Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Ayla, din pacate am trecut prin aceeasi tragedie ca si tine, mi-am pierdut ingerasul. De atunci nu mai sunt ceea ce am fost si nu voi mai fi vreodata. Eu nici nu am avut alti copii, poate ca in timp cei doi copilasi iti vor da putere sa supravietuiesti acestei tragedii. Nu vreau sa vorbesc prostii pt ca habar n-am daca e asa sau nu. Eu m-am trezit fara nici un pui, cu sufletul mort si asa a ramas de atunci desi au trecut 2 ani si jumatate.
Asa ceva nu se uita niciodata! Mereu va exista in sufletul tau un coltisor ce va apartine doar Almei.
Nu stiu ce sa-ti zic, nimic nu ajuta in aceste momente. N-ar fi rau daca ti s-ar administra acum tranchilizante, pe mine m-au ajutat enorm. Altfel innebuneam cu totul...
Ce am facut eu si m-a ajutat f mult, cu ajutorul familiei mi-am inmormantat puiul. Asa am putut sa merg la puiul meu de cate ori am vrut, am putut vorbi cu el, i-am imbratisat mormantul din dorinta de a-l imbratisa, am plans pana la epuizare si mi-am mai descarcat oful. Pe mine astea m-au ajutat enorm.


Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Ayla, camy, Maya, cuvintele chiar sunt de prisos........

va sunt alaturi, sper ca intr-o buna zi sa puteti zambi din nou, chiar daca sufletul vostru va plange mult timp de acum incolo.....

Mami de fetita si de baietel 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florinela79 spune:

Din pacate realitatea vietii ...ne indurereaza si ne intristeaza...nu putem face nimic....Dumnezeu sa-ti dea taria de a trece peste. Nu stiu cat de mul ajuta cuvintele noastre suferintei tale...ai grija de micuta ta .
Suntem cu sufletul la tine, cu toate.

fbruma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ayla, condoleante!
Mult curaj iti doresc!

Fille du Sud 32+
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:


Ayla, ai un motiv foarte puternic sa te aduni si sa mergi mai departe: ceilalti pui ai tai! Care vor avea tot timpul un ingeras pazitor: Alma!

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns millie spune:

Ayla cunvintele sunt de prisos in asemenea momente.

Dumnezeu sa-ti dea tarie sa poti trece peste aceasta grea incercare
Multa putere!


monica 35+ Lara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

ayla sunt alaturi de tine cu tot sufletul. Dumnezeu s-o odihneasca pe Alma si s-o protejeze pe surioara ei. atat cat puteti, fiti tari pentru Luana- ea trebuie sa simta dragoste si putere din partea voastra.
Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va dea putere.

diana 29+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Ayla, stiu ca nu exista cuvinte care sa-ti usureze suferinta, pot doar sa-ti fiu alaturi cu toata inima si sa ma rog ca Dumnezeu sa-ti linisteasca sufletul indurerat si sa-ti dea putere sa mergi mai departe!

mihaela

32+
Fii alaturi de noi si in saptamanile ramase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADA1974 spune:

pt Alma
pt Ayla si Luana

chiar nu am cuvinte

ada 31+ Maria (sau Andreea) - Sophia si Ana-Gabriela 3ani + 11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OlgaTarziu spune:

Ayla sincere condoleante.
Am plans si inca plang, si sunt cu sufletul alaturi de tine. Sa-ti aline DD cumva durerea asta mare.
Te imbratisez.

Mergi la inceput