer, si de acolo vegheaza asupra celor dragi ei, pe care ii iubeste si care o iubesc, si daca de acolo chiar trimite cate-un semn, cate un vis sau cate un fluturas la geam, si cate un inger pazitor... probabil ca locul ei este acolo, si ca Alma chiar a fost creata pt Cer, pt ca "cineva" are nevoie sa-i fie inger pazitor.

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Opt luni... am plans si m-am rugat: Da-mi-o Doamne inapoi!

Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!

Mergi la inceput