Pedepse calme pentru adolescenti

Pedepse calme pentru adolescenti | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Uneori mamele si tatii isi pierd rabdarea cand adolescentii par sa nu mai tina cont de nici un fel de regula. Reactia naturala, adeseori instinctiva, de raspuns la rebeliunea adolescenta este pedeapsa. “Treci in camera ta, esti pedepsit pana la 18 ani” sunt cuvinte pe care macar o data in viata orice parinte le rosteste. Sau cel putin le gandeste. Pedepsele pot fi eficiente daca sunt aplicare la momentul potrivit, in circumstantele potrivite si pentru o perioada de timp destul de mare cat sa se simta dar suficient de redusa cat sa nu se transforme intr-o stare de fapt, numai buna de ignorat. www.desprecopii.com/info.asp?id=1673" target="_blank">Iata mai multe sfaturi despre pedepsele pentru adolescenti - de la Desprecopii :)

Mamici de adolescenti, voi le aplicati pedepse frumosilor zapaciti?



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madella67 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Uneori mamele si tatii isi pierd rabdarea cand adolescentii par sa nu mai tina cont de nici un fel de regula. Reactia naturala, adeseori instinctiva, de raspuns la rebeliunea adolescenta este pedeapsa. “Treci in camera ta, esti pedepsit pana la 18 ani” sunt cuvinte pe care macar o data in viata orice parinte le rosteste. Sau cel putin le gandeste. Pedepsele pot fi eficiente daca sunt aplicare la momentul potrivit, in circumstantele potrivite si pentru o perioada de timp destul de mare cat sa se simta dar suficient de redusa cat sa nu se transforme intr-o stare de fapt, numai buna de ignorat. www.desprecopii.com/info.asp?id=1673" target="_blank">Iata mai multe sfaturi despre pedepsele pentru adolescenti - de la Desprecopii :)

Mamici de adolescenti, voi le aplicati pedepse frumosilor zapaciti?



Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/


Da, chiar acum suntem in razboi, i-am luat laptopul ptr cuvinte care din intamplare le-am vazut intr-o convorbire pe messenger,cuvinte jignitoare la adresa mea. Daca tot avea ceva cu mine ar fi trebuit sa-mi spuna mie, nu altor persoane care nu au nimik in comun cu familia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns levamileva spune:

am 22 anisori si in continuare parintii imi acorda pedepse si sustin ca atata timp cat mis in casuta domniilor lor trebuie sa ascult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana00 spune:

Cat voi traii parintii o sa incerc sa mi ascult, deoarece ia ai mei:)).

Mergi la inceput