Mamici de Albinutze de Mai-Iunie 2009(31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Buna!!
Clodyac...!!Sa dea DD sa fie totul bine cu bebe...si incearca sa te linistesti,pana ajungi la medic!!Sunt alaturi de tine cu gandul si sper din tot sufletul sa primesti vesti bune!!Hai ca nu mai e mult si ajungi la medic!!

Oana_du..multumim pt capitol nou!!Sa dea DD sa fie ca ultimele de pana acum...numai cu vesti excelente despre pui!!
Tiana..ma bucur ca te-ai linistit si ca esti fericita ca a miscat bebelina!!Poate ieri ai fost si tu un pic mai stresata sau obosita si a fost si ea mai lenesa!!


22+ Razvan Nicholas sau Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

AlexsiMatei...ai foarte mare dreptate cu analizele!!Si aici este la fel..rezultatele le primesc medicii si ei iti spun exact daca e totul ok!!Eu nu am vazut si nu am primit in mana,nici un rezultat de la nici o analiza!!

Uitasem sa zic ieri..Carla..este o realizare sa aveti un asa serviciu..si sa fiti amandoi langa Saby!!Este de apreciat!!


22+ Razvan Nicholas sau Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Buna fetili!

Clodyac, stai linistita ca bebe nu va fi afectat.Mh si alte fete ti-au explicat f bine si sa repeti analizele la institut.Tot acolo le-am facut si eu.
Te asteptam cu sufletul la gura de la doctor cu vesti bune si nu te mai agita ca nu ii face bine la bebe.Iti tinem pumnii si ne rugam sa fie bine.

22 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_du spune:

Clodyac, asa cum spunea si mh, daca ai avut cmv si nu este acum primoinfectia, nu ai de ce sa iti faci griji! Nu mai plange ca faci si puiul sa planga Noi ne rugam pentru tine si te sustinem, asa ca totul va fi bine, ai incredere!
maria_bunica Iti multumesc pentru faptul ca ai de fiecare data pentru noi toate cate un gand bun!
Va citesc cu fidelitate, dar nu reusesc sa si scriu prea des. Soacra mea face radioterapie si citostatice pentru cancer de col, si, credeti-ma, un bolnav de cancer in familie te da peste cap... si asta chiar daca nu locuim impreuna.
In plus, incep semestrul II si o sa am 27 de grupe si un curs O sa merg la facultate pana pot, apoi intru in prenatal.
Va pup pe toate si pe voi si comorile voastre! Aveti grija de voi!
P.S: Am intrat si noi in saptamana 25

Oana D.
Minunea lui mami si a lui tati
25+ cu

http://community.webshots.com/user/oana_du

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

Fetele multumesc de raspunsuri in leg cu "huta-huta".Sunt constienta ca daca mi-ar spune dr ca d emaine am voie nu as mai avea eu chef; stiti cum e cu marul iterzis.

Apropo de idei de papa; sa vedeti ce am inventat eu acum: am taiat marunt 5 rosii si le-am pus intr-o tigae cu putin ulei de masline, un pic de ceapa taiata marunt si sare; le-am lasat cu un pic de apa calduta cam 10 min; separat, am fiert 4 cartofi mari.Peste rosii am pus legume congelate (le luati dupa gust- ale mele erau cu fasole rosie, pastai, morcov,etc) si am lasat sa fiarba sa se faca ca un sos.Daca mai e nevoie mai turnati un pic de apa.
Cartofii i-am scos , i-am curatat de coaja, i-am lasat apoi un pic la racit, i-am taiat in cuburi mai mari sa nu se sfarme si i-am pus peste sosul ala.
Am papat d enu am mai putut.
Inventie curata.Se face repede si lejer.A iesit super

pofta buna

22 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymum spune:

buna fetelor,
nu am mai scris de mult, caci nu am ce deocamdata. insa va citesc zilnic. eu numar zilele pana in martie cand in sfarsit o sa am liber la bebe. va pup pe toate pe burtica.
imi pare rau pentru clody. . nu stiu ce sa zic. ma rog sa fii bine. intru mai tarziu sa vad ce ti-a zis doctora.



