Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Ce as putea sa spun .... decat ca ma inclin in fata ta si ma rog petru tine si familia ta.

Carmen mamica fericita de elefantica Ina Gabriela (16.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Alma, ingerico!

mami

Monica mami de CRISTIAN
(7.03.2009)

CAND 1+1=3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

monica, esti din punctul meu de vedere cu adevarat o mama puternica. nu/mi vine sa cred ca deja au trecut 6 luni...la multi ani luanei.
un gand si o rugaciune pentru alma.
o floare pentru tine. ai grija de tine si familia ta minunata!

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA
am mai crescut!
Povestea CRINEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

Monica si Alex

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

www.Darius-Andrei.piczo.com

http://nshrine.com/shrine/Darius

24+ Darius mi-a trimis de ziua mamei cel mai frumos cadou, un bebe!

bebe Flavius Cristian

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

pentru ingerasul Alma care acum 6 luni i-a adus un zambet pe buze mamicii ei, chiar si pentru scurta vreme, si care acum ii aduce din nou zambet mamicii ei prin fluturasii pe care-i trimite
moni, ti-am mai spus da??? fluturasii sa nu ai nici o indoiala ca sunt de la Alma; eu am ajuns ca de fiecare data cand vad fluturasi sa ma gandesc instinctiv la ingerasul Alma; si e un lucru absolut superb, cred ca toate fetele de pe forum au acelasi sentiment, si ingerasul nostru o sa fie pomenit tot mai des cu mare drag.

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2

diana mami super fericit de mutunel incredibil David Gabriel 1 aprilie 2009
minunea noastra David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gigelica20 spune:

Azi e o zi importanta , cel putin pentru mine. Dar despre ea voi vorbi mai mult la odiseea noastra in Clubul scutecelor.
Azi e o zi importanta pentru ca imi ofera sansa sa vorbesc despre Alma, sa vorbesc despre Monica...
Eram inca insarcinata in ultimile saptamani cand a inceput prietenia mea cu Monica. Nu cred ca povestea ei m-a facut sa o iubesc atat de mult, nu durerea ei m-a apropiat atat de tare de ea, ci puterea si altruismul ei m-au cucerit. Puterea de a-i pasa de ceilalti, de a darui fara sa astepte ceva in schimb.
E greu uneori sa explic celor din jur ca eu am o prietena pe care nu am vazut-o niciodata, dar careia ii impartasesc cele mai ascunse ganduri si de la care primesc acel "umar" sa imi sprijin supararile.
Pentru mine Monica si familia ei au devenit...o familie a mea. Ma gandesc la ALMA ca la nepotica mea(pentru ca Monica e sora pe care Dumnezeu nu mi-a putut-o darui prin parintii mei) si simt ca o iubesc la fel cum o iubesc si pe Luana sau pe Clau.
ALMA este mai mult decat un inger, cel putin pentru mine. E un simbol. ALMA e cea care m-a vindecat de o fobie. Nu radeti, va rog. Lesinam de frica fluturilor. Iar acum fug dupa ei sa le fac poze, pentru ca ALMA e in fiecare fluture...
Cand il vad pe fiul meu zambimd sau chiar razand in somn, zambesc si eu si ma gandesc imediat ca o viseaza pe ALMA, caci ea e acolo, un INGER.
Am gresit fata de Monica, intr-o clipa de ratacire si am aruncat niste vorbe care au durut. Iertare imi cer inzecit, dar sa stii ca te iubesc.
Nu am intrat in aceasta relatie de prietenie din mila ci din iubire sincera pe care am simtit-o din partea Monicai.
Nu am povestit niciodata despre Monica precum despre o victima a sortii crude, ci ca despre o mama de inger care merita respectul tuturor si intelegere.
Nu am incercat niciodata sa ofer sfaturi unei fiinte care stie infinit mai multe decat mine cel putin, dar am cautat sa ii fiu...PRIETENA.
Cineva, cred ca profesorul de romana din liceu, ne-a dat definitia prieteniei: PRIETEN ESTE ACELA CARE NU TE PARASESTE NICIODATA.
Ei bine, Monica, te imbratisez cu dor si drag.
Iar pentru ALMA, NU TE VOM UITA NICIODATA. Vei fi vesnic in gand, in suflet si in noastre.
LA MULTI ANI, ingeras ALMA!


Gigelica(Lucia),mami de Victor-Andrei - Pitonul
30 martie 2009

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=ratusca%20din%20viata%20mea&page=6" target="_blank">Votati mutzunelul ratuscut -poze Dy1 si Dy2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ziua de ieri a trecut deja de 10 minute si eu inca nu stiu ce sa scriu; de 6 luni vreau dar nu stiu, nu pot, nu gasesc cuvinte, desi, de gindit, ma gindesc si vreau dar nu stiu cum sa folosesc cuvintul, mijloc imperfect de comunicare, pentru a exprima exact ce simt, ce gindesc...Ma rezum la a spune doar ca si azi, la fel ca si ieri, ma gindesc la Alma ca la un ingeras ocrotitor pentru surioara Luana.


Gina lu' Ian

Poze mai recente cu Ian ..."mare" :-)

Botez Ian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:





Mami lui Alexandra (03.03.09)

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Suntem trei muschetari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Va multumesc din suflet!

Da-mi Doamne, forta de a indeplini tot ce sta in puterile mele, rabdarea de a indura ce depaseste puterile mele si discernamantul de a nu le confunda.
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, cea mai buna mami pentru Claudiu, Luana, Alma
Iti multumesc Doamne pentru ceea ce am, dar si pentru ceea ce nu am, Tie Doamne Iti multumesc!
Aprinde o lumanare in memoria Almei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Cat va admir pentru curaj, pentru taria de caracter, pentru tot ceea ce reusiti sa simtiti, pentru puritatea sentimentelor, pentru gandirea sanatoasa ce-o aveti.
Ieri nu am stiut ce sa scriu. Nu am stiut. Eu nu sunt un om bun, eu urasc si o pot face cu toata fiinta

Alma, inger senin si nevinovat, sper ca stii cat de mult ne gandim la tine in fiecare zi in fiecare fluturas, in fiecare inger pe care le observi in decoratii, in vitrine, in diferite forme si culori, in fiecare stea ce apare sus pe cer.
Si a trecut deja o jumatate de an. Nu-mi vine sa cred cum trece timpul.

Moni, multi tie
_
Editez sa pun mesajul scris catre Moni pe privat, sunt tare trista de ieri si scriu aiurea, ma scuzi Moni

ma tot invart si te citesc si nu stiu ce sa scriu
eu nu stiu ce sa zic
Luana are 6 luni
Alma nu are 6 luni
Alma e in fiecare fluturas pe care il zaresc
am fost la finul meu de 7 ani
are perdeaua plina de clipsuri cu fluturi
fluturi mari
peste tot unde merg, oamenii au fluturi sub o forma sau alta
si gandul ma duce la Alma
la cat i-ar fi placut si ei fluturii
eu ador fluturii, dintotdeauna
pt ca sunt atat de frumosi si vii si zboara purtati de vant
si totusi sunt atat de fragili
am primit de la Mama mea un fluture imens, pt insectar
era imens, de vreo 15 cm
am fost cea mai mandra din clasa
cred ca eram intr-a cincea
Giulia se viseaza sirena ... cu aripi.
ea mananca fructe sa-i creasca aripile.
ma innebuneste. azi noapte a visat ca avea aripi si zbura. s-a trezit fericita si multumita si s-a pus sa manance prune.

Am scris mult si aiurea, scuza-ma.
Eu vroiam ca Alma sa nu fie fluturash, sa fie aici.


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) & Sela
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"
NU RAMANE INDIFERENT !
AJUTA-L PE BOGDAN SA VADA !

Mergi la inceput