Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

Chatonel sarcina usoara pana termen!!!
Cum e vremea in Franta??? Ca la noi e vreme de stat in casa , numarat banii (in cazu de fata ioc bani) si de facut copii..(asta merge..si practicam)

Poze


simina, azi a fost o zi superba aici, soare si caldut, cred ca in jur de 8°C. Sper sa fie asa si in week-end!

Fille du Sud 32+
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui denisamada

Citat:
citat din mesajul lui chatonel
hmmm, ti-as spune dac-as sti ce-mi ceri :) Ce e UM?


Ultima menstruatie.

Denisa-Madalina 28+ cu Adela-Marisa


aham, merci de lamurire!

DEci, UM- 22 iunie 2008

Fille du Sud 32+
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Chatonel, bun venit! Eu te stiu de multa vreme de pe forum si m-am bucurat sa vad ca ni te-ai alaturat la odisee!Pisigri, te rog mult sa imi spui unde gasesc magazinul Chicco in Iasi, musai trebuie sa luam si noi carut, iar pretul de 350 lei mi se pare extraordinar!Ana-Maria 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anamariane, Pisigri, despre ce fel de carucior Chico cu 350 Ron e vorba?

Gina 30+

Va rog dati-mi sugestii de nume titi pt. bebe mic

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Tufete zapacite, patutul costa 350 ron, nu carutul....carutul nostru (pe care am pus ochii, dar nu l-am luat inca) e Chicco CT0.2.

Magazinele de care am spus sint "copilasul tau", in canta, cum mergi de la gara spre iesirea din oras, pe partea dreapta, imediat inainte de cea de-a doua intersectie (prima fiind strada care trece prin fata Billa, a doua fiind urmata de Rompetrol, Plus si ITM.

Al doilea e undeva in CUG, pe aleea T. Neculai, e ceva mai mare decit cel din canta dar cred ca in mare au cam aceeasi marfa, numai ca e expusa mult mai aerisit. Din pacate la asta nu prea stiu sa va explic exact cum se ajunge...doar ca, cum mergi din Nicolina spre capatul orasului, aleea T. Neculai este o strada paralela cu bulevardul, pe partea dreapta a acestuia. Acolo am mers doar o data (s-a deschis inainte de sarbatori si imediat dupa mi-am inceput programul de stat in pat...)

Avantajul la astea doua magazine e ca au articole pt bebei mici mai ales (si chestii care se cumpara asa, imediat ce vine bebe) si au si articole practice: interfon, biberoane, pompe de sin, sutiene de alaptat (desi la Ani's am vazut mult mai ieftine si frumoase), burtiere, hamuri, seturi protectii bebe (prize, muchii etc) etc cetc, ceea ce personal nu am vazut la gramada in alte locuri. Poate la magazinul ala pt bebei din carrefour, dar totul eexagerat de scump acolo...

Un alt magazin marisor, care pe mine nu m-a multumit ca ma uitam dupa carucioare si oferta era cam slaba, dar la alte capitole stau bine, este tot in CUG, la "rondul vechi"; are firma mare, se vede usor; dar pe asta il recomand mai degraba pt haine si jucarii...

Ma iertati ca m-am lungit in halul asta...

if you can't say something nice, then don't say it at all
http://pisigri.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocufan spune:

salutare fetele

de petrean mai stiti ceva? sper ca e bine si ea si belusii si ca ei nu vor fi asa grabiti ca fetitele Monicai.

33+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mababei spune:

Fetelor, am febra 38*! Doctorul meu e la un congres inafara tarii, medicul de familie imi zice sa ma duc la spital, dar la care puii mei, ca ma dor toate! Le iau la rand?? N-am contractii, capul ma doare rau dar n-am alte simptome de raceala, poate cufureala mea o fi de vina, poate fac vreun pui de toxiinfectie alimentara? Am luat un paracetamol si-o smecta deocamdata, alte metode de scazut febra??? N-am deocamdata sot la domiciliu sa-mi faca o amarata de frectie, deci astept sugestii pe care sa le pot pune singura in aplicare!

mihaela

32+
Fii alaturi de noi si in saptamanile ramase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui mababei

Fetelor, am febra 38*! Doctorul meu e la un congres inafara tarii, medicul de familie imi zice sa ma duc la spital, dar la care puii mei, ca ma dor toate! Le iau la rand??
mihaela

32+
Fii alaturi de noi si in saptamanile ramase!


Mihaela mergi la urgente,nu sta asa



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2-80% EDY

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Mabei, scuze da' prost medic de fam ai: medic, te trimite la medic???
Azi m-am inscris si eu la unul nou, pe motiv de incompetenta.

Eu cred ca ar trebui sa dai curs unei opinii medicale; noi, ce putem zice? Niste pareri -elaborate sau nu!- dar tot simple pareri ramin.

Sincer, nu stiu ce sa-ti zic. Raceala in sarcina eu am tratat-o cu ceaiuri cu miere si lamaie, Vitamina C si propolis. E drept ca n-am avut febra.



Gina 30+

Va rog dati-mi sugestii de nume titi pt. bebe mic

Poze

AMR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gina, scuze, eu sunt tufata ametita , am inteles exact ce a scris pisigri, doar ca am relatat gresit Prin urmare, ma gandeam la patut, dar am tastat carut Pisigri, multumesc de explicatii, sa stii ca magazinul din Canta il aveam notat in memorie deja (mi-ai trimis tu un PM cu ceva vreme in urma), dar m-am gandit ca o fi altul, acum ca ai zis ca e magazin Chicco My mistake!Mababei, nu stiu ce sfat sa iti dau cu febra ta...stiu ca nu e buna defel, poate e mai bine sa urmezi sfatul medicului tau de familie. Mie mi-ar fi groaza, urasc spitalele, dar acum ca e vorba de bebeii nostri in primul rand, si apoi de noi, merita sacrificiul. Multa sanatate iti doresc, si sa plece odata febra asta, cu tot cu durerile de care ziceai Ana-Maria 27+

Mergi la inceput