Gravidute prin FIV (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

CAMI NASTERE USOARA SI BB SANATOS !!!

micky, ai pus numai burta ... esti foarte sexy !!!

Fetelor,

am avut si eu o problema ... in saptamana a 10 doctorul meu mi-a redus doza de utrogestan de la 8 la 6 pana in saptamana a12-a urmand ca dupa sa raman doar cu 4 utrogestan/ zi. Dupa 4 zile m-am trezit intr-o dimineata cu o sangerare fara dureri de culoare rosu inchis spre maroniu sub forma de cheaguri. M-am speriat ingrozitor... am fost la doctor imediat, noroc ca era de garda, bebe era bine, placenta in regula ... mi-a ridicat din nou doza la 8 utrogestan/ zi.
Dupa doua zile nu am mai avut nici o pata dar acum din cand in cand mai am cate o pata bej.
Sa fi fost din cauza ca mi s-a redus progesteronul si nu ar fi fost inca momentul ???
Va rog sa-mi spuneti daca vreuna din voi a patit asa ceva sau stiti cumva care o fi cauza ?
I-am scris si lui Zadori si mi-a zis ca nu exista nici o explicatie acestei sangerari.

pe toate, sarcini usoare si fara probleme va urez tuturor !!!

Klu 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Salutare,dragele mele!!!

In primul rand,galerie pentru Zisa_Cami: hai,Cami!!!!!Sa vina Raducu sanatoooos si tu sa fii sanatoasaaa!!!!Tinem pumnii!!!!

In al doilea rand...hihihi.......... bebelul meu a fost fetita doar o saptamana! Ieri, la ecografia pentru triplul test, dr.meu mi-a spus ca e baietel!!! Asadar,am 4 pareri pana acum,de la 4 medici diferiti: prima la 12 s- baietel, a doua la 15 s- baietel, a treia la 17 s- fetita si ultima,acum, baietel.Asadar,ramane baiat...deocamdata...

In rest,toate bune, bebelul se misca intr-una,voios tare, e mai mare cu 4 zile (adica,teoretic aveam 18 s si 2 z si a iesit ,dupa masuratori, 18 s si 6 zile..voinic , eroul meu!).Rezultatul la triplul test il am saptamana viitoare,pe miercuri-joi.
I-am spus dr.-ului ce am luat pentru viroza si mi-a spus ca e foarte bine,ba puteam chiar sa iau si sirop Paxeladine pentru tuse. Asa ca stau linistita acum. Oricum, viroza s-a dus in proportie de 90 %. Problema ar fi fost daca faceam febra,dar n-am facut.

Va dulce pe toate!!!

Nusy 18+



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina28 spune:

Nusy ce o fi sanatos sa fie!

Moni mi-am dat seama ca e burtica cu gemeneii,dar iti spuneam ca nu se cunoaste si ca de acum incolo o sa creasca din ce in ce mai mare frumoasa si sanatoasa

Camiil asteptam pe Raducu



Madalina de Sofia 01.02.2008

calea sigura a esecului este sa renunti...
www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

Klu . Singura data cand am avut si eu pete si mi-au scos si un cheag a fost cand am facut eco vaginala la 18 saptamani. Am fost la dr. si m-au pus pe perfuzii. Cauza nu am mai apucat sa o aflu pentru ca am fost internata chiar inainte de craciun si am fugit din spital pentru ca nu era nimeni sa imi dea drumul acasa. Si nici nu am avut cine stie ce pete. Singura explicatie data cu presupusul de dr. a fost ca se misca placenta si se formeaza cheaguri. Si eu am lasat utrogestanul treptat dar nu am avut pete din aceasta cauza. Atata timp cat bebe este bine eu zic ca nu trebuie sa te ingrijorezi. Dar trebuie urmarit sa nu fie sange, ca atunci trebuie sa fugi repede la doctor. Multa bafta.
nusy felicitari pentru baietel. El sa fie sanatos.


Micky 23+ +
www.flickr.com/photos/34894502@N08/3234839512/?edited=1" target="_blank">pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Miky sper sa treaca repede timpul si sa ne vedem cu bebeii in brate.

Nusy important e sa fie bebe sanatos. Ce sex are bebe aste sunt detalii.

Klu sa stii ca eu din saptamana a 7 a am avut hemoragii cu sange rosu si sangerari asa cum zici tu pe care le am si acum. Au aparut fara sa imi micsorez doza de progesteron. De la tratament aveam si inca am hematoame in uter si de la ele sangerez. Dar partea buna e ca bebeii sunt ok si se pare ca nu i-a afectat cu nimic asta.
O alta cauza a sangerarilor poate fi cresterea uterului care e bine vascularizat si sangereaza usor. daca creste uterul inseamna ca creste bebe si atunci e bine. Asa ca incearca sa te linistesti si sa iei progesteron si bebe o sa fie bine. Sanatate multa la amandoi.

Pupici la burtici

elena +13
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

nusy, pana la urma tot supriza va fi la nastere daca e baietel sau fetita

Am facut azi o eco si bebelusii sunt bine. Sotul meu a zis ca mai bine ma duc la psiholog/psihiatru decat la ginecolog, ca problema mea e la cap nu la burta. Dar m-am linistit si ce bine e.... Urmatoarea eco in 12 febr si apoi cea de la triplu test din 17 febr. Sigur rezist pana atunci. Sper
Aseara m-am gandit ca am deja 3 luni jumate si nu am inteles nimic din ele. Primele 3 luni ma durea aproape zilnic burta si dupa aceea decand nu ma mai doare imi tot fac programari la eco.
Asa ca mi-am propus ca, cel mai probabil e ultima oara cand sunt gravida, chiar sa ma bucur de asta. Si e o idee foarte buna.


14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KLU1973 spune:

micky, elenada, va multumesc din suflet !

Klu.12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dariaioanaxx spune:

Cami - felicitari pt. baietel, sper sa fiti bine amandoi ! sa fii o mamica fericita si implinita ! Raducu al tau este nascut in aceeasi zi cu mine, daca s a nascut azi, si vreau sa ti spun ca ziua mare de azi,aceea de Sfintii trei ierarhi, Vasile, Grigore si Ioan, va fi o stea norocoasa pt. el, asa cum este si pentru mine !
Ioana- pupici
Muffinuta, Moni - pupici si voua si la bebei!

bafta tuturor!

Asteptand a doua binecuvantare de la Tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

LA MULTI ANI DARIA SARCINA USOARA SI LA TERMEN SI BEBE SANATOS.

elena +13
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amzulica spune:

Stie cineva ceva de Cami? Ca de azi dimineata de cand dau refresh

Cami 35+ Luca
http://community.webshots.com/user/amzulica

Mergi la inceput