sa aveti o zi cu mult "bun bun"

viitoare , te DD

finutul radu andrei si finuta maria angela
www.youtube.com/watch?v=gILJFvjweHI" target="_blank">E.M.M.A. pentru ingerasii nostri
cand sa vie... ? repede sa vie...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemora spune:

ce faci emhashulica? am aflat o barfa din interiorul reginei maria, cica gagicul nostru niculescu este "un ginecolog extraordinar de bun"

clody, si eu am avut IgG-urile la cmv fooooooarte pozitive, 480 si 750, limita era vreo 200 parca. daca IgM-ul este negativ, nu-i motiv de ingrijorare

happymum, imi place urarea ta

Perlutele mele: Karolina (10.06.2007) si Eszter (DPN: 14.05.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_bunica spune:

Laura...suna foarte bine mancarica ta!!Pare un fel de ghiveci nu_??Numai ca facut sub alta forma!!Sa iti fie de bine!!
Oana_du...multumesc,m-ai facut sa !!Sper sa nu fiu inteleasa gresit cu postarile mele..dar asa imi este felul!!Felicitari pt cele 25 de sapt!!O sa ai iarasi o perioada grea..dar treci tu si peste asta si apoi te vei bucura 100% doar de bebe!!E greu cu un bolnav in familie..multa sanatate soacrei!!
Happymum..tinem pumnii sa fie cu noroc de data asta,si sa apara bebe in viata voastra cat mai repede!!

Eu am pus deja mancarea la cuptor...acum abia astept sa fie gata!!

Clodyac..


22+ Razvan Nicholas sau Darius Nicholas

Buburuza noastra
www.flickr.com/photos/24984384@N08/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mh spune:

Nemo vecina , uite n-am mai zis nimic de cateva zile mi se innecasera corabiile, tocmai prin Pacific pe unde imi umbla consortu'
( nu e marinar)da acum mi-am mai revenit
Niculescu ?? daaaaaaaaaa e bun, l-am citit si io asha la prima vedere mai ales ca io am schimbat multi pana acum.
Pe langa asta, am facut o prostioara cand am luat inapoi snopul de analize pe care il aratasem am luat din greseala si o ecografie a unei paciente, ce sa zic totul superdetaliat, am vazut specificate lucruri pe care Pop sau Iosup ne le scriu de obicei, ce sa zic sunt si mai fan ca inainte. In maternitate cand mi s-a explicat care e procedura cand nasti am intrebat dr cand vine?? si cand am spus Niculescu, mi-au zis ca vine din prima clipa, nu la 6-7 dilatatie cum e protocolul la ceilalti medici.
O sa mai povestesc pe 19 cand merg sa imi fac eco al el.
AM vazut ca o intrebai pe Carla de masajul perineal, dau io mai jos tehnica doar ca e in engleza.

Ioana ma bucur ca si tie ti-a placut la Niculescu si e ok pana acum.

mihaela 24+ & Irina 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurraa spune:

fetelor, o prietena de a mea, graviduta in 27 de saptamani daca intarzia o zi la doctor facea peritonita.Tocmai a fost operata la urgenta de apendicita. Tot o durea in dreapta, se intinsese pe sold durerea dar credea ca e de la sarcina.Cand s-a dus la control era la un pas d eperitonita si sa se extinda infectia.Acum operatia a decurs bine, numai ca are usoare contractii si nu poate manca mai nimic.
V-am spus asta ca sa fim si noi atente la astfel de dureri fereasca Dzeu daca se intampla. Sa de Dzeu ca bebele sa fie bine.

22 + minune de Maicuta Domnului ne vegheaza si ne protejeaza!
binecuvantarea si minunea noastra
www.calendar-ortodox.ro/luna/noiembrie/noiembrie26.htm" target="_blank"> Sf. Stelian ne vegheaza si El
just "us" si burticutza

Mergi la inceput