Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Sufletul credintei

Alma, ingeras la ceruri

(33 voturi)
Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 55

pisimuky
pisimuky

790 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite pisimuky un Mesaj Privat

Alma, ingeras la ceruri

Azi am aflat, cu tristete, ca cineva drag a devenit mama de inger. Atat de marcati sunt parintii ( Doamne, cat e de nedreapta lumea asta ! ) si , mai ales, mama, care e de o puritate sufleteasca cum rar intalnesti, incat ma doare sufletul incercand sa-mi imaginez ceea ce traieste ea acum. Prietena mea mai are doi copilasi,un sot, care, evident, o iubesc si au maaare nevoie de ea. Problema este ca mami se afla acum intr-o stare pe care o pot intelege cel mai bine numai cei care au trait-o si, mai ales pe aceia, ii rog din suflet, sa ne impartaseasca experientele lor, sa-i spuna mamei cum au reusit sa depaseasca o asemenea drama, sa o ajute sa vada dincolo de acest moment teribil de dureros, sa poata vedea ca nu e singura in durerea ei, ca suntem toti alaturi de ea. Probabil, cum ati intuit deja, e vorba de o membra a acestui forum, Ayla21. Una din bebelusele ei s-a inaltat astazi la ceruri. Sa ne rugam pentru micuta Alma si sa fim alaturi de aceasta familie atat de greu incercata

Mamica de copilasi nazdravani

Good things last forever.
      (0 aproba) (0 dezaproba) |
gabytza25
gabytza25

280 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabytza25 un Mesaj Privat
Desigur ca toti suntem alaturi de ea... si Dumnezeu acolo Sus are grija de ingerasul ei.
Mergi la inceput

maru

6179 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimaru Adauga semn de carte la raspuns Trimite maru un Mesaj Privat
pentru micul ingeras

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!

Doamne'ajuta!

POZE
POZE2

http://maru-incotro.blogspot.com/
Mergi la inceput

vias

9055 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite vias un Mesaj Privat
eu stiu ce inseamna sa-ti pierzi copilul, nu exista mangaiere din pacate pe lumea asta...

Imi pare rau, condoleante!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune
Mergi la inceput

nikole

3007 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luinikole Adauga semn de carte la raspuns Trimite nikole un Mesaj Privat
Noi cei ce citim astfel de tragedii, nu putem decat sa ne rugam , impetrite de durere ,ca D-zeu sa iti dea putere, forta sa te ridici...
Doamne...

ingerasul ei a gasit Lumina, dar cei ramasi....cata durere...

Nikole, mami lui Albastrel
"To born, to live, to die, to reborn and to keep progressing. That is the law"
Allan Kardec
Mergi la inceput

Monnvas

6651 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Monnvas un Mesaj Privat
Ayla21 e colega noastra de odisee... Toata lumea se indragostise deja de cele doua printese. Sa te ajute Dumnezeu sa iti duci durerea, Monica, si sa fii puternica asa cum ne-ai invatat!

Monica Elefantica 35+ CRI

CASA LU' BEBE
Mergi la inceput

Dodo-pui

12418 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Dodo-pui  Trimite mesaj yahoo luiDodo-pui Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dodo-pui un Mesaj Privat

Multa putere Ayla

Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2-80% EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Doamne ajuta!
Mergi la inceput
carmenada
carmenada

612 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite carmenada un Mesaj Privat
AYLA.... chiar nu exista cuvinte care sa aline suferinta ta ...., stiu ca orice am zice, sufletul tau este ravasit , dar sa stii ca suntem alaturi de tine si ne rugam sa gasesti puterea sa mergi mai departe pentru Luana si baietelul tau...

Carmen 29+

Editat de - carmenada on 30/01/2009 21:34:48
Mergi la inceput

Timi07

1846 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Timi07 un Mesaj Privat
Ayla imi pare nespus de rau pt ceea ce ti-e dat sa induri.... Nici nu pot sa-mi imaginez cata durere ai in suflet. Sa va dea Dumnezeu putere sa faceti fata durerii. Multi pupici Luanei.

Timi, mama Mariei Sophie(05.08.2007)
Iepurasul ne aduce un bebe
Mergi la inceput

novus

10566 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite novus un Mesaj Privat
Ayla
cuvintele ar fi de prisos !!

Dumnezeu sa-ti dea puterea sa treci peste incercarea aceasta !

34+ cu Alexandra

www.flickr.com/photos/31088780@N05/?saved=1" target="_blank">Eram 2,vom fi 3
Mergi la inceput

ioanaiub

1756 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui ioanaiub  Trimite mesaj yahoo luiioanaiub Adauga semn de carte la raspuns Trimite ioanaiub un Mesaj Privat
Ayla, imi pare foarte rau pentru ce s-a intamplat.
Ai fost alaturi de prietena mea Oana, cu un gand bun, atunci cand a avut nevoie si pentru asta iti multumesc
Imi pare rau ca trebuie sa treci prin asememea durere. Dumnezeu sa-ti dea putere sa mergi mai departe. Familia ta are nevoie de tine. Trebuie sa fii puternica pentru Luana.

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

Mergi la inceput
Pag. din 55 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com