Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vias spune:

offf...Alex ma bucur ca esti alaturi de sotia ta, alaturi de copilasii tai, atat cei de aici de pe pamant...cat si alaturi de Alma.


Ceea ce ai scris tu este foarte frumos...am plans...asa cum plang mereu...as vrea sa spun ca sunt tare si ca am reusit sa trec cat de cat peste aceasta suferinta...dar nu-i asa..
sunt 6 luni si jumatate de cand Darius nu mai este aici...nu am fost la vreun psiholog...dar cred ca ar fi timpul sa merg...am foarte multe probleme...din pacate problemele mele nu au inceput si nici nu s-au sfarsit cu moartea lui Darius...simt ca sunt blestemata...iar acum am cazut jos...si nu mai am forta sa ma mai ridic..
cred ca e prima data acnd recunosc acest lucru...

de 2 ani traiesc numai in suferinta (de cand m-am casatorit)...nu din cauza sotului...Doamne Fereste...trebuie sa recunosc ca Cristi este un om extraordinar de bun...cateodata ma intreb de unde atata putere si atata dragoste? in rest...cosmar...imediat ce ne-am casatorit am inceput sa avem probleme financiare...am crezut ac ne vom reveni (sotul are firma)...si ne-am inhamat la un apartament...l-am cumparat...afacerile au mers din ce in ce mai PROST.....pana la FOARTE PROST...am pierdut masina...aproape am pierdut casa si firma...eram insarcinata...si AM FACUT FOAMEA la propriu...soacra nu ma voia pe mine (ne mutaseram la ea acasa)...ma sfatiua sa scap de copil...la un moment dat ne-am mutat in apartament...care arata...si care si la aceasta ora arata ca naiba....pereti jupuiti...nevaruit....ghiuvete crapate....toate vechi, rupte (nu am avut...si nu avem bani ca sa schimbam ceva)...am nascut...credeam ca va fi bine...eram asa fericita...uitasem de toate neajunsurile...si am fost fericita 2 zile...pana mwedicii mi-au spus ca Darius este f bolnav...ca o sa moara!...a urmat o luna de lupta contnua, de sperante, de ruga, de disperare....apoi pe masa la a doua operatie a murit...imi aduc aminte cand m-au trimis sa-l vad..pt ultima oara viu...sa-mi iau la revedere de la el...stiam cu totii ca nu va supravietuii operatiei...Doamne Doamne cata durere era in sufletul meu....nu mai puteam nici sa mai merg...plangeau asistentele, medicii cu mine...apoi a venit vestea ca a murit...dupa 9 ore de asteptare in fata usilor de la blocul operator...de atunci...ce sa spun..stii f bine durerea...durere care nu a mai trecut niciodata...si nu o sa treaca...
...am trecut si eu printr-o ie de faze...de cate ori nu mi-am incrucisat bratele goale ca si cum l-as fi tinut in brate...cat de dureros este sa merg la mormant...in loc sa fie langa mine...eu merg la mormantul lui...
..problemele nu s-au schimbat...sunt aceleasi...durerea e mai mare...

..aseara ma gandeam ca de cand ne-am casatorit...am avut parte numai si numai de nenorociri...acum asteptam sa vina banca sa ne ia casa...

...de ce nu ne-a lasat si pe noi DD sa fim o familie de tineri casatoriti...care se iubesc?...de ce nu ne-a fost si noua dat sa ne bucuram de primul copil? DE CE???

Simt ca nu ma mai poate alina nimeni...am strans f multa amaraciune in mine...am devenit REA...da...am devenit rea...la servici ma cert cu colegii (a...uitasem sa spun ca atunci cand m-am intors la servici mi-am gasit postul ocupat...din planner...m-au pus gestionar...mi-au luat din salariu..m-au bagat in 2 schimburi...)

...ce fel de viata e asta?
...am cosmaruri mereu...il visez pe Darius cum moare...mereu moare si moare...si e bolnav...si plang...si e taiat...ma trezeste Cristi din somn..pt ca plang in hohote...si o iau iar..si iar de la capat...

Va spun sincer..daca nu ar fi Cristi...nu as mai fi in viata...simt ca nu mai am nici un rost pe lumea asta...sunt un esec total!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

doar acum am aflat... doamne... n'am cuvinte... alex, monica, sunt alaturi de voi... sa va dea Dumnezeu putere...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

micuta Luana nu mai este asa micuta! este o ditamai fetita! de 1600gr si a scapat de incubator! mami si tati cred ca sunt tare mandrii!

felicitari! surioara ta Alma probabil k iti este un ingeras minunat!

Alex sa fie totul bine!

va doresc sa fiti o familie fericita! sanatate multa!



Cristina cu bebe mic 37+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Alma sufletel drag, tu esti ingeras de Luana acum! Se vede ca ai grija de surioara ta si ca veghezi asupra ei. Drept dovada ca in curand va ajunge acasa unde ii este locul. Sa veghezi mereu asupra ei sufletelule.

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Astazi Luana a plecat acasa. De azi incepe cu adevarat viata noastra! Doamne ajuta!

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha71 spune:

Monica, Alex va imbratisez cu mare drag si va doresc din suflet sa fiti fericiti si sa va bucurati de Luana. Alma va va acoperi cu aripile ei de ingeras si va veghea intotdeauna asupra voastra.

****************************************************************


In fiecare zi alaturi de Emma!

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">O inimioara are nevoie de voi! / Blogul cu ingerasi
POFTITI IN BAZARUL LUI MIHAITA!!!


www.dropshots.com/popescu71#albums/verde" target="_blank">Curiosilor

excesul de pufuleti, bomboane si IGIENIZARE dauneaza grav sanatatii (LadyJ)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

bun venit acasa, micuta luana ! sa fii sanatoasa si fericita alaturi de familia ta, si sa stii ca ingerul tau pazitor te va veghea intotdeauna !




mami de brotac rocker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Va multmumim!
Intr-adevar pt noi incepe o noua viata. Ii multumesc Lui Dumnezeu ca mi-a dat putere sa ajung si la ziua cand a rasarit soarele si pe strada noastra.

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

bine ati venit acasa!

Luana, iti doresc sa cresti mare si sa le aduci parintilor tai numai bucurii!
Doamne Ajuta!

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

bun venit acasa! sanatate!

-------

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202008&page=16" target="_blank">ALEXANDRA IN CONCURS - MAY1 + MAY2

-------


Ana-Maria de iepuras coconas

-------

Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca...

Minunea de la Doamne-Doamne 17.06.2008




Mergi la inceput