Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009(127)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Buna fetele,

Am fost la DR, Sabina este FOARTE bine! 750g in plus fata, 53cm

Mai jos aveti poze de la PARTYYYYY-ul de aseara! ENJOY!

http://alina1976.sunphoto.ro/Sabina_la_1_luna

S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Irina nu trebuia sa dai pisicul. Daor dc prezenta semne de agresivitate...
Intr-adevar este o grija in plus, sa stai cu ochii pe ea, sa ai grija sa nu ramana o secunda singura cu copilul.....dar ...eu cred ca pericolul e mai mare cand incepe copilul sa misune prin casa, mai ales ca nu va fi pisi obisnuit cu el.

A mea a fost foarte curioasa la inceput...acum vine rareori sa il miroasa...fuge ca din pusca cand ii schimb scutecul.
Ca sa nu se simta neglijata avem seara un timp in care o mangaiem, o periem, ne jucam cu ea, o lasam sa doarma in bratele noastre cat timp ne uitam la vreun film...si a mers strategia f bine pana acum.
Nu are acces la domitorul unde tinem copilul decat in prezenta mea, numai ziua, in rest s-a mai culcusit ea prin carut sau patutul portabil, dar am dat-o jos (de regula o face o data, de curiozitate si dupa aceea nu mai este interesata).

Alina foarte frumoase pozele, si ce de par are Sabina!


www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Naty, groaznic program mama draga...vezi sa nu te imbolnavesti de la atata lipsa de nesomn si oboseala...nu ai putea totusi sa o lasi pe Ioana la ai tai macar cateva zile si voi sa mergeti acasa doar cu Nadia? Ai grija de tine ...incearca sa dormi cat poti, cand ai cea mai mica ocazie.

Selenuta, bravo pt achizitie!! Ma bucur ca ai gasit si bun si ieftin.

Carmen bine ai revenit printre noi . Asteptam povestea nasterii.

Daiopri, Crisspoliss, Oanaq, Veronica...HAI FETELEEEE, ca mai aveti putin!!! Agitatele mele nu au obosit inca, le mai bag o data poate-poate...


Bebelusi, nu am avut timp sa ma duc la link-ul ala sa pun retete...sper sa o fac cat de repede. Sa nu ma impusti ....dar tot timpul am cateceva de facut si de abia imi fac cate 10 min-15min repede, repede sa intru sa vad ce mai faceti....de ex. acum a inceput Sabi sa planga si tre sa fug la ea...


S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Fetelor, merci de complimente pt Sabina ...si vad ca toate ati spus ca ce par are...stiti ca eu nu credeam in babaismele ca daca ai arsuri inseamna ca are par mult....ei bine, la ce arsuri groaznice am avut eu in ultima luna (de dormeam numai in fund) parca incep sa cred in chestia asta cu parul si arsurile...ca iaca ce de par are, nu?

S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspoliss spune:

Alina, hai sa-ti zic si eu ce copil frumos ai..un ingeras, nu alta.
Cris, eu am citit in cartea lui Sears ca e normal sa-ti sforaie copilul, nu e motiv de ingrijorare..decat daca vezi ca chiar nu poate respira. MAi spunea ca nasul devine foarte des infundat din cauza prafului, a restului de lapte, scame sau parfumuri, aerosoli..trebuie curatat ca bebeii nu respira inca pe gura, dar cica e ceva normal...important e sa ai un umidificator si sa cureti des camera cand copilul nu e acolo, ca sa nu se ridice tot praful pe el..si fara produse foarte chimice gen detergenti si clor, ca si alea contribuie la infundarea nasului. LA fel ziceau ca nociv e detergentul ala de spalat covorul, ca ramane in material, ziceau daca vrei sa speli covorul sa-l cureti cu otet.

Crisss 40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Criss mersi mult pentru raspuns,m-am linistit si in privinta asta.Tu ce faci, cum te simti???
Alina Sabinuta e dulcica foc si cu rochitica aia rosie te topesti cand o vezi.

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Crisspolis, Criss merci frumos.

S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Cine spunea de un site de unde se poate comanda INFACOL? Vreau sa comand si eu.




S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronica75 spune:

Alina- ce petrecere acoloooo si Sabinuta o dulceataaaa. Si eu sunt fan rochite rosii
foarte frumos totul. La multi ani Sabinei

Veronica cu Alice
micuta mea A.M.R. 3 zile
BB e pe drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui veronica75

Alina- ce petrecere acoloooo si Sabinuta o dulceataaaa. Si eu sunt fan rochite rosii
foarte frumos totul. La multi ani Sabinei




O asteptam si pe printesa Alice. Sunt convinsa ca o sa fie o dulcica!! La fel ca mami.

S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